Ascorbic Max Kapsule Výživového Doplnku Obsahujucé Humínovú Kyselinu a Citrusové Bioflavonoidy 60ks

Samotný vitamín C je vo vode rozpustný, denne vylučovaný a dopĺňateľný vitamín. Katalyzátor a prvok mnohých vnútorných biochemických systémov. Komplexnosť bez potreby: Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Inými slovami, na dennej báze neutralizuje deštruktívny účinok voľných radikálov pri ochrane našich buniek a zdravia.

Skladom
Kód: OT100
Značka: Ascorbic Max
€11,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.06 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Okrem vitamínu C obsahuje Ascorbic Max aj humínovú kyselinu, citrusové bioflavonoidy: hesperidín, naringín a kvercetín, rutín, výťažok z koreňa zázvoru a výťažok z čierneho korenia, vďaka čomu je Ascorbic Max vynikajúcou antioxidačnou bombou na posilnenie imunity a zdravotnú starostlivosť.
Najúčinnejší prírodný dar na ochranu zdravia.

 

Vitamín C prvýkrát analyzoval Albert Szent-Györgyi a jeho objav si zaslúžil Nobelovu cenu. Stal sa najdôležitejším vitamínom súčasnosti a je známy po celom svete pre svoje priaznivé účinky a nenahraditeľnosť. Nevyhnutná záležitosť pre človeka, akokoľvek málo je potrebná, bez nej fyziologické procesy nefungujú. Samotný vitamín C je vo vode rozpustný, denne vylučovaný a dopĺňateľný vitamín. Katalyzátor a prvok mnohých vnútorných biochemických systémov.

Komplexnosť bez potreby: Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Inými slovami, na dennej báze neutralizuje deštruktívny účinok voľných radikálov pri ochrane našich buniek a zdravia. Poskytuje tiež ochranu pred ionizujúcim žiarením. Vitamín C pomáha znižovať príznaky únavy. Pri absencii procesov tvorby energie nefungujú dobre, čo vedie k depresiám, únave a slabosti. Vitamín C prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a k udržaniu normálnych psychických funkcií, ako aj k normálnemu fungovaniu imunitného systému.

Normálna tvorba kolagénu a zdravie pokožky nie je možné udržať bez vitamínu C. Pri nedostatku vitamínu C sa nedá udržať ani zdravie kostí a zubov. Aby naše telo fungovalo na základnej úrovni, potrebujeme 80 mg vitamínu C denne. V skutočnosti je potrebné oveľa viac vitamínu C pre vystresovaných ľudí v modernom, hektickom životnom štýle. Fyzická práca, elektromagnetické žiarenie z telefónov, rádiové vlny, škodlivé výfukové plyny a stres zo slnka, to všetko zaťažuje naše telo, s ktorým musí náš imunitný systém dennodenne bojovať. Normálne vstrebávanie vitamínu C je obmedzené, keďže priemerný človek nie je schopný prijať viac ako 280-300 mg. S cieľom maximalizovať absorpciu a účinnosť sme pri tvorbe produktu použili ďalší veľký objav Alberta Szent-Györgyiho, úlohu bioflavonoidov. Bioflavonoidy sú súhrnne označované ako vitamín P. Ich účinok výrazne prispieva k biologickej dostupnosti vitamínu C. Sú to tiež mimoriadne cenné zlúčeniny.

Hesperidín je bioflavonoid, ktorý sa nachádza vo väčšine citrusových plodov. Hesperidín, rutín, naringín a ďalšie bioflavonoidy znižujú priepustnosť kapilár a znižujú zápal. Nedostatok hesperidínu v tele sa prejavuje slabosťou kapilár, ciev, v krajnom prípade bolesťami hlavy, slabosťou a nočnými kŕčmi v nohách. Používa sa aj proti ateroskleróze. Hesperidínantioxidačné a protizápalové účinky. Je vhodný aj pri liečbe vysokého krvného tlaku.

Naringin je tiež silný protizápalový prostriedok a zabraňuje enzýmu, ktorý premieňa glukózu na cukry, ktoré nemôžu opustiť bunky. V prítomnosti naringínu môže glukóza bezpečne a bez poškodenia opustiť bunky, čím pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi. Naringin pomáha zvyšovať hladiny dobrého cholesterolu, čím spomaľuje hromadenie látok spôsobujúcich vazokonstrikciu a môže tiež predĺžiť život srdca. Naringín a citrusové bioflavonoidy môžu tiež pomôcť predchádzať a liečiť rôzne zranenia, napr. na modriny a krvné výrony, pretože posilňujú kapiláry.

