Doganay 100% koncentrát z granátového jablka 340 g

Doganay 100% Granátové jablko je ovocný koncentrát vyrobený z kyslých granátových jabĺk z oblasti Stredozemného mora. Obsahuje 100% prírodné látky.

1 000 gramov Doganay Granátového jablkového koncentrátu sa vyrába z 16 kg granátových jabĺk, čo zodpovedá približne 5,4 kg granátových jabĺk (340 gramov alebo 250 ml).

Skladom
Kód: SV009
Značka: Sevilen
€13,95
Kategória: BIO potraviny
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Doganay 100% koncentrát z granátového jablka 340 g
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Doganay 100% Granátové jablko je ovocný koncentrát vyrobený z kyslých granátových jabĺk z oblasti Stredozemného mora. Obsahuje 100% prírodné látky.

1 000 gramov Doganay Granátového jablkového koncentrátu sa vyrába z 16 kg granátových jabĺk, čo zodpovedá približne 5,4 kg granátových jabĺk (340 gramov alebo 250 ml).

Účinky granátového jablka


Výskumy ukazujú, že antioxidačný účinok granátového jablka je trojnásobne vyšší ako u červeného vína alebo zeleného čaju. Granátové jablko obsahuje veľké množstvo polyfenolov, vitamínu C, flavonoidov a ovocného cukru. Granátové jablko má protizápalové a stabilizujúce účinky na imunitný systém. Je najlepším priateľom srdca a obehového systému, pretože pomáha udržiavať pružnosť cievnych stien a zabezpečuje správny prietok krvi. Znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu a ukladanie plakov na cievy, čo môže pomôcť predchádzať arterioskleróze. Obsahuje ovocný cukor, ale nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Podporuje zdravú činnosť čriev a má upokojujúci účinok na žalúdok. Obsahuje hojnosť železa, preto sa môže používať aj pri nedostatku železa v krvi. Dodáva organizmu energiu.

Polyfenoly nachádzajúce sa v granátovom jablku sú taníny, kvercetíny, antokyány a elagová kyselina, ktoré majú preukázateľne silné protinádorové účinky. Tieto polyfenoly môžu zlepšiť prežitie zdravých buniek a spôsobiť smrť rakovinových buniek. Bránia rastu nádorov a tvorbe metastáz. Výskumy ukazujú, že účinné látky granátového jablka môžu zabraňovať rastu niektorých typov nádorov, najmä kožného, prsníkového, pľúcneho rakoviny spôsobenej fajčením, krčka maternice a prostaty.


Účinky granátového jablka na zdravie:

Elagová kyselina je antikarcinogénna látka (fenolový typ zložky). Výraz antikarcinogén sa používa pre látky, ktoré môžu znížiť závažnosť a výskyt nádorov. Je preukázané, že rakovinové bunky hlavne využívajú cukor ako zdroj výživy. Elagová kyselina obsiahnutá v granátovom jablku sa viaže na fruktózu obsiahnutú v ovocí, takže sa do mutovaných rakovinových buniek dostáva viac elagovej kyseliny.

V niektorých prípadoch môže dôjsť k zvýšeniu hladiny estrogénu (napr. menopauza, endometrióza, policystické vaječníky atď.). Granátové jablko pozitívne ovplyvňuje hladinu estrogénu, pretože je veľmi bohaté na fytoestrogény. Fytoestrogény majú estrogénový účinok, ktorý zmierni príznaky menopauzy, ale tiež majú aj antiestrogénový účinok, ktorý potláča vlastnú produkciu estrogénu tukovými bunkami. Granátové jablko obsahuje enzym aromatázu, ktorý môže pomôcť obnoviť estrogénovú hladinu do prirodzenej rovnováhy.

Doporučené denné dávkovanie:


1x 10 ml (asi 1 polievková lyžica) alebo 2x 10 ml (asi 2 polievkové lyžice). Granátový koncentrát môžete konzumovať samotný alebo zriedený vodou alebo iným tekutým nápojom podľa vašej chuti. Granátový koncentrát Doganay sa vyrába špeciálnou šetrnou metódou bez použitia konzervačných látok. Koncentrát obsahuje semená a dužinu plodu, ale nie šupku. Po otvorení nie je potrebné skladovať v chladničke (a nie je ani odporúčané, pretože môže zhustnúť pri pôsobení chladu). Po otvorení sa môže skladovať pri izbovej teplote 3-4 mesiace.

Priemerný nutričný obsah na 100 gramov:


Hodnota výživovej hodnoty na 100 g
Energia: 290,9 kcal
Obsah tuku: 0 g
Celkový obsah sacharidov: 72,4 g
z toho cukor: 58,18 g
Pridaný cukor: 0 g
Bielkoviny: 1,1 g
Vláknina: 0,92 g
Soľ: 0 g


Granátový koncentrát obsahuje semená a dužinu plodu, ale nie šupku!
Upozornenie! "Usadenie" na dne výrobku je prirodzený jav spôsobený semenami v ovocí, neovplyvňuje kvalitu výrobku.

Krajina pôvodu: Turecko

Balenie: 340 gramov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu