Gomba DR. zmes Bio Lesklokôrovky obyčajnej a Bio Koralovca ježovitého + flavonoidy 105 g

Nová Gomba DR. produkt podľa receptúry Dr. Csabu Gothárda, ktorý obsahuje Lesklokôrovku obyčajnú (reishi, Ganoderma), Koralovec ježovitý (Hericium erinaceus), rakytník, Aronia prunifolia (aróniu) a mleté ​​modré hrozno. Huby posilňujú a navzájom si pomáhajú pri pôsobení a integrácii do nášho tela. S konzumáciou húb v správnom pomere zaznamenali zlepšenie pri reumatických vzplanutiach a artritíde!

Skladom
Kód: GDR019
Značka: Gomba DR.
€51,95
Kategória: Čínske huby
Hmotnosť: 0.105 kg
1gomba dr bio pecsetviasz es bio sungomba kevereke plusz flavonidok
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Nová Gomba DR. produkt podľa receptúry Dr. Csabu Gothárda, ktorý obsahuje Lesklokôrovku obyčajnú (reishi, Ganoderma), Koralovec ježovitý (Hericium erinaceus), rakytník, Aronia prunifolia (aróniu) a mleté ​​modré hrozno. Huby posilňujú a navzájom si pomáhajú pri pôsobení a integrácii do nášho tela. S konzumáciou húb v správnom pomere zaznamenali zlepšenie pri reumatických vzplanutiach a artritíde!

 

Známe účinky zložiek

Lesklokôrovka obyčajná (Ganoderma Lucidum) - Lesklokôrovka obyčajná má podľa čínskej kultúry spomedzi liečivých húb najviac liečivých účinkov, nie náhodou je už 4000 rokov považovaná za jedno z tajomstiev dlhého života a podobne ako Japonci, označuje sa aj ako huba nesmrteľnosti. Výživový obsah Lesklokôrovky obyčajnej vyniká aj medzi liečivými hubami. Bohaté na vitamín C, vitamín D, antioxidanty a aminokyseliny.

Výživový obsah Lesklokôrovky obyčajnej (Ganoderma Lucidum) je tiež vynikajúci medzi liečivými hubami. Vo významnom množstve obsahuje zinok, fosfor, germánium, vápnik, draslík, horčík, mangán, železo a meď. Bohaté na vitamín C, vitamín D, antioxidanty a aminokyseliny.

Liečivé účinky Lesklokôrovky obyčajnej: Dôležitou zložkou Lesklokôrovky obyčajnej je kyselina pantoténová, ktorá zlepšuje činnosť mozgu a možno ju použiť ako prevenciu neurodegeneratívnych ochorení ako je Alzheimer. Okrem nich obsahuje aj antivírusové a pečeňové ochranné triterpény, steroly znižujúce cholesterol, rôzne lipidy, alkaloidy, protirakovinové glukány (napr. beta-glukán) a ďalšie antioxidačné polysacharidy. Dobre pôsobí hlavne pri cukrovke 2. typu.

Pravidelná konzumácia Lesklokôrovky obyčajnej môže znížiť krvný tlak, roztiahnuť a urobiť cievne steny pružnejšími, čím sa zníži riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Tento proces a vysoký obsah germánia v hube zlepšujú zásobovanie organizmu kyslíkom na bunkovej úrovni, čím sa zvyšuje schopnosť krvi absorbovať kyslík až jeden a pol násobne, čo výrazne prispieva k úspechu prirodzených detoxikačných a protirakovinových procesov organizmu. Obsah adenozínu v hube Lesklokôrovky obyčajnej riedi tuky v krvi a krvnej plazme, čo tiež prispieva k udržaniu čistoty žíl a tepien a zlepšuje činnosť srdca. Okrem toho adenozín vyrovnáva hladinu hormónov a pH krvi a zlepšuje tráviace funkcie.

Pomocou triterpénov z Lesklokôrovky obyčajnej (vrátane bioaktívