Bez zdravých kostí sa nepohneme. S vitamínmi áno!

S vitamínovými doplnkami sa za posledné roky roztrhlo vrece. Je náročné vybrať si tie vhodné pre nás a zainvestovať do niečoho, čo nie je len placebo alebo reklamná bublina, ale reálne nám pomôže dosiahnuť, ale aj, čo je dôležité, udržať si požadované výživové hodnoty v organizme.

Čo robiť, aby vitamíny ostali v tele

Aj keby sme si strážili odporúčané prijaté dávky vitamínov, každý z nich naše telo inak vstrebáva a vylučuje, niektoré ním iba rýchlo “preletia” a iné sa zase nechcene usádzajú. Navyše rôzne typy sú rozpustné v rôznych tekutinách a teda je ich vhodné prijať odlišným spôsobom.

Odborne namiešaný vitamínový prípravok ako Life Spirit RATIO BONO je teda ideálnou voľbou pre vyrovnaný príjem živín.

Life Spirit RATIO BONO je špeciálny doplnok stravy, ktorý obsahuje vitamíny D3, K2 a magnézium. Keďže klasické formy vitamínov D a K telo vstrebáva len na 60 až 80 %, je ideálne ich prijímať v olejovej substancii, ktorú telo prijme až na vyše 90 %.

Koľko ich potrebujeme?

Vitamín D3, rovnako ako vitamín K2, je rozpustný v tuku, nie vo vode, preto ho treba prijímať s jedlom s obsahom tuku alebo v kvapkách, ktoré prináša práve Life Spirit RATIO BONO. Denne vám na dodržanie odporúčanej dávky stačí 5 ml, teda jedna čajová lyžička.

Silný trojlístok

Vitamín D3 reguluje metabolizmus vápnika a fosforu, preto podporuje zdravie kostí a zubov. Jeho nedostatok zvyšuje riziko týchto chorôb:

– rachitída (krivica) – detské ochorenie spôsobené nedostatočnou prestavbou kostí, ktoré neudržia hmotnosť tela a krivia sa,

– osteomalácia – mäknutie  kostí v dôsledku úbytku vápenných solí,

– osteoporóza – rednutie kostného tkaniva v dôsledku nedostatku vápnika, môže sa prejavovať bolesťami chrbtice, zvýšenou lámavosťou kostí a znížením telesnej výšky, prispieva k nej vysoký vek, menopauza, podvýživa či nedostatok pohybu.

Vitamín D3 dokážu naše črevá a obličky premeniť na efektívnu výživovú podporu a má nízke riziko predávkovania, preto je jeho užívanie viac než vhodné. Je životne dôležitý pre správnu funkciu svalov aj nervového systému. Chráni bunky pred patogénmi a pomáha aj pri liečbe cukrovky a ochoreniach kože.

Jeho nedostatok je tiež spojený s vyšším rizikom nádorov v oblasti panvy – vaječníkov, hrubého čreva, konečníka či prostaty.

Vitamín K2 je dôležitou zložkou látkovej premeny draslíka, ktorý priamo súvisí so zdravou tvorbou kostí. Jeho nedostatok spôsobuje väčšie riziko zlomením stehenných kostí, neutralizáciu – teda riedenie kostí a vážnejšiu artériosklerózu, teda degeneratívne stvrdnutie a zhrubnutie tepien.

Dostatok vitamínu K2 dokážu túto chorobu zvrátiť. Štúdie taktiež potvrdili vzťah medzi ochorením na zhubný nádor a nedostatkom vitamínu K2. Vitamíny K tiež podporujú nevyhnutnú zrážanlivosť krvi.

Magnézium (horčík) dopĺňa viaceré účinky už spomenutých vitamínov. Napomáha zdravým kostiam a zubom, reguluje funkciu vápnika, čím hrá dôležitú rolu v správnom fungovaní svalov, nervov a nervového systému.

Prispieva k energetizovaniu buniek a celého organizmu, znižuje pocit únavy, posilňuje telo, ale aj mozog – zlepšuje náladu – nakoľko podporuje celú neurologickú sústavu a tak je aj primárnou a prirodzenou prevenciu proti depresiám.

Bez zdravých kostí sa nepohneme. S vitamínmi áno!

Pravidelné dopĺňanie vitamínu D3 a K3 sú odporúčané každému počas celého roka, nevyhnutne však v období mimo leta, keď ho neabsorbujeme zo slnka alebo sa pravidelne na slnku nepohybujeme. Veľmi zásadný sú u detí a starších ľudí pre tvorbu, respektíve správnu funkciu kostí. Magnézium je dôležité pre zdravé fungovanie svalov a nervov, ako aj pri ich regenerácii. Life Spirit RATIO BONO spája všetky 3 v 1.

Späť do obchodu