Rutín v kombinácii s vitamínom C pôsobí analgeticky a znižuje vnútroočný tlak. Rutín je tiež antioxidant a bolo dokázané, že chráni pred oxidačným poškodením. Rutín môže tiež pomôcť udržať hladinu ďalšieho antioxidantu, L-glutatión. Má dobrý vplyv aj na obehový systém a je užitočný najmä pri znižovaní výskytu krvácania spôsobeného oslabenými cievnymi stenami. Môže sa použiť aj pri chronickej žilovej nedostatočnosti, pri hemoroidoch, kŕčových žilách, zlom prekrvení, oparoch, cirhóze, strese.

Kvercetín môže zabrániť histamínu a iným alergiám, produkciu zápalových látok. Histamín je jednou z hlavných príčin alergických symptómov ako sú kvapkanie, upchatý nos, slzenie očí, žihľavka a opuchnuté mäkké tkanivá, napr. pre tvár a pery. Výskum ukázal, že citrusové bioflavonoidy môžu pomôcť znížiť riziko srdcového infarktu.

Konzumáciou účinnej látky čierneho korenia, teda piperínu, možno dosiahnuť efektívnejšie vstrebávanie. Klinické experimenty ukazujú, že prítomnosť piperínu v tráviacom trakte umožňuje zvýšenú absorpciu iných živín. V prítomnosti piperínu sa výrazne zvyšuje vstrebávanie živín ako aj iných účinných látok.

Obsah gingerolu v zázvore môže byť skvelým pomocníkom proti prechladnutiu. Je tiež účinným analgetikom, antivírusom, antihypertenzívom a pomáha predchádzať ateroskleróze. Tiež čistí črevá, znižuje kŕče, stimuluje krvný obeh a zlepšuje metabolizmus. Konzumácia môže viesť k zníženiu príznakov nevoľnosti, plynatosti, tráviacich ťažkostí, črevných ťažkostí, rannej nevoľnosti, nevoľnosti, hnačky, horúčky a bolesti hlavy. Dobre pôsobí aj na žalúdok, pretože zvyšuje pH žalúdočnej kyseliny, znižuje prekyslenie, čo v konečnom dôsledku spomaľuje trávenie a zvyšuje aktivitu tráviacich enzýmov.

Kyselina humínová je jedným z veľkých divov 21. storočia. Humínové kyseliny stimulujú detoxikačné procesy nášho tela, viažu na seba toxické látky a ťažké kovy, ktoré sa do nášho tela dostávajú počas každodenného života. Môže to mať priaznivý vplyv na naše črevá a imunitný systém. Konzumácia kyseliny humínovej môže znížiť nepríjemné tráviace symptómy ako hnačka, zápcha, nadúvanie alebo kŕče a bolesti spojené s citlivosťou na jedlo. Voľné radikály sa v našom tele tvoria dennodenne, čo výrazne zaťažuje náš imunitný systém. V dôsledku moderného životného štýlu, žiaľ, takýchto voľných radikálov tvorí viac, ako je potrebné, čo vedie k rozvoju chronických ochorení a zápalov a k urýchleniu procesu starnutia. Jedným z najlepších spôsobov, ako pôsobiť proti voľným radikálom, je prijať väčšie množstvo antioxidantov, ktoré sa viažu na tieto bunky poškodzujúce molekuly. Kyselina humínová je na túto úlohu ideálna. Kyselina humínová tiež znižuje bolesť a pomáha zmierniť úzkosť spôsobenú nespavosťou alebo emočným stresom. Kyselina humínová tiež zabraňuje prekysleniu nášho tela a pomáha telu udržiavať optimálne pH.

 

Ingrediencie

Vitamín A: Vitamín C (L-askorbát sodný, kyselina L-askorbová); humínová kyselina, citrusové biofalvoidy: hesperidín, naringín; kvercetín, rutín, extrakt z koreňa zázvoru, extrakt z čierneho korenia

 

Balenie

60ks kapsúl

 

Ascorbic Max zloženie v dennej dávke

Účinná látka v 1 kapsule NRV%*
 Vitamín C 720 mg NA
 Humínová kyselina 40 mg NA
 Naringín 20 mg NA
 Hesperidín 20 mg NA
 Rutín 20 mg NA
 Kvercetín 20 mg NA
 Piperín 2 mg NA
 Gingerol  1 mg NA


*NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých NA=žiadne údaje

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu