Dracomass L-Karnitín Complex tekutý doplnok stravy 500 ml

Dracomass L-Karnitín Complex je tekutý výživový doplnok bez cukru s príchuťou krvavého pomaranča s obsahom L-karnitínu obohateného o vitamín C, prírodný chróm a extrakt z grapefruitových jadierok na priaznivo ovplyvňujúci metabolizmus tukov a podporu svalovej činnosti. Môže sa tiež konzumovať pri nízkokalorickej, diabetickej, bezlaktózovej, lepkovej, sójovej a GMO-free a vegánskej diéte!

Skladom
Kód: DMS002
Značka: DracoMass
€31,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.5 kg
dracomass l karnitin komplex vernarancs 500ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Dracomass L-Karnitín Complex je tekutý výživový doplnok bez cukru s príchuťou krvavého pomaranča s obsahom L-karnitínu obohateného o vitamín C, prírodný chróm a extrakt z grapefruitových jadierok na priaznivo ovplyvňujúci metabolizmus tukov a podporu svalovej činnosti. Môže sa tiež konzumovať pri nízkokalorickej, diabetickej, bezlaktózovej, lepkovej, sójovej a GMO-free a vegánskej diéte!

 

Komu sa odporúča užívať L-Karnitín Complex?

Priaznivý vplyv L-karnitínu na spaľovanie tukov a podporu svalovej činnosti je známy už dlho. Jeho začlenenie do stravy je užitočné najmä pri namáhavom fyzickom životnom štýle (fyzická práca, šport, súťažné športy, aktivity spojené s pravidelnou fyzickou záťažou). V takýchto prípadoch zlepšuje zaťažiteľnosť svalov, znižuje pocit únavy a urýchľuje regeneráciu svalov. Podporuje činnosť srdca, dokáže znižovať krvný tlak, zlepšuje prekrvenie svalov. Nedokáže síce mobilizovať už vytvorené tukové tkanivo, no preukázateľne zlepšuje účinnosť diét a redukcie hmotnosti, pri použití v kombinácii s pohybom. Jeho dlhodobé užívanie môže prispieť k udržaniu mladistvého fungovania svalov, riziku kardiovaskulárnych ochorení, II. na zníženie rizika cukrovky 2. typu. Podľa výsledkov posledných výskumov môže prispieť k udržaniu duševnej sviežosti.

 

O fyziologických účinkoch zložiek DracoMass L-Karnitín Complex

  • Karnitín (kyselina 3-hydroxy-4-trimetylaminomaslová) je oficiálne považovaný za derivát aminokyseliny. V ľudskom tele sa vyrába spoločne v pečeni a obličkách z dvoch ďalších aminokyselín (lyzínu a metionínu). Spomedzi našich potravín je významným zdrojom červené mäso, v menšej miere sója a avokádo. Tvorí sa síce aj v ľudskom tele, no zároveň sa toto množstvo zdá byť nedostatočné pre fyzicky náročný životný štýl. Podľa štúdií 75 % karnitínu pochádza z našej stravy. Je dokázané, že za svalovou únavou a svalovou slabosťou sa skrýva nedostatok karnitínu. V prírode sa vyskytuje v dvoch formách ako D- a L-karnitín. Ľudské telo využíva iba L-karnitín, D-karnitín je pre telo škodlivý. Bez ohľadu na miesto ich vzniku sa ukladá v kostrovom svale, srdcovom svale, mozgu a semenníkoch. V týchto orgánoch uplatňuje svoje najvýznamnejšie fyziologické účinky. Hoci ide o aminokyselinu, je štrukturálne príbuzná s vitamínmi B. Toto je pravdepodobne vysvetlenie jeho metabolických účinkov. L-karnitín je potrebný na „spaľovanie“ mastných kyselín v energetických centrách buniek (mitochondriách). Podporuje tak spaľovanie tukov a znižuje hladinu zlého cholesterolu v krvi. Nie je schopný mobilizovať už vytvorené tukové tkanivo, preto je potrebné ho spájať s fyzickou aktivitou, ktorá následne dokáže zmobilizovať aj uložený tuk. Podporuje prácu srdca z viacerých strán. Na jednej strane pri jeho metabolizme vzniká oxid dusnatý, ktorý pôsobí vazodilatačne. Rovnako pôsobia aj sublingválne tablety používané proti angíne! Na druhej strane zdravá črevná flóra produkuje z L-karnitínu zlúčeninu zvanú trimetylamín, ktorá brzdí rozvoj a progresiu aterosklerózy. Ďalej II. znížením inzulínovej rezistencie pri cukrovke 2. typu znižuje aj stupeň poškodenia srdcového svalu a steny ciev. Zníženie inzulínovej rezistencie v II. je tiež významný pri znižovaní progresie diabetu 2. typu. Štúdie na ľuďoch dokázali, že zvyšuje nosnosť a zaťažiteľnosť kostrového svalstva (pravdepodobne zvýšením prísunu kyslíka), znižuje svalovú horúčku a skracuje čas potrebný na regeneráciu unavených svalov. Nedávny výskum naznačuje, že hrá úlohu aj pri udržiavaní mladistvosti mozgových funkcií a kognitívnych schopností.

  • Okrem mnohých iných známych fyziologických účinkov je vitamín C (kyselina askorbová) nevyhnutný pre energetickú rovnováhu buniek, prispieva k zníženiu svalovej únavy, ale je nevyhnutný pre fungovanie L-karnitínu. Rovnako ako je nevyhnutné pre vstrebávanie železa. Čo je tiež nevyhnutné pre fungovanie L-karnitínu.

  • Chróm priaznivo pôsobí na metabolizmus cukrov a metabolizmus makroživín: podporou účinnosti inzulínu.

  • Protizápalový a celkový zdravotný ochranný účinok extraktu z grapefruitových jadierok sa pripisuje jeho vynikajúcemu obsahu antioxidantov furanokumarínu, flavonoidov a polyfenolov. Zložky extraktu z grapefruitových jadier prispievajú k rovnováhe telesných orgánov a tkanív. Grapefruitové semienko má mimoriadne silný antibakteriálny a antivírusový účinok, takže dokáže chrániť pred parazitárnymi a plesňovými (napr. kandidovými) infekciami. Podporuje činnosť imunitného systému, dokáže zmierniť nadúvanie a priaznivo pôsobí pri tráviacich ťažkostiach.

 

Čo obsahuje?

Obsah účinnej látky Účinná látka v 10 ml dennej dávke NRV% v dennej dávke Účinná látka v 20 ml dennej dávke NRV% v dennej dávke
 L-karnitín 3000,0 mg NA 6000,0 mg NA
 Vitamín C 80,0 mg 100,0 160,0 mg 200,0
 Extrakt z  grapefruitových  jadierok 10,0 mg NA 20,0 mg NA
 Chróm 20 µg 50,0 40 µg 100,0

 

Vysvetlenie značiek

NRV = odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu stanovená pre dospelých;

NRV % = Aké percento NRV pokrýva uvedená dávka

NA = Neuplatňuje sa; NRV nie je oficiálne zriadená

 

Ďalšie zložky, pomocné látky

Čistená pitná voda, rastlinný glycerín, kyselina jablčná, kyselina citrónová, kyselina vínna; prírodná príchuť krvavého pomaranča a extrakt z cvikly; sorban draselný, chlorid draselný. Sladidlo: sukralóza.

 

Doporučená konzumácia

Vo väčšine prípadov stačí 10 ml (2 čajové lyžičky). Počas výskumu sa najčastejšie zistilo, že účinná je dávka medzi 2 000 a 3 000 mg. Pri takejto dávke neboli zdokumentované žiadne dlhodobé vedľajšie účinky. Pri extrémnej fyzickej námahe maximálne 20 ml (4 čajové lyžičky) denne. Fľaša obsahuje 500 ml doplnku stravy. DracoMass L-Karnitín Complex sa môže konzumovať samostatne alebo v akejkoľvek tekutine, zmiešaný v nápoji. Denná dávka sa odporúča konzumovať nalačno, pred tréningom alebo namáhavou fyzickou aktivitou.

 

Skladovanie, dátum spotreby

Účinok prípravku je zaručený po dobu uvedenú na obale pri skladovaní na chladnom a suchom mieste chránenom pred svetlom a sálavým teplom. Po otvorení sa odporúča skladovať v mrazuvzdornej chladničke a spotrebovať do 2 mesiacov. Skladujte bezpečne mimo dosahu detí.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

DracoMass L-Karnitín Complex je doplnok stravy schválený OGYÉI, ktorý možno bezpečne užívať na pozitívne ovplyvnenie metabolizmu tukov.

Neprekračujte odporúčanú maximálnu dennú dávku. Výrazné predávkovanie prípravkom môže spôsobiť hnačku, nevoľnosť a zvracanie. Určené len pre dospelých. Neodporúča sa pre deti, mal by byť uchovávaný mimo dosahu detí.

Výživové doplnky nenahrádzajú vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.

Informáciu o produkte napísal Dr. Csaba Gothárd, lekár, poradca pre doplnky stravy, pre všeobecné informačné účely. Neslúži na diagnostiku ani liečbu chorôb a nenahrádza lekársku starostlivosť.

Číslo licencie OGYEI:Tekutý doplnok výživy s licenciou Národného inštitútu farmaceutických a potravinárskych vied pod číslom 28970/2022.

 

Balenie

500 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu