Doganay 100% koncentrát granátového jablka 1000 gramov

1 000 gramov koncentrátu granátového jablka Doganay, vyrobeného zo 16 kg granátového jablka!

Skladom
Kód: SV004
Značka: Sevilen
€39,95 –20 % €31,96
Kategória: Prírodné šťavy, oleje a džemy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
doganay granatalma koncentratum 1000g2
€39,95 –20 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Doganay 100% koncentrát z granátového jablka, ovocný koncentrát vyrobený z kyslých granátových jabĺk stredomorskej oblasti. Obsahuje 100% prírodné zložky.

1 000 gramov koncentrátu granátového jablka Doganay, vyrobeného zo 16 kg granátového jablka!

 

Účinok granátového jablka

Výskumy ukazujú, že antioxidačný účinok granátového jablka je trikrát vyšší, ako v prípade červeného vína alebo zeleného čaju. Granátové jablko obsahuje veľké množstvo polyfenolov, vitamínu C, flavonoidov, fruktózy. Jeden z najbohatších zdrojov kyseliny ellegovej. Granátové jablko má protizápalové a stabilizačné účinky na imunitný systém. Je to najlepší priateľ kardiovaskulárneho systému, pretože pomáha udržiavať pružnosť cievnych stien, a tým zaisťuje správny prietok krvi. Znižuje LDL (zlý) cholesterol a plaky na stenách ciev, čím pomáha predchádzať ateroskleróze. Hoci obsahuje fruktózu, nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Pomáha pri zdravej funkcii čriev, pôsobí upokojujúco na žalúdok. Je bohatý na železo, preto ho možno použiť aj proti chudokrvnosti. Dodáva telu energiu.

Polyfenoly nachádzajúce sa v granátovom jablku sú triesloviny, kvercetíny, antokyány a kyselina ellegová, u ktorých bol dokázaný silný protinádorový účinok. Tieto polyfenoly môžu zlepšiť prežitie zdravých buniek a tiež spôsobiť smrť rakovinotvorných buniek. Zabraňujú množeniu nádorov a tvorbe metastáz. Výskum ukázal, že účinné látky v granátovom jablku zabraňujú rastu určitých typov rakoviny, najmä rakoviny kože, rakoviny prsníka, fajčením vyvolanej rakoviny pľúc, rakoviny krčka maternice a rakoviny prostaty. Experiment na univerzite vo Wisconsine preukázal, že granátové jablko bolo schopné zabrániť rozvoju rakoviny kože u myší. To všetko je dané predovšetkým obsahom kyseliny ellagovej.

Kyselina ellegová je antikarcinogénna látka (zložka fenolového typu). Termín antikarcinogén sa používa pre akúkoľvek látku, ktorá môže znížiť závažnosť a výskyt nádoru. Je dokázané, že nádorové bunky sa živia predovšetkým cukrom. Kyselina ellegová v granátovom jablku sa viaže na fruktózu v ovocí, takže sa do zmutovaných rakovinotvorných buniek dostane viac kyseliny ellegovej. Na konci 9-ročnej série experimentov v Hollings Cancer Institute v Južnej Karolíne sa tiež zistilo, že kyselina ellagová, ktorá je prítomná aj v granátovom jablku, bola schopná zastaviť rast nádoru u pacientok s rakovinou krčka maternice inhibíciou ďalších buniek delenie do 48 hodín (!) a do 72 hodín (!) bola u mutovaných buniek pozorovaná prirodzená bunková smrť. Pozorovanie sa uskutočnilo aj u pacientov s rakovinou prsníka, pankreasu, pažeráka, kože a prostaty a podobné výsledky boli pozorované.

V niektorých prípadoch sa môže zvýšiť hladina estrogénu (napr. Menopauza, endometróza, polycystický vaječník, atď.). Granátové jablko priaznivo ovplyvňuje hladinu estrogénu, pretože je veľmi bohaté na fytoestrogén. Fytoestrogény majú na jednej strane estrogénny účinok, ktorý zmierňuje príznaky zmeny, a na druhej strane majú aj antiestrogénny účinok, prostredníctvom ktorého inhibujú vlastnú produkciu estrogénu v tukových bunkách. Granátové jablko obsahuje enzým aromatázu, enzým, ktorý môže pomôcť vrátiť hladiny estrogénu do ich prirodzenej rovnováhy.

 

Odporúčaná denná dávka

1 x 10 ml (asi 1 polievková lyžica) alebo 2 x 10 ml (asi 2 polievkové lyžice).

Odporúča sa užívať zriedený vodou alebo inou tekutinou, ale môže sa konzumovať aj samostatne. Doganay koncentráty z granátového jablka sú vyrobený špeciálnym, šetrným procesom bez použitia konzervačných látok. Koncentrát obsahuje semeno a dužinu, ale nie šupku.

Po otvorení nie je potrebné uchovávať v chladničke (a neodporúča sa, pretože v dôsledku chladu môže zhustnúť).

Po otvorení sa môže uchovávať pri izbovej teplote 3-4 mesiace.

 

Priemerný výživový obsah v 100 gramoch

Nutričné ​​označovanie v 100 g
Energia 290,9 kcal/ 100 kJ
Obsah tuku 0 g
Celkové množstvo uhľohydrátov 72,4 g
- z toho cukor 58,18 g
Pridaný cukor 0 g
Bielkoviny 1,1 g
Vláknina 0,92 g
Soľ 0 g

 

Koncentrát z granátového jablka obsahuje ovocné semená a dužinu, ale nie šupku!

Pozor! "Usadzovanie" na dne produktu je prirodzený jav spôsobený semenami v plodoch, ktoré neovplyvňujú kvalitu produktu.

 

Registračné číslo:

TR-33-K-000530

 

Krajina pôvodu

Turecko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu