Dracomass Multi Viteral multivitamínové kapsuly 60 ks

Komplexná kapsula Dracomass Multi Viteral obsahuje vysoké množstvo 13 vitamínov, 11 minerálov a stopových prvkov, doplnené o 8 bylinných extraktov. Prispieva tak k doplneniu potreby základných látok (vitamínov, minerálov a stopových prvkov) dospelých organizmov vystavených zvýšenej fyzickej, psychickej a duchovnej záťaži. Môže sa konzumovať v rámci diéty so zníženým obsahom kalórií, bez cukru, laktózy, lepku, sóje a GMO, ako aj vo vegánskej strave! Jedna fľaša obsahuje dve mesačné dávky (60 kapsúl)!

Skladom
Kód: DMS003
Značka: DracoMass
€37,95
Kategória: Imunitný systém
Hmotnosť: 0.048 kg
dracomass multiviteral kapszula 60db
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Komplexná kapsula Dracomass Multi Viteral obsahuje vysoké množstvo 13 vitamínov, 11 minerálov a stopových prvkov, doplnené o 8 bylinných extraktov. Prispieva tak k doplneniu potreby základných látok (vitamínov, minerálov a stopových prvkov) dospelých organizmov vystavených zvýšenej fyzickej, psychickej a duchovnej záťaži. Môže sa konzumovať v rámci diéty so zníženým obsahom kalórií, bez cukru, laktózy, lepku, sóje a GMO, ako aj vo vegánskej strave! Jedna fľaša obsahuje dve mesačné dávky (60 kapsúl)!

 

Komu sa odporúča užívať Multi Viteral?

Svojím komplexným zložením, rozmanitým a výnimočným obsahom účinných látok je prípravok vhodný najmä na doplnenie potrieb základných látok (vitamínov, minerálov a stopových prvkov) dospelých organizmov vystavených zvýšenej fyzickej, psychickej a duchovnej záťaži. Prispieva k udržaniu celkového zdravia pri športe, tréningu, ťažkej fyzickej práci, v psychicky vyčerpávajúcich obdobiach života. Dokáže zlepšiť nosnosť svalov, skrátiť čas potrebný na regeneráciu vyčerpaných svalov a spomaliť starnutie svalov. Nedostatok vitamínov z iných príčin môže byť užitočný (spôsobené fajčením, konzumáciou alkoholu, znečistením ovzdušia alebo inou záťažou voľnými radikálmi) na prevenciu a/alebo odstránenie jej následkov. Svojimi antioxidačnými zložkami prispieva k chemickej ochrane organizmu ako celku tým, že odvracia škodlivé účinky voľných radikálov.

 

O fyziologických účinkoch zložiek kapsuly Dracomass Multi Viteral

Závažné klinické ochorenia z nedostatku vitamínov sú v súčasnosti vo vyspelých krajinách sveta zriedkavé. Podľa posledných prieskumov sa však v Maďarsku, ale aj medzi obyvateľmi ekonomicky vyspelých krajín výrazne rozširuje subklinický deficit viacerých vitamínov. Najmä medzi tínedžermi a ľuďmi nad 60 rokov. Mnohé chronické degeneratívne stavy (osteoporóza, vekom podmienená makulárna atrofia, chronický únavový syndróm atď.) sú neskorými komplikáciami takýchto stavov nedostatku v ranej mladosti a mladej dospelosti. Tieto ukazujú dramatický pokrok za posledných 20-30 rokov. Predpokladá sa, že príčinou sú zmeny v stravovaní a životnom štýle našej modernej doby. Čoraz viac autorov a publikácií odporúča suplementáciu vitamínmi.

Uvoľňovanie bunkovej energie potrebné pre životné procesy prebieha v mitochondriách. Svoj podiel na tom majú aj vitamíny celého B komplexu, vitamín C, horčík a mangán. Fyzicky, psychicky alebo fyzicky náročný životný štýl zvyšuje dopyt po týchto základných látkach. Nedávno objavený pyrolochinolín chinón (PQQ) tiež prispieva k zlepšeniu kvality života buniek a tkanív. V súčasnosti sa stále vedú spory o tom, či ide o vitamín alebo nie, no jeho prínos k udržaniu vitality a zdravia sa uznáva už od roku 2005. Úloha vitamínu D, vitamínu K2 a bóru pri udržiavaní zdravia kostí je dobre známa. Vitamín D je však nevyhnutný aj pre funkciu svalov tým, že ovplyvňuje metabolizmus vápnika. Prítomnosť vitamínov B6, B12, C a D, ako aj zinku a medi je životne dôležitá pre zdravé fungovanie imunitného systému. Vitamín D je nevyhnutný pre budovanie receptorov imunitných buniek B- a T-lymfocytov. V jeho neprítomnosti sa netvoria receptory imunitných buniek, pomocou ktorých môžu rozpoznať cudzie, invázne mikroorganizmy. V takom prípade sa počet lymfocytov nezníži, ale nie sú alebo sú menej schopné plniť svoju úlohu. Prírodné antioxidanty vitamíny C, E, B2, luteín a brusnice svojimi antioxidačnými účinkami dopĺňajú imunitnú obranu. Tým, že neutralizujú chemicky škodlivé účinky voľných radikálov, zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia všetkých druhov buniek, tkanív a orgánov. Zinok, selén a mangán sa podieľajú na týchto procesoch ako katalyzátory. Nedávne štúdie poukázali na špeciálne vitamínové potreby fajčiarov (fajčenie prináša do tela aj voľné radikály), ale aj mestského obyvateľstva všeobecne (znečistenie ovzdušia, konzumácia konzervovaných potravín a pod.). Vitamíny B5, B6, B7, B9, zinok, chróm a jód sú nevyhnutné pre metabolizmus makroživín (bielkoviny, tuky, sacharidy) a pre tvorbu regulačných hormónov. Okrem iného sa zinok používa ako katalyzátor pri vlastnej produkcii testosterónu v mužskom tele. Selén zosilňuje radikálnu aktivitu vitamínov C a E. Navyše tým, že ovplyvňuje funkciu štítnej žľazy, zohráva veľkú úlohu pri regulácii globálneho metabolizmu organizmu. Kremík je esenciálny stopový prvok, ktorý sa v prírode vo voľnej forme nevyskytuje. V organickej forme ho môžeme získať v potrave. Okrem vitamínu C zohráva úlohu pri zabezpečovaní zdravého obsahu kolagénu v spojivových tkanivách. Je podmienkou zdravej stavby a funkcie zdravých chrupaviek, kostí, ale aj cievnych stien, šliach a väzov, vlasov, nechtov, kože. Jeho absencia je indikovaná poškodením týchto tkanív a orgánov. Najmarkantnejšie, no v žiadnom prípade nie najvážnejšie dôsledky sú rozdiely v nechtoch a vlasoch.

Listy prasličky roľnej (Equisetum arvense) a žihľavy (Urtica dioica) podporujú činnosť obličiek, vylučovanie a detoxikáciu. Výhodou prasličky je, že pôsobí akvareticky močopudne. Inými slovami, pri zachovaní stopových prvkov a minerálov zvyšuje vylučovanie vody. Čučoriedka (Vaccinium myrtillus) má okrem všeobecnej antioxidačnej kapacity, ktorá chráni oči, aj ochranný účinok pred poškodením svalov spôsobeným nadmerným používaním. Podrobnosti mechanizmu jeho účinku sú nejasné. V pozadí sa predpokladá jeho vysoká antioxidačná kapacita (TEAC ≈ 15). Artemisinín je beztujónová aktívna zložka paliny ročnej (Artemisia annua) (Dôležité: thujón je zodpovedný za toxické účinky paliny ročnej!) Svojimi protizápalovými a antioxidačnými účinkami má ochranný účinok na bunky. Koordináciou tráviacich enzýmov napomáha tráveniu a zlepšuje vstrebávanie živín. Podľa výskumov ženšen (Panax ginseng) posilňuje schopnosť organizmu odolávať stresu ovplyvňovaním produkcie hormónov nadobličiek a spomaľuje degeneratívne procesy spojené so starnutím. Vedecké štúdie potvrdili účinok ženšenu na zvýšenie fyzického výkonu. Rovnako ako jeho schopnosť zvýšiť sexuálnu túžbu a výkonnosť (afrodiziakum) bola zdokumentovaná pri mužskej impotencii neorganického pôvodu. Extrakt zo zázvoru (Zingiber officinale) reguluje trávenie a motilitu tráviaceho traktu. Všetky vyššie uvedené liečivé rastliny majú uznávané liečivé účinky podľa účinného VIII. v maďarskom liekopise. Piperín (čierne korenie - extrakt z Piper nigrum) zvyšuje metabolizmus, zvyšuje prekrvenie čriev a zlepšuje vstrebávanie živín. Hoci kyselina para-amino-benzoová (PABA) nie je priamo životne dôležitá látka, pôsobí ako nevyhnutné prebiotikum pre črevné baktérie. Je to jedna z nepriamych podmienok zdravého fungovania tráviaceho traktu. Okrem toho zohráva úlohu aj pri transporte mastných kyselín, čím napomáha energetickému využitiu tukov (spaľovanie tukov).

 

Čo obsahuje kapsula Multi Viteral?

Obsahuje 13 druhov vitamínov a 11 druhov stopových prvkov, ktoré sú pre telo životne dôležité v biologicky účinnom množstve, doplnené o 8 bylinných extraktov a prírodné zložky rastlinného pôvodu. Posledne menované zosilňujú účinok kapsúl Dracomass Multi Viteral zlepšením vstrebávania a metabolizmu vitamínov, stopových prvkov a minerálov.

 

Zloženie Dracomass Multi Viteral

Obsah účinnej látky V dennej dávke 1 kapsule NRV % v dennej dávke*
 Vitamín C 92,0 mg 115,0
 Extrakt z koreňa ženšenu 55,0 mg SO
 Extrakt z čučoriedky 35,0 mg SO
 Extrakt z listov žihľavy 30,0 mg SO
 Extrakt z listov prasličky 30,0 mg SO
 PQQ (pyrrolochinolín chinón) 25,0 mg SO
 Artemisinín 25,0 mg SO
 PABA (kyselina pra-aminobenzoová) 20,0 mg SO
 Vitamín B3 16,2 mg 101,2
 Vitamín E 12,1 mg 101,2
 Železo 12,0 mg 85,7
 Zinok 12,0 mg 120,0
 Luteín 10,0 mg SO
 Vitamín B5 7,2 mg 119,6
 Piperín 5,5 mg SO
 Gingerol 5,3 mg SO
 Kremík 2,7 mg SO
 Mangán 1,6 mg 80,0
 Vitamín B2 1,5 mg 105,8
 Vitamín B6 1,4 mg 101,2
 Vitamín B1 1,2 mg 110,4
 Víno 1,0 mg SO
 Vitamín A 920,0 ug 115,0
 Meď 0,9 mg 85,0
 Vitamín B9 276,0 ug 138,0
 Jód 150,0 ug 100,0
 Vitamín K2 75,9 ug 101,02
 Chróm 70,0 ug 175,0
 Selén 55,0 ug 100,0
 Vitamín B7 50,6 ug 101,2
 Molybdén 50,0 ug 100,0
 Vitamín D3 6,0 ug 119,6
 Vitamín B12 5,8 ug 230,0
 Kobalt 0,6 ug SO

 

 

Vysvetlenie značiek

NRV = odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu stanovená pre dospelých;

NRV % = Aké percento NRV pokrýva uvedená dávka

NA = Neuplatňuje sa; NRV nie je oficiálne zriadená

 

Ingrediencie

Multivitamínový premix: [kyselina L-askorbová, naicínamid, DL-alfa-tokoferol, D-pantotenát vápenatý, Riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, tiamín monohydrát, retinolpalmitát, L-metylfolát vápenatý, menachinón-7, D-biotín, cholekalcilaminferol], kyanokobalaminferol ; Bisglycinát železitý, extrakt z koreňa Panax ginseng, luteín, extrakt z čiernych brusníc, dihydrát octanu zinočnatého, extrakt z listov žihľavy, extrakt z žihľavy, kvasnicový extrakt (selén metionín), extrakt z koreňa zázvoru, pyrolochinolín chinón, artemisinín, kyselina para-aminobenzoová, dekahydrát tetraboritanu sodného, ​​extrakt z čierneho korenia, citrát mangánu, citran meďnatý, pikolinát chrómu (III), jodid draselný, molybdenan amónny.

 

Doporučená konzumácia

Vďaka vysokému množstvu účinných látok a komplexnému zloženiu pokryje konzumácia 1 kapsuly denne aj vitamínové a minerálne potreby dospelého organizmu pri zvýšenej záťaži. Odporúča sa užívať s jedlom, zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Vyvinuté pre potreby dospelého tela. Neodporúča sa pre malé deti!

 

Skladovanie, dátum spotreby

Vo vlastnom obale chránenom pred svetlom, vlhkosťou a sálavým teplom si uchováva obsah účinnej látky po dobu uvedenú na obale. Držte mimo dosahu detí.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Kapsuly Dracomass Multi Viteral sú bezpečným doplnkom stravy schváleným OGYÉI a užívaným podľa predpisu. Neprekračujte odporúčané dávkovanie! Neodporúčané pre tehotné, dojčiace matky a malé deti (artemissinín, ženšenový extrakt). Vitamín K2 môže ovplyvniť zrážanlivosť krvi. Môže sa užívať len súčasne s antikoagulačnou liečbou pri dodržaní odporúčaní odbornej konzultácie! Známa alergia na niektorú rastlinnú zložku je kontraindikáciou užívania prípravku.

Výživový doplnok nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.

Informáciu o produkte pre všeobecné informačné účely napísal doktor Csaba Gothárd, lekár a poradca doplnkov výživy. Neslúži na diagnostiku ani liečbu chorôb a nenahrádza lekársku starostlivosť.

Číslo licencie OGYEI: Kapsula výživového doplnku schválená Národným inštitútom pre farmaceutický a potravinársky priemysel pod číslom 28968/2022.

 

Balenie

60 ks

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu