Gélové kapsule Ratio OREGANOVÝ éterický olej 60 ks

Gélové kapsule Ratio 4:1 OREGANOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ 60 ks je 100% čistý éterický olej z divého oregána. Obsahuje minimálne 86% Karvakrolu a 130 mg karvakrolu v jednej gélovej kapsule. Pomer 4:1 čistý éterický olej z divého oregána značky Zane Hellas.

Skladom
Kód: ZH009
Značka: Zane Hellas
€22,95
Kategória: Oregano
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.075 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení
Gélové kapsule Ratio OREGÁNOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ 60 ks je 100% čistý éterický olej z divého oregana. Obsahuje minimálne 86% Karvakrolu a 130 mg karvakrolu v jednej gélovej kapsule.Pomer 4:1 čistý éterický olej z divého oregána značky Zane Hellas.

 

Pomáha pri:

  • Vírusoch*

 

  • Baktériách*

 

  • Parazitoch*

 

  • Plesniach* a problémoch s kvasinkami*

 

  • Trávení* a pri Dýchacích problémoch*

 

  • Podporuje imunitný systém* Bežná chrípka & Prechladnutie*

 

Zane Hellas vyrába jedny z najlepších produktov z oreganového oleja na svete.  Spoločnosť je aktívna výhradne vo vývoji, výrobe a distribúcii éterických olejov z oregana. Éterické oleje boli používané po tisícky rokov v rôznych kultúrach na liečebné a medicínske účely. Oregano tiež pôsobí ako čistiaci prostriedok a ponúka silné antioxidanty* - čo rozširuje jeho využitie ďaleko za hranicu svojho kulinárskeho využitia.

Gélové kapsule Ratio OREGÁNOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ 60 ks

Každá kapsula obsahuje 25% čistého, divého, organického oleja z oregána a 75% za studena lisovaného extra panenského olivového oleja. Gélové kapsule sú vyrábané z vrstvy mäkkej želatíny (galetínu), takže sa veľmi ľahko prehltnú. Sú stabilné, úplne zapuzdrené a majú dlhšiu trvanlivosť v porovnaní s tekutinami a bežnými kapsulami.

 

Gélové kapsule spoločnosti Zane Hellas sú dodávané v balení s inštrukciami a CoA (Certification of Chemical Analysis – certifikát chemickej analýzy). Stále si skontrolujte certifikát kvôli podielu a miligramom obsiahnutého karvakrolu. Zane Hellas poskytuje v týchto produktoch karvakrol v najvyššom pomere na jednu dávku.

Oregano je aromatická rastlina, ktorá je taktiež považovaná za liečivú už od antických čias. Existuje mnoho publikovaných vedeckých štúdií o vlastnostiach a účinkoch oreganového oleja – karvakrolu. Grécke oregano je najlepším na svete. Grécko leží pri Stredozemnom mori. Klimatické podmienky – vysoký počet slnečných dní, morský vánok, podložie bohaté na stopové prvky prispievajú k jedinečnosti a nadradenosti práve gréckeho divého oregána.

*Tieto vyhlásenia neboli hodnotené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv. Tento produkt nie je určený pre diagnostiku, liečbu ani pre prevenciu proti chorobám.

 

100% Origanum Vulgare Heracleoticum Hirtum divý & organický, žiadne GMO rastliny

 

  • Minimálne 86% karvakrolu

 

  • 108 mg karvakrolu v dávke

 

  • Menej ako 2% Tymolu

 

  • Bez alkoholu a chemikálií

 

  • Prírodný a organický – pôvodom z Grécka

 

Karvakrol sa v prírode nachádza v najväčšom množstve v oreganovom oleji, okrem toho v menšom množstve v tymiánovom, majoránovom, bergamotovom oleji a rasci. Karvakrol je terpénová zlúčenina, fenolový derivát disponujúci silným dezinfekčným a antimikrobiálnym účinkom.

Tymol je zlúčenina monoterpén derivát fenolu, v najväčšom množstve sa nachádza v tymiánovom oleji. Disponuje príjemnou vôňou a silným antiseptickým účinkom. Zane Hellas je pravdepodobne najlepší oreganový olej z Grécka za použitia štandardov najvyššej kvality z najkvalitnejších rastlín oregana. (Origanum Vulgare Helacleoticum Hirtum).

Indikácie

  • Pomáha v boji s tráviacimi problémami*

 

  • Podpora pri infekciách dýchacích ciest*

 

  • Podporuje imunitný systém*

 

*Tieto vyhlásenia neboli hodnotené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv. Tento produkt nie je určený pre diagnostiku, liečbu ani pre prevenciu pred chorobami.

Inštrukcie

Užite jednu gélovú kapsulu denne, najlepšie po jedle alebo podľa pokynov vášho lekára.Nikdy neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Prísady

Všetky prísady sú 100% prírodné:

  • 375 mg Organický extra panenský olej (Olea europaea fruit oil)

 

  • 125 mg  Éterický olej z oregana. (Origanum Vulgare Heracleoticum-Hirtum. Min. 86% karvakrolu – 108 mg karvakrolu v jednej dávke.)

 

Iné prísady: želatína, glycerol, voda.

Bez alkoholu, cukru, soli, škrobu, kvasníc, pšenice, lepku, kukurice, sóje, mlieka, vajec, mäkkýšov a bez konzervačných látok.

Krajina pôvodu Grécko. Vyrobené v Grécku.

Bezpečnosť a Skladovanie

Bezpečnostné informácie

Neužívajte tieto gélové kapsule oreganového oleja pri tehotenstve, ak dojčíte alebo ak ste alergickí na tymol, mätu, bazalku alebo šalviu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Konzultujte s vaším lekárom.

Informácie o skladovaní

Pri skladovaní nie je nutné chladenie. Skladujte v zatvárateľnom priestore, na suchom mieste pri izbovej teplote. Po použití nádobku uzavrite.

Lekárske štúdie

Na výskum vlastnosti oregána existuje veľké množstvo vedeckých štúdií. V nasledujúcom zozname sú uvedené niektoré z nich, ktoré boli publikované v NCBI – The National Center for Biotechnology Information (Národné centrum pre biotechnologické informácie).

 

  1. Chitosanové Oligosacharidy podporujúce obsah polyfenolov v Gréckom oregáne (Origanum vulgare ssp. hirtum)

 

  1. Antimikrobiálne a cytotoxické účinky oregánových éterických olejov.

 

  1. Antikarcinogénne a antitrobocytné účinky karvakrolu.

 

  1. Účinky karvakrolu na Ľudský karcinóm pľúc, A549.

 

  1. Éterický olej z Origanum vulgare L. a jeho jednotlivé zložky karvakrol a Thkymol zvyšujúce účinok tetracyklínu proti Staphylococcus aureus.

 

  1. Synergický a doplnkový účinok oregánového éterického a nanočastíc biologického striebra proti  bakteriálnym kmeňom odolným proti viacerým liekom.

 

  1. Masť z oregánového extraktu na liečenie rán: randomizovaná, dvojito zaslepená, kontrolovaná štúdia hodnotiaca jeho účinnosť.

 

  1. Inhibícia spätného zachytenia monoamínu a potenciál zlepšenia nálady pomocou špeciálneho oregánového extraktu.

 

  1. Binárne a terciárne zmesi Satureja hortensis a Éterických olejov Origanum vulgare ako silné antimikrobiálne látky proti Helicobacter pylori.

 

  1. Ochranný účinok karvakrolu na oxidačnú záťaž a poškodenie bunkovej DNA spôsobovanej UVB žiarením v ľudských periférnych lymfocytoch.

 

  1. Antimikrobiálna aktivita esenciálnych olejov a karvakrolov a synergia karvakrolov a erytromycínu proti klinickým streptokokom skupiny A odolným voči erytromycínu.

 

  1. Antibakteriálna aktivita oregánových éterických olejov (Origanum heracleoticum L.) proti klinickým kmeňom  Escherichia coli a Pseudomonas aeruginosa.

 

  1. Karvakrol zabraňuje šíreniu a vzbudzuje apoptózu u rakovinových buniek v hrubom čreve.

 

  1. Zmiernenie produkcie cytokínov a aktivita transkripčných faktorov v ľudských Jurkat T bunkách pomocou tymolu a karvakrolu.

 

  1. Antiproliferatívne účinky karvakrolu na ľudské metastázické bunky rakoviny prsníka MDA-MB 231.

 

  1. Oregano: vlastnosti, zloženie a biologická aktivita.

 

  1. Zamedzenie enterických parazitov  emulgovaným olejom z oregána.

 

  1. Účinok karvakrolov proti Echinococcus granulosus in vitro a in vivo.

 

  1. Oregano vykazuje rôzne účinky na potláčanie nádoru v modeli karcinómu prsníka.

 

  1. Éterický olej z oregána ako antimikrobiálna a antioxidačná prísada v potravinách.

 

  1. Antioxidačné, antibakteriálne a cytotoxické účinky tinktúry z Origanum Vulgare a jeho hlavných zložiek.

 

  1. Účinky Éterického oleja z Origanum Vulgare na patogény spôsobujúce vaginálne infekcie.

 

  1. Zamedzovanie osteoklastogenézi karvakrolom a negatívna regulácia zrelých osteoklastov.

 

  1. Éterické oleje z oregána: Biologická aktivita za ich antimikrobiálnymi vlastnosťami.

 

  1. Účinok karvakrolu na enterické vírusy.

 

 1. Antimikrobiálna aktivita éterických olejov z bazalky, oregana a tymiánu.

 

Často kladené otázky

 

 • Je bezpečné užívať oreganový olej denne?

Každodenné užívanie oleja z oregána môže znížiť prirodzenú schopnosť nášho organizmu absorbovať železo, takže spoločnosť Zane Hellas odporúča vnútorné užívanie oregánového oleja  denne po dobu 14 – 21 dní. Po týždňovej prestávke môžete opäť tento doplnok užívať počas ďalších 21 dní a tak ďalej.

 • Môžem si vziať aj viac ako jednu gélovú kapsulu denne?

Navrhovaná dávka je 1 kapsula denne. Ak chcete prekročiť túto odporúčanú dávku, stále sa pred tým poraďte so svojim lekárom.

 • Prečo odporúčate užitie gélovej kapsuly po jedle? Môžem ju užiť aj na lačno?

Dôvod, prečo odporúčame užitie kapsúl po jedle je, že tak predídete pocitu tepla v žalúdku a silnej oregánovej chuti, ktorá sa môže objaviť

 • Je bezpečné užívať olej z oregana počas menštruácie?

Keďže olej z oregana stimuluje tok krvi do oblasti panvy a maternice, odporúčame vyhnúť sa jeho užívaniu počas menštruácie. Po týždňovej prestávke môžete opäť tento doplnok užívať počas ďalších 21 dní a tak ďalej.

 • Prečo sa éterický olej z oregana niekedy líši vo farbe?

Jeho farba môže byť svetlejšia alebo tmavšia v závislosti od zberu. No nemusíte mať obavy nie je to spôsobené poklesom kvality oleja.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu