Dracomass Prostani-Q Kapsula prostaty 60 ks

Dracocmass Prostani-Q je zapuzdrený doplnok stravy s komplexným zložením obsahujúcim esenciálne látky a prírodné rastlinné extrakty, ktoré sa ukázali ako účinné pri udržiavaní zdravia mužských močových ciest a prostaty. Bez konzervačných látok, cukru, lepku a laktózy. Dá sa konzumovať aj vo vegánskej strave!

Skladom
Kód: DMS004
Značka: DracoMass
€22,95
Kategória: Ženské a mužské problémy
Hmotnosť: 0.045 kg
dracomass prostaniq kapszula 60db
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Dracocmass Prostani-Q je zapuzdrený doplnok stravy s komplexným zložením obsahujúcim esenciálne látky a prírodné rastlinné extrakty, ktoré sa ukázali ako účinné pri udržiavaní zdravia mužských močových ciest a prostaty. Bez konzervačných látok, cukru, lepku a laktózy. Dá sa konzumovať aj vo vegánskej strave!

 

Komu sa odporúča užívať kapsuly Dracomass Prostani-Q?

Kapsula Dracomass Prostani-Q je doplnok stravy špeciálne vyvinutý pre mužov na udržanie zdravia mužských močových ciest a prostaty. Najmä nad 40 rokov na udržanie zdravia prostaty v štádiu mierneho až stredného nezhubného zväčšenia prostaty: na zmiernenie močových ťažkostí (bolestivé, sťažené a slabé močenie); na zmiernenie častého a/alebo naliehavého nutkania na močenie ; na zníženie frekvencie vyčerpávajúceho nočného močenia ; v prípade ťažkostí so zadržiavaním moču, aby sa zabránilo vzniku kvapkania moču ; na odstránenie neúplného vyprázdnenia močového mechúra. Dokáže eliminovať pôvod prostatyperineálne nepohodlie a bolesť. Môže tiež zlepšiť sexuálnu dysfunkciu súvisiacu s prostatou .

 

O fyziologických účinkoch zložiek kapsuly Dracomass Prostani-Q

Benígne zväčšenie prostaty (adenóm prostaty; hyperplázia prostaty; BPH) je celosvetovo najčastejším urologickým ochorením u mužov. Objavuje sa po tridsiatke, no viac ako polovica mužov po 40-tke, pričom u 80-ročných ňou trpí viac ako 90 %. Pri vzniku ochorenia zohráva úlohu viacero faktorov: určite zohráva úlohu aj zhoršenie lokálneho prekrvenia panvy; pokles energie buniek; porušenie hormonálnej rovnováhy; pripisujú úlohu škodlivému účinku voľných radikálov – dokonca aj znečisteniu ovzdušia vo veľkých mestách; existuje aj korelácia s nedostatkom niektorých stopových prvkov (zinok, selén) a vitamínov (C, E). Výsledné ťažkosti výrazne zhoršujú kvalitu života pacientov. Podľa správ pacientov je ich kvalita života podobná ako u pacientov s rakovinou, čo núti mužov v aktívnom veku stiahnuť sa zo spoločnosti. Dráždivé symptómy sú výsledkom podráždenia močového mechúra: nepríjemné alebo bolestivé močenie, nutkavé, naliehavé nutkanie na močenie, čoraz častejšie močenie, ktoré znemožňuje nočný odpočinok. Obštrukčné ťažkosti sú dôsledkom obštrukcie močenia: slabý prúd moču, ťažko kontrolovateľné močenie, nedostatočné vyprázdňovanie močového mechúra, kvapkanie moču atď. Z dlhodobého hľadiska môže viesť až k smrteľnému zlyhaniu obličiek. Je to jedna z najčastejších príčin mužskej sexuálnej dysfunkcie.

Serenoa plazivá (Serenoarepens / Sabalserulata) a extrakt zo žihľavy (Urticadioica) (Urticaeradix) majú vzájomne sa posilňujúce a príbuzné účinky: obsahujú rastlinné enzýmy zabraňujúce prerastaniu buniek a protizápalové látky. Obsah rastlinných sterolov je navyše priaznivý pre proliferáciu prostaty a zmierňuje vplyv hormonálnych zmien v starobe. Je dokázané, že spomaľujú zhoršovanie stavu a zmierňujú príznaky. Hlavnou výhodou účinných látok serenoa plazivej oproti syntetickým liekov je, že nezakrýva laboratórne nálezy rakoviny prostaty – nesťažuje jej rozpoznanie. Obe bylinky sú oficiálnym VIII. pre túto indikáciu je uznávaný v maďarskom liekopise. Prídavné rastlinné steroly (beta-sitosterol, fytosterol, kampesterol, stigmasterol) dopĺňajú prirodzený obsah sterolov v serenoa plazivej a žihľave. Dôvodom konzumácie fyto (rastlinných) sterolov je, že ľudské telo si ich nevie vyrobiť a v malej miere sa vstrebávajú z potravy, ktorú jeme. Štúdie ukazujú, že serenoa plaziví olej obohatený o rastlinné steroly je účinnejší ako samotný serenoa plaziví olej. Zmierňujú sa nepriaznivé účinky mužskej hormonálnej nerovnováhy v starobe, ktorá je jedným z významných faktorov rozvoja ochorenia. Byliny obsahujúce steroly sa v Európe už dlho používajú proti ochoreniam prostaty. V Japonsku však takáto tradícia neexistuje. Cenná je preto najmä japonská štúdia, ktorá na rozdiel od svojich tradícií dokazuje priaznivý účinok rastlinných sterolov ako pri zmierňovaní subjektívnych symptómov, tak aj pri spomalení chorobného procesu.

Kôra slivky africkej (Pygeumafricanum) vo viacerých štúdiách na ľuďoch preukázala svoj priaznivý účinok pri zmierňovaní BPH porúch močenia, s veľmi dobrou znášanlivosťou.

Gingerol je hlavnou účinnou látkou zázvoru (Zingiberofficinale) so širokými fyziologickými účinkami. Zlepšuje mikrocirkuláciu, pôsobí antioxidačne, pôsobí protizápalovo a zabraňuje vzniku nádorových buniek v prostate. Nedávne štúdie priniesli veľmi povzbudivé výsledky pri benígnych aj malígnych ochoreniach prostaty, hoci mechanizmus účinku nie je úplne objasnený.

Výťažok z koreňa ženšenu (Panaxginseng) je tradičná stimulujúca, mužnosť zvyšujúca bylina ľudovej medicíny Ďalekého východu. Vedecký výskum ukázal, že znížením regulácie alfa-adrenergných receptorov v prostatickej žľaze a v bunkách hladkého svalstva močového traktu znižujú proliferáciu a nadmerný rast buniek prostaty. To má pozitívny vplyv na symptómy, ale aj na spomalenie procesu ochorenia. Hoci nie sú objasnené všetky detaily, teoretický výskum a praktické merania naznačujú, že voľné radikály zohrávajú úlohu pri vzniku BPH a dokonca aj pri vzniku rakoviny prostaty. Viaceré štúdie ukázali, že antioxidačná ochrana tela pacientov s BPH je nižšia ako priemer, ktorý sa s výskytom rakoviny prostaty ešte viac znižuje. Zdá sa, že potvrdzuje teoretické pozorovanie, že nahradenie antioxidantov má priaznivý účinok pri benígnych aj malígnych ochoreniach prostaty. Antioxidačný účinok je podozrivý – alebo čiastočne potvrdený – za ochranným účinkom vitamínu C, kvercetínu, lykopénu a selénu na prostatu. Výsledky nedávneho výskumu zistili koreláciu medzi nedostatkom vitamínu D3 a výskytom ochorení prostaty. Rakovina prostaty sa vyskytuje častejšie pri nedostatku vitamínu D. V takýchto prípadoch je horšia aj jeho tendencia k uzdraveniu. Ak vezmeme do úvahy prevalenciu nedostatku vitamínu D v Maďarsku, suplementácia vitamínu D3 sa zdá byť opodstatnená v prípade ochorenia prostaty.

 

Čo obsahuje?

Výživový doplnok Prostani-Q obsahuje iba prírodné aktívne zložky a prísady (extrakt z kvasníc), uzavreté v kapsule rastlinného pôvodu. Neobsahuje žiadne konzervačné látky, umelé farbivá, zvýrazňovače chuti ani pridaný cukor.

 

Zloženie kapsúl Prostani-Q

Obsah účinnej látky V dennej dávke 2 kapsuly NRV % v dennej dávke*
 Fytosteroly 342,0 mg NA
 Extrakt z Serenoy plazivej 170,0 mg NA
  Extrakt z kôry africkej slivky 160,0 mg NA
 Vitamín C 160,0 mg 200
 Beta-sitosterol 144,0 mg NA
 Extrakt z koreňa ženšenu 100,0 mg NA
 Kampesterol 82,8 mg NA
 Stigmasterol  82,8 mg NA
 Extrakt z prasličky roľnej 40,0 mg NA
 Výťažok z koreňa žihľavy dvodomej 40,0 mg NA
 Quercetín 40,0 mg NA
 Zinok 20,0 mg 200,0
 Gingerol 4,8 mg NA
 Lykopén 4,0 mg NA
 Brasicasterol 3,6 mg NA
 Selén 110,0 µg 200
 Vitamín D3 10,0 µg 200

 

Vysvetlenie značiek

NRV = odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu stanovená pre dospelých;

NRV % = Aké percento NRV pokrýva uvedená dávka

NA = Neuplatňuje sa; NRV nie je oficiálne zriadená

 

Ingrediencie

Kvasnicový extrakt, rastlinná želatínová kapsula.

 

Doporučená konzumácia

Odporúča sa užívať 2 x 1 kapsulu denne, najlepšie rovnomerne (ráno a večer) počas dňa. Odporúča sa užívať nalačno s dostatočným množstvom tekutiny. Pri alkoholických nápojoch sa mu treba vyhýbať!

 

Skladovanie, dátum spotreby

Chránený pred svetlom, sálavým teplom a vlhkosťou v originálnom balení, jeho kvalita je pri skladovaní pri izbovej teplote zaručená do termínu uvedeného na obale.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Prostani-Q je doplnok stravy schválený OGYÉI, ktorý sa môže bezpečne konzumovať. Neprekračujte odporúčané dávkovanie! Produkt je určený výhradne pre dospelých mužov.

Konzumácia u žien, detí a mladistvých je neopodstatnená a neodporúča sa. Ak máte známu alergiu na niektorú zložku, treba sa jej vyhnúť. Jeho konzumácia je kontraindikovaná u pacientov trpiacich sitosterolémiou a fytosterolémiou.

Informáciu o produkte napísal Dr. Csaba Gothárd, lekár, poradca pre doplnky stravy, pre všeobecné informačné účely. Neslúži na diagnostiku ani liečbu chorôb a nenahrádza lekársku starostlivosť.

Licenčné číslo OGYEI: Výživový doplnok vegánska kapsula s licenciou Národného inštitútu farmaceutických a potravinárskych vied pod číslom 28969/2022.

 

Balenie

60 ks

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu