Dracomass L-Glutamín Matrix nápoj v prášku 300 g

DracoMass L-Glutamín Matrix je nápojový prášok s príchuťou brusnicového ovocného čaju s obsahom vylepšených vitamínov L-glutamínu C a D, obohatený o prírodnou skalnicou, grapefruitové semiačka a extrakt zo sladkého drievka. Neobsahuje žiadne konzervačné látky ani pridaný cukor. Môže sa konzumovať aj s bezlaktózovou, lepkovou, sójou a GMO a vegánskou diétou!

Skladom
Kód: DMS001
Značka: DracoMass
€25,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.3 kg
dracosmass l glutamin matrix 300g
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

DracoMass L-Glutamín Matrix je nápojový prášok s príchuťou brusnicového ovocného čaju s obsahom vylepšených vitamínov L-glutamínu C a D, obohatený o prírodnou skalnicou, grapefruitové semiačka a extrakt zo sladkého drievka. Neobsahuje žiadne konzervačné látky ani pridaný cukor. Môže sa konzumovať aj s bezlaktózovou, lepkovou, sójou a GMO a vegánskou diétou!

 

Komu sa odporúča konzumovať L-Glutamín Matrix?

So svojimi prírodnými aktívnymi zložkami, ktoré sa navzájom dopĺňajú a posilňujú, je obzvlášť užitočný pri namáhavom fyzickom životnom štýle (fyzická práca, šport, súťažné športy, aktivity spojené s pravidelnou fyzickou záťažou). Odporúča sa najmä pre športovcov, ktorí potrebujú zvýšiť svalovú hmotu. Zlepšuje svalový metabolizmus, podporuje stavbu svalových bielkovín a podporuje regeneráciu vyčerpaných svalových buniek, ktoré utrpeli mikroúrazy v dôsledku veľkej námahy. Jeho antioxidačné zložky prispievajú k chemickej ochrane všetkých typov buniek a tkanív a znižujú chemické škodlivé účinky voľných radikálov. To znamená všeobecné zdravie a dobrú kvalitu života a zohráva úlohu aj pri jeho zachovaní.

 

O fyziologických účinkoch zložiek nápojového prášku DracoMass L-Glutamín Matrix

  • L-glutamín je podmienečne esenciálna aminokyselina. Čo znamená, že pri správnych podmienkach a výžive sa tvorí z amoniaku a glutamátu vo svalovom tkanive (asi 90 %), v menšej miere (asi 10 %) v pľúcach a mozgu. V dôsledku zvýšenej fyzickej námahy a stresu to však nestačí a suplementácia stravy je opodstatnená. Je to voľná aminokyselina, ktorú ľudské telo potrebuje v najväčšom množstve. Hrá zásadnú úlohu v mnohých životných procesoch: Je jednou z 20 životne dôležitých aminokyselín, ktoré tvoria ľudské bielkoviny, a jednou zo surovín na tvorbu purínov. Je teda aj základným stavebným kameňom svalových bielkovín, je nevyhnutný pri udržiavaní štrukturálnej a funkčnej integrity črevnej steny a buniek črevného epitelu (s výnimkou Crohnovej choroby sa zistilo, že má priaznivý vplyv na všetky choroby tráviaceho traktu); prispieva k udržaniu acidobázickej rovnováhy v obličkách svojou úlohou pri transporte a metabolizme amoniaku; patrí medzi vzácne aminokyseliny, ktoré okrem glukózy dokážu bunky využiť aj na výrobu energie. Prispieva k zdravému fungovaniu imunitných buniek. Okrem toho sa osvedčil pri kosáčikovitej anémii, pri brušných ťažkostiach (nadúvanie, kŕče, nevoľnosť) a kašli.

  • Okrem mnohých fyziologických úloh vitamín C prispieva k produkcii energie v bunkách a udržiavaniu zdravej imunitnej funkcie v prípade fyzického vyčerpania.

  • Ovplyvňovaním metabolizmu vápnika a fosforu je vitamín D nielen nevyhnutným hráčom v známych procesoch stavby kostí, ale je nevyhnutný aj pre fungovanie svalov.

  • Zinok sa podieľa na fungovaní viac ako 200 ľudských enzýmov a hormónov a na nespočetných životných procesoch: okrem iného na metabolizme a zabudovávaní všetkých makroživín (sacharidy, tuky a bielkoviny) a niektorých vitamínov, na stavbe svalových bielkovín, pri formovaní imunitnej odpovede a pri chemickej ochrane receptorov pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

  • Sladké drievko (Glycyrrhizaglabra) okrem prirodzených sladiacich vlastností prispieva aj k udržaniu celistvosti sliznice tráviaceho traktu a k podpore funkcie pečeňových enzýmov.

  • Protizápalový a celkový zdravotný ochranný účinok extraktu z grapefruitových jadierok sa pripisuje jeho vynikajúcemu obsahu antioxidantov furanokumarínu, flavonoidov a polyfenolov.

  • Extrakt zo sklanice (Sempervivumtectorum) zlepšuje vodnú rovnováhu a acidobázický metabolizmus buniek, prispieva k zvýšenému odstraňovaniu nahromadeného oxidu uhličitého a znižuje stupeň okyslenia. Podporuje sa tak regeneráciu vyčerpaných svalov a hojenie mikroúrazov spôsobených zvýšeným stresom.

 

Čo obsahuje?

Obsahuje živiny a rastlinné extrakty, ktoré sú pre ľudský organizmus esenciálne (vitamíny C a D, zinok) a podmienečne nevyhnutné (L-glutamín), ktoré podporujú regeneráciu fyzicky vyčerpaného organizmu, zlepšujú nosnosť svalov a telo vo všeobecnosti.

 

Zloženie DracoMass L-Glutamín Matrix

Obsah účinnej látky v 10 g dennej dávke NRV % v dennej dávke*
 L-glutamín 8000 mg NA
 Extrakt zo skalnicy 375 mg NA
 Vitamín C 200 mg 250,0
 Extrakt z grapefruitových jadierok 150 mg NA
 Extrakt zo sladkého drievka 55 mg NA
 Zinok 5 mg 50,0
 Vitamín D3 40 µg 800,0

 

Vysvetlenie značiek

NRV = odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu stanovená pre dospelých;

NRV % = Aké percento NRV pokrýva uvedená dávka

NA = Neuplatňuje sa; NRV nie je oficiálne zriadená

 

Dodatočné pomocné látky

Maltodextrín, anhydrát kyseliny citrónovej; aróma čučoriedkového prášku; sladidlo: sukralóza; chlorid draselný

 

Doporučená konzumácia

Raz denne odmerajte 10 g nápojového prášku pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia. Rozmiešajte v 2-3 dl studeného nápoja podľa vlastného výberu (pitná voda, ovocný džús, čaj a pod.). Po úplnom rozpustení vypite naraz. Pite ho po tréningu alebo ťažkej fyzickej práci, pred odpočinkom alebo večer pred spaním. Neprekračujte odporúčané množstvo.

 

Skladovanie, dátum spotreby

Skladované v pôvodnom obale, na chladnom a tmavom mieste, chránené pred teplom a vlhkosťou, jeho kvalita je zaručená do dátumu spotreby uvedeného na obale. Držte mimo dosahu detí.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

DracoMass L-Glutamín Matrix je doplnok stravy schválený OGYÉI vo forme bezpečného prášku na pitie. Po užití lieku podľa predpisu neboli doteraz hlásené žiadne vedľajšie účinky.

Neprekračujte odporúčané množstvo. Prípravok obsahuje dávku účinných látok pre dospelých. Jeho konzumácia pre deti sa neodporúča. Pri nedostatku vedomostí sa neodporúča konzumácia tehotným a dojčiacim matkám.

Extrakt z grapefruitových jadierok môže ovplyvniť silu a trvanie účinku liekov, ktoré sa odbúravajú v pečeni. Okrem chronickej medikácie sa môže konzumovať po konzultácii s ošetrujúcim lekárom na základe odporúčania lekára. DracoMass L-Glutamín Matrix môže prispieť k zvýšeniu produkcie purínov v tele, čo nie je prospešné v prípade dny alebo rizika dny. V takýchto prípadoch sa môže konzumovať na základe odporúčania lekára, s mimoriadnou opatrnosťou a pod dohľadom.

Výživový doplnok nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.

Informáciu o produkte napísal Dr. Csaba Gothárd, lekár, poradca pre doplnky stravy, pre všeobecné informačné účely. Neslúži na diagnostiku ani liečbu chorôb a nenahrádza lekársku starostlivosť.

Licenčné číslo OGYEI: Výživový doplnok nápojová prášková zmes licencovaná Národným ústavom farmaceutických a potravinárskych vied pod číslom 28923/2022.

 

Balenie

300 g

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu