Bioplus B12 Plus Ústny Sprej 30ml

Zvýšte svoju energiu! B12 - chróm a extrakt zo zeleného čaju v ústnom spreji - 90% regenerácia! Pomocou spreja B12 Plus sa aktívne zložky rýchlo dostanú do krvného obehu obídením tráviaceho systému, čím účinne a prirodzene znižujú únavu, napätie a stres. Jednou dávkou (4 vstreky) môžete do tela dostať 1200 mcg vitamínu B12. Odporúčaná denná dávka: 4 vstreky denne. Jedna fľaša spreja B12 Plus vystačí na 240 vstrekov, takže obsahuje 2 mesačné dávky. S prírodným xylitolovým sladidlom a marhuľovou príchuťou. Je vhodný aj pre mladších a starších ľudí.

 

Skladom
Kód: BP002
Značka: Bioplus
€17,95
Kategória: Starostlivosť o ústnu dutinu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.03 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Bioplus B12 Plus ústny sprej

Zvýšte svoju energiu! B12 - chróm a extrakt zo zeleného čaju v ústnom spreji - 90% regenerácia! Pomocou spreja B12 Plus sa aktívne zložky rýchlo dostanú do krvného obehu obídením tráviaceho systému, čím účinne a prirodzene znižujú únavu, napätie a stres. Jednou dávkou (4 vstreky) môžete do tela dostať 1200 mcg vitamínu B12. Odporúčaná denná dávka: 4 vstreky denne. Jedna fľaša spreja B12 Plus vystačí na 240 vstrekov, takže obsahuje 2 mesačné dávky. S prírodným xylitolovým sladidlom a marhuľovou príchuťou. Je vhodný aj pre mladších a starších ľudí.

B12 Plus sprej je veľmi účinný a prirodzený spôsob, ako zvýšiť vašu energiu a koncentráciu. Okrem optimálneho príjmu B12 obsahuje prípravok chróm a extrakt zo zeleného čaju. Pomáha pri rýchlej absorpcii a biologickej dostupnosti účinných látok, pretože sa vstrebávajú pod jazykom a účinná látka sa dostáva priamo do krvného obehu.

 

V ktorých prípadoch sa odporúča B12 sprej?

  • ľudom ktorí žijú aktívnym životom, veľa cvičia, športujú, cestujú
  • ľudom ktorí trpia vyčerpaním, chronickou únavou
  • ľudom ktorí sú v dôsledku svojej práce vystavení silnej fyzickej a psychickej záťaži
  • pre tých, ktorí majú nedostatok vitamínu B12
  • npri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži
  • Účinné látky ústneho spreja Bioplus B12 Plus

 

Vitamín B12

Vitamín B12 (kobalmín) je vo vode rozpustný vitamín. Vitamín B12 je pre naše telo nevyhnutný a zohráva významnú úlohu vo fungovaní mozgu a centrálneho nervového systému, ako aj v procese krvotvorby (syntéza hemoglobínu, tvorba červených krviniek). Podieľa sa na bunkovom metabolizme, štruktúre nukleových kyselín a ovplyvňuje syntézu bielkovín v tele. Vitamín B12 podporuje funkciu pečene a zdravé fungovanie imunitného systému. Zmierňuje príznaky depresie. Má vlastnosť ochrany pokožky, posilňuje nechty, stimuluje rast vlasových folikulov a prispieva k zdraviu očí. Vitamín B12 sa najčastejšie nachádza v mäse, pečeni, vajciach a mlieku.

Nedostatok vitamínu B12 je okrem podvýživy väčšinou spôsobený poruchou vstrebávania. Nedostatok vitamínu B12 je najčastejšie spôsobený nedostatkom bielkoviny, ktorá sa tvorí v žalúdku, čo bráni využitiu vitamínu, takže sa vylučuje cez črevo. Baktérie, parazity, ako aj metabolizmus a ochorenia pečene môžu tiež brzdiť jeho využitie, ako aj niektoré poruchy vstrebávania (napr. citlivosť na lepok). Pečeň je schopná uchovať veľké množstvo vitamínu B12, vylučovanie trvá roky (zväčša sa vylúči z pečene za 3-5 rokov), takže príznaky nedostatku vitamínu B12 badať až neskoro.

Príznaky nedostatku vitamínu B12: Dlhodobý nedostatok vitamínu B12 môže spôsobiť anémiu (vitamín B12 je potrebný aj na vstrebávanie železa). So zvýšeným príjmom B12 treba počítať pri fajčení a pravidelnej konzumácii alkoholu, vegetariánstve, tehotenstve a dojčení! Nedostatok vitamínu B môže tiež spôsobiť poruchy nervového systému. Typickými príznakmi sú celková slabosť tela, únava a bledosť. Môže tiež spôsobiť podráždenosť, zníženú schopnosť koncentrácie, depresiu, mentálny úpadok v starobe a demenciu. Existuje súvislosť medzi zníženými hladinami vitamínu B12 a Alzheimerovou chorobou a zníženými kognitívnymi schopnosťami. Závažnejšie príznaky nedostatku vitamínu B12 zahŕňajú ťažkosti s dýchaním, závraty, rýchly tep srdca, svalovú slabosť, ťažkosti s chôdzou a oslabenú (alebo stratenú) citlivosť v končatinách. Hoci sú prejavy nedostatku B12 veľmi nepríjemné a odstrašujúce, ich nahradením sa dá značná časť príznakov v krátkom čase zmierniť a odstrániť.

Chromium

Chróm patrí medzi minerály a stopové prvky, jeho fyziologické účinky sú mnohoraké. Má mimoriadnu úlohu pri regulácii hladiny cukru v krvi, pretože ovplyvňuje spôsob, akým funguje hormón inzulín v tele, čím pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi. Napomáha zabudovaniu aminokyselín do organizmu, urýchľuje syntézu bielkovín, takže dobre ovplyvňuje metabolické procesy. Zvyšuje výkonnosť organizácie. Účinne prispieva k spaľovaniu tukov, vďaka čomu je nevyhnutným stopovým prvkom pre ľudí s diétou. Chróm vám pomáha schudnúť bez vedľajších účinkov (pri správnom stravovaní a cvičení). Chróm si telo ukladá v slezine, pečeni a obličkách. S pribúdajúcimi rokmi množstvo chrómu v našom tele klesá, čo zvyšuje riziko vzniku cukrovky. Chróm sa najčastejšie vyskytuje v pivovarských kvasniciach, čiernej fazuli, zelenom hrášku, arašidoch, celých zrnách, zemiakoch, ustriciach, mušľách, kraby a orechoch.

Príznaky nedostatku chrómu: fyzické a psychické vyčerpanie, únava, nervozita, častý hlad, zvýšená chuť na sladké, problémy s hladinou cukru v krvi. Absorpciu chrómu môžu brzdiť aj potravinové prísady, baktericídy, potraviny s vysokým obsahom cukru a jednoduché cukry (ako je glukóza, granulovaný cukor). Výmena chrómu môže byť dôležitá pre ľudí nad 50 rokov, ako aj pre tých, ktorí pravidelne cvičia, keďže chróm sa z ich tela vylučuje rýchlejšie. Môže byť tiež užitočný pre tých, ktorí majú sklony k obezite, kolísaniu hladiny cukru v krvi a tým, ktorí jedia potraviny s nízkym obsahom chrómu.

Zelený čaj

Zelený čaj sa vyrába z rastliny Camellia sinensis (Čajovník čínský). Historici tvrdia, že pochádza zo starovekej Číny. Povzbudzujúca bylina s nízkym obsahom kofeínu, zdravá a lahodná. Na rozdiel od čierneho čaju je zelený čaj najmenej fermentovaný, najmenej spracovaný druh čaju. Jeho pozitívny fyziologický účinok potvrdzujú viaceré štúdie. Cenné účinné látky v zelenom čaji nám môžu pomôcť pri chudnutí, posilnení imunity, proti rakovine, ochrane cievneho systému, znižovaní cholesterolu. Najdôležitejšie z jeho antioxidačných zlúčenín sú polyfenolické flavonoidy (katechíny), ktoré sa v čaji nachádzajú vo veľmi vysokých koncentráciách. Zelený čaj pôsobí antidiabeticky a pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi. Pôsobí na odbúravanie tukov, preto je prospešný proti obezite. Je výborný aj proti zubnému kazu: deti, ktoré si dávajú 1 šálku zeleného čaju bez cukru denne, majú o polovicu menej zubných kazov ako je priemer. Jeho obsah kofeínu je cennejší ako v káve: stimuluje duševnú výkonnosť, koncentráciu a zaháňa únavu. Spomaľuje problémy s pamäťou spojené s vekom, znižuje riziko vzniku demencie a Alzheimerovej choroby v starobe.

 

Bioplus B12 Plus zloženie v spreji

čistená voda, prírodné sladidlo (Xylitol), metylkobalamín - vitamín B12 (1200 μg - RDA 48%), kyselina citrónová, sorban draselný, extrakt zo zeleného čaju (0,5 mg), chróm (40 μg - RDA 100%)

 

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka: 4 vstreky denne

 

Výstraha!

Výživové doplnky nie sú náhradou zdravého životného štýlu a pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!\

 

Balenie

30 ml

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu