Geyser Euro vodný filter na batériu (s filtrovou vložkou)

Geyser Euro vodný filter na batériu (s filtrovou vložkou). Vodný filter Geyser Euro nie je len jednoduchý čistič vody, ale zariadenie, ktoré za minimálnych nákladov vyrába alkalickú vodu z vodovodnej vody. Filtruje nečistoty, hrdzu, piesok, ťažké kovy, rádioaktívne materiály, chlór, mikroorganizmy, E-coli, vírus hepatitídy, Escherichia coli, pesticídy, zvyšky liečiv, karcinogény z vody. 

Skladom
Kód: GS-61005
Značka: Geyser
€39,95 –20 % €31,96
Kategória: Čističky vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Geyser Euro vodný filter na batériu (s filtrovou vložkou)
€39,95 –20 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Vodný filter Geyser Euro nie je len jednoduchý čistič vody, ale zariadenie, ktoré za minimálnych nákladov vyrába alkalickú vodu z vodovodnej vody. Filtruje nečistoty, hrdzu, piesok, ťažké kovy, rádioaktívne materiály, chlór, mikroorganizmy, E-coli, vírus hepatitídy, Escherichia coli, pesticídy, zvyšky liečiv, karcinogény z vody. Deodorizuje a dodáva vode príjemnú chuť. Je možné ho pripojiť k všetkým priemerným štandardným typom batérií a pomocou prepínacieho ventilu reguluje používanie filtrovanej vody. Hoci sa voda z vodovodu čistí chlórom, v čase, keď sa voda dostane do nášho bytu, sa prostredníctvom starnúcej potrubnej siete (ktorá má 30-40 rokov) môže kontaminovať baktériami, hrdzou a inými nežiaducimi látkami, ktoré sa na potrubí usadili. Čistite vodu z vodovodu pomocou Geyser Euro - za minimálne náklady - a pite zdravú, čistú a zásaditú vodu!

Krabica obsahuje 1 kovový spojovací kus (pre vnútozávitové batérie).Výhody vodného filtra Geyser Euro

 • čistí vodu z vodovodu s vysokou účinnosťou
 • elegantný, ľahko použiteľný dizajn, inštalácia nevyžaduje žiadne odborné znalosti
 • veľkokapacitná filtračná vložka (cca 3 000 litrov filtrovanej vody alebo 6 mesiacov)
 • recyklovateľná, umývateľná a znovu naplniteľná filtračná vložka (filtračnú vložku odporúčame meniť každých šesť mesiacov alebo kratšie)
 • čistenie vody dosiahnuté s minimálnymi nákladmi


Inštalácia vodného filtra

Je možné ho pripojiť k štandardnému typu kohútika štandardnej veľkosti s vonkajším vnútorným priemerom približne 22/24 mm. Niektoré faucety vyžadujú vzhľadom na veľkosť prierezu závitu vlastný prevodník (nedá sa pripojiť k niektorým faucetom pomocou IKEA alebo výsuvných hláv).

Inštalácia je veľmi jednoduchá (nie sú potrebné žiadne odborné znalosti): Penivý prevzdušňovač na konci kohútika musí byť odvinutý. Geyser Euro filter musí byť utiahnutý bielou upínacou čiapočkou, aby sa vložka nekývala. Na miesto rozobraného prevzdušňovača je potrebné do závitu navinúť Euro filter Geyser. Potom je filter pripravený na použitie. Malú čiernu páčku je možné ovládať, či sa používa filtrovaná voda. Ak je čap s vnútorným závitom, musí sa krúžok s vnútorným závitom odskrutkovať. V takom prípade je potrebné použiť spojovací kus. Kovanie priskrutkujte hrubším koncom do vnútornej závitovej časti čapu. Chrómované teleso filtra sa potom musí pomocou závitového dielu pomocou závitovej časti spojiť s kohútikom.

Dôležité! Keď prístroj pripájate medzi páčku výmeny vody a kryt filtra, prístroj nerozoberajte ani za neho neťahajte. Vnútri továrenského upevnenia je mäkké silikónové tesnenie, ktoré je v prípade demontáže poškodené a nedá sa vymeniť (ani doma by nové tesnenie nebolo možné odborne a bezchybne zostaviť). Demontáž spôsobí neplatnosť záruky na výrobok, pretože už nebude funkčný!

 

Geyser Euro vodný filter na batériu

 • Vo fáze 1 sú vo vode nečistoty, hrdza, piesok atď., ktoré sa naviažú na vonkajší povrch filtračnej vložky.
 • Vo fáze 2 sa chemicky viažu ťažké kovy, rádioaktívne prvky, organické látky na báze chlóru a fosforu.
 • Vo fáze 3 je zabránené množeniu baktérií a vírusov vďaka striebru roztavenému vo filtračnej vložke.


Účinnosť čistenia Geyser Euro

 

Kontaminácie Začiatok životnosti Stred životnosti Koniec životnosti
Suspendované látky > 0,5 mk 100% 100% 100%
Zákal 95% 100% 100%
Farba 87% 90% 90%
Chlór 99% 90% 90%
Olovo, kadmium, cézium - 137 95% 95% 95%
Železo celkovo 85% 90% 90%
Organické prísady 95% 95% 95%

 

Aragonová nanotechnologická filtračná vložka

Nanotechnologická filtračná vložka Aragon vo vodnom filtri Geyser Euro kombinuje niekoľko spôsobov úpravy vody: mechanické, iónové výmenné a adsorpčné procesy. Aragónová filtračná vložka je založená na materiáli na báze polyméru SGS. Sférické polyméry (polyméry SGS) boli prvýkrát vyrobené v Sovietskom zväze v polovici 20. storočia. Proces je chránený svetovým patentom a dnes má technológiu sériovej výroby tohto materiálu iba Geyser. Polyméry SGS sú radikálne novými materiálmi, ktoré kombinujú tri typy filtrácie: mechanickú, sorpčnú a iónomeničovú filtráciu. Žiadny zo známych sorpčných materiálov neodstraňuje také široké spektrum chemických zlúčenín ako polyméry SGS. Polyméry SGS sú makromolekulárne zlúčeniny pripravené z rôznych monomérov. V procese syntézy polymérov SGS - mikroglobulov (mikroguličiek) - sa vytvárajú dlhé polymérne reťazce ohnuté v cievke. Mikroblobulky (mikroguličky) majú veľkú vnútornú povrchovú štruktúru (až 500 m2 / gram). Samotný povrch má aktívne skupiny, na ktorých sa vykonávajú procesy iónovej výmeny. Vymeniteľné ióny interagujú priamo s chemicky aktívnym povrchom polyméru. Technológia Aragon je chránená svetovým patentom!

Odstránenie mechanických nečistôt (hrdza, piesok) prebieha hlavne v povrchovej vrstve polyméru (vykonáva mechanickú filtráciu častíc väčších ako je veľkosť vonkajších pórov materiálu). Veľkosť pórov polymérneho materiálu sa môže meniť od 0,01 do 3,5 μm. Filtračný kanál má komplexný kľukatý tvar, ktorého gradientová pórovitosť bráni vypúšťaniu filtrovaných nečistôt do čistenej vody, ku ktorému často dochádza pri tlakových skokoch. Počet voľných kanálov v materiáli postupne znižuje tlak čistenej vody. Labyrintová vnútorná štruktúra Aragon filtra slúži ako bariéra pre mikroorganizmy. Prevažná väčšina baktérií a vírusov je predĺžená (medzi 0,5 a 20,0 µm), a preto sú uväznení v kanálikoch hmoty. Aby sa mikroorganizmy „uväznené“ v polyméri zachytili, materiál roztaveného striebra vo filtri úplne zabraňuje ich rastu a návratu do vyčistenej vody.

Odstraňuje rozpustené chemické prvky (od hliníka po ťažké kovy, chlór, organické látky na báze fosforu a rádioaktívne prvky) a ich zlúčeniny z vody prostredníctvom iónomeničových a sorpčných mechanizmov. Aragon na polymérnej báze na báze resorcinolu vykazuje najlepšie výsledky v komplexnom odstraňovaní škodlivých nečistôt vo vode.

Úspešne prešiel prísnym testovaním zhody ruských a medzinárodných noriem platných pre systémy úpravy pitnej vody. Aragónsky sorbent sa úspešne používa na úpravu vody v oblastiach vystavených znečisteniu po Černobyle.

 

Zmäkčenie tvrdej vody s filtrom Aragon

Kvázi zmäkčenie je jedinečnou vlastnosťou materiálu ARAGON. Pri prechode vody filtračným médiom sa mení štruktúra solí, ktoré spôsobujú tvrdosť. Voda bude mať vlastnosti, ktoré majú priaznivý vplyv na živé organizmy. Na zmäkčenie vody a zabránenie tvorbe vodného kameňa sa tradične používa iónová výmena a reverzná osmóza. Oba spôsoby iba odstraňujú prebytočné soli tvrdosti z vody. Ich metóda je spoľahlivá, ale relatívne drahá.

Alternatívnym spôsobom, ako zabrániť tvorbe vodného kameňa, je nechať soli, ktoré spôsobujú tvrdosť vody, ale zmeniť ich štruktúru tak, aby pri zahrievaní nevytvárali tvrdé usadeniny. Vápenný kameň obvykle obsahuje uhličitan vápenatý vo forme kalcitu. Existuje však ešte jedna kryštalická modifikácia uhličitanu vápenatého - aragonit. Schopnosť aragonitových kryštálov splývať a priľnúť k povrchu je výrazne nižšia ako u kalcitu. V dôsledku prietoku vody filtrom Geyser Aragon bola experimentálne potvrdená aj tvorba aragonitovej štruktúry solí spôsobujúcich tvrdosť. Kryštalická štruktúra vyzrážaných a kosoštvorcových aragonitových kryštálov je dobre viditeľná cez mikroskop. Výsledky röntgenovej analýzy vykonanej Národným ústavom minerálnych zdrojov Ruskej akadémie vied tiež ukazujú, že obsah uhličitanu vápenatého vo vode vo forme aragonitu sa po filtrácii cez Aragon výrazne zvyšuje. Doposiaľ bola magnetická úprava vody jedinou metódou, ktorá využívala túto vlastnosť aragonitu na odstraňovanie vodného kameňa. Úprava tvrdej vody filtrom Geyser Aragon v rôznych geografických oblastiach dosiahla vo všetkých prípadoch rovnaký účinok. Aj keď bola iónomeničová kapacita filtra vyčerpaná, voda pretekajúca gejzírovým filtrom nevytvára vodný kameň a dokonca zmýva existujúcu.

 

 

 

Sprievodca inštaláciou Geyser Euro vodného filtra na batériu

Najprv skontrolujte, či je všetko príslušenstvo súčasťou balenia.

 • chrómované telo vodného filtra
 • spojovací kus (biely, plast)
 • filtračná vložka v plastovej trubici
 • svorka uzáveru filtra

Inštaláciu začíname kontrolou, či je batéria, na ktorú chceme nainštalovať vodný filter, s vnútorným alebo vonkajším závitom.

 • Ak má vonkajší závit, odskrutkujte vonkajší upínací krúžok a vyberte malý kovový filter. V takom prípade nemusíte používať spojovací kus (2).
 • Ak má vnútorný závit, odskrutkujte krúžok s vnútorným závitom a vyberte malý kovový filter. V takom prípade použite spojovací kus. Kovanie priskrutkujte hrubším koncom do vnútornej závitovej časti čapu. Potom pomocou spojovacieho dielu pripojte pochrómované teleso filtra (1) so závitovou časťou k kohútiku.

Odskrutkujte uzáver filtra a vložte filtračnú vložku otvorom na filtri nadol. Uzáver naskrutkujte späť tak, aby presne zapadol.

 

Prepínací ventil určuje, kedy použijete filtrovanú vodu. Odporúčame, aby ste na umývanie riadu nepoužívali filtrovanú vodu! Filter dokáže filtrovať v priemere 3 000 litrov vody z vodovodu. Z hygienických dôvodov odporúčame vymeniť filtračnú vložku každých šesť mesiacov. Do pol roka môže byť tiež potrebná regenerácia a čistenie!

 

Samoindikujúca vložka vodného filtra

Ak pri použití filtra dôjde k trvalému zaseknutiu, umyte filter niekoľko minút priechodom vody. Tento proces je potrebné vykonať pred naplnením filtra čistou vodou. Ak sa filter počas používania upchá, povedie to k zníženiu prietoku vody a výkonu filtra. Zníženie intenzity prietoku závisí od kvality a množstva vody. Ak sa rýchlosť filtrácie zníži, znamená to, že filtračnú vložku je potrebné vyčistiť (regenerovať) alebo vymeniť.

 

Regenerácia a čistenie filtračnej vložky Aragon.

V závislosti od kvality prijatej vody môže byť potrebné filtračný prvok vodného filtra niekoľkokrát vyčistiť / regenerovať do 3 000 litrov alebo pol roka. Keď je ventil miešadla zatvorený, zatvorte páčku a vyberte filtračnú vložku podľa upozornení. Čistenie filtračnej vložky pozostáva z dvoch krokov:

Mechanické čistenie: Vložku filtra vyčistite mäkkou kefkou (napr. Zubnou kefkou) pod horúcou vodou. Po odstránení tenkej povrchovej vrstvy sa zvýši účinnosť čistenia.

Obnovenie vlastnosti iónomeniča: pripravte 3% kyselinu citrónovú (0,5 lyžičky na 100 ml vody) a ponorte do nej filtračnú vložku. Riešenie úplne zakrýva vložku filtra. Filtračnú vložku nechajte v roztoku cez noc (približne 10 hodín), potom roztok vylejte a filtračnú vložku ponorte na 30 minút do roztoku sódy bikarbóny (0,5 čajovej lyžičky na pohár vody). Potom vložte filtračný prvok do telesa filtra a umývajte ho pod tečúcou vodou po dobu 3-5 minút. Filter je pripravený na použitie.Dôležité!
Pri montáži medzi páčku výmeny vody a teleso filtra prístroj nerozoberajte ani neťahajte. Vnútri továrenského upevnenia je mäkké silikónové tesnenie, ktoré je v prípade demontáže poškodené a nedá sa vymeniť (ani doma by sa nové tesnenie nedalo odborne a bezchybne zostaviť). Demontáž zruší záruku na výrobok, pretože už nebude funkčný!

 

Krajina pôvodu

Rusko

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu