Energovital Vitamín C 1000 mg kapsuly 30 ks

Vitamín C (chemický názov: kyselina askorbová) je pre ľudské telo nevyhnutnou látkou, ale telo si ho nevie vyrobiť. Preto sa môže užívať len s jedlom, na dennej báze. 1 kapsula obsahuje 1000 mg vitamínu C.

Skladom
Kód: EVT029
Značka: Energovital
€4,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.045 kg
energovital c vitamin 30db
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Vitamín C (chemický názov: kyselina askorbová) je pre ľudské telo nevyhnutnou látkou, ale telo si ho nevie vyrobiť. Preto sa môže užívať len s jedlom, na dennej báze. 1 kapsula obsahuje 1000 mg vitamínu C.

 

Prečo je potrebné dopĺňať vitamín C?

Hrá úlohu v nespočetných metabolických a životných procesoch, ako sú:

 • Hrá dobre známu úlohu v obranyschopnosti organizmu . Posilňuje bunkovú imunitu aktiváciou fagocytárnych buniek , ale jeho úloha pri tvorbe protilátok a interferónov ho robí nenahraditeľným aj pri humorálnej imunite .
 • Ako najúčinnejší vo vode rozpustný antioxidant chráni všetky bunky, membrány a proteíny pred škodlivými účinkami vo vode rozpustných voľných radikálov (chemická ochrana). To možno pripísať jeho protizápalovým, protinádorovým účinkom a účinkom proti starnutiu a deštrukcii buniek.
 • Nevyhnutné pre syntézu kolagénu. Kolagén je základným materiálom pre kožu, ďasná, na ktorých sú pripevnené zuby, steny krvných ciev, chrupavku, chrupavkové tkanivo, ktoré predchádza tvorbe kostí, nechty, vlasy a všetky spojivové tkanivá. Pri jeho nedostatku vznikajú nielen estetické problémy (kožné zmeny, lámanie vlasov a nechtov), ​​ale tieto orgány nemôžu vykonávať svoje fyziologické funkcie (môžu sa vyskytnúť infekcie kože a mäkkých tkanív, hnisanie, spomalenie tvorby kostí u mladých ľudí a pod.) .
 • Úloha karnitínu v metabolizme ho robí nenahraditeľným pri stavbe, udržiavaní a fungovaní zdravých svalov .
 • Prostredníctvom syntézy hormónov nadobličiek je nepostrádateľný pri obrane organizmu pred fyzikálno-chemicko-nervovým stresom.
 • Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu a skladovanie životnej energie buniek .
 • Reguluje sekréciu histamínu, ktorý sa okrem imunity podieľa aj na zmierňovaní alergických procesov.
 • Je nenahraditeľný pri metabolizme mnohých ďalších zlúčenín nevyhnutných pre zdravie: pri rozklade kyseliny tyrozovej, pri syntéze kyseliny listovej, pri tvorbe žlčových kyselín.
 • So znečisťujúcimi ťažkými kovmi (nikel, olovo, kadmium, vanád) tvorí vo vode rozpustný komplex, ktorý je schopný brániť ich vstrebávaniu, ale tie v tele dokáže aj vylúčiť obličkami.
 • Priaznivo pôsobí na metabolizmus cukrov a cholesterolu, znižuje rizikové faktory, ktoré predstavujú pre rozvoj cukrovky, artériosklerózy a vysokého krvného tlaku. 84 pacientov po 6 týždňoch liečby vysokými dávkami vitamínu C (500 mg a 1 000 mg/deň) (Afkhami-Ardekani M. a Shojaoddiny-Ardekani A. / Shahid Sadoughi University of Medical Sciences & Health Services/.; Indian Journal of Medical Výskum, november 2007;126(5):471-4.) potvrdil, že vyššia dávka výrazne znížila hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Tým aj vyššie uvedené riziká.

 

Užívanie vitamínu C môže byť opodstatnené

 • V období chrípky a prechladnutia, aby ste sa vyhli infekciám dýchacích ciest. Najmä pre chronických respiračných a srdcových pacientov.
 • Počas akútnych vzplanutí chronických ochorení.
 • Počas zotavovania sa z akútnych a chronických ochorení.
 • V čase zhubných ochorení (pri príprave na prevenciu, liečbu alebo na jej podporu.)
 • Pre fajčiarov na kompenzáciu zvýšenej záťaže voľnými radikálmi.
 • Pre dospelých obyvateľov veľkých miest na kompenzáciu zvýšenej záťaže voľnými radikálmi (znečistenie ovzdušia, konzumácia konzervovaných potravín a pod.).
 • Vo fyzicky aj psychicky náročnom období života.
 • V prípade permanentne stresujúceho životného štýlu.

 

Odporúčané denné dávkovanie

1 kapsula denne, zapite pohárom vody

 

Zloženie

1 000 mg vitamínu C (kyselina askorbová) - NRV: 1 250 %

*NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých

 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v uzavretej škatuli, chráňte pred svetlom a teplom, na suchom a chladnom mieste. Doplnok stravy nenahrádza zdravý životný štýl a vyváženú zmiešanú stravu!

 

Balenie

30 kapsúl

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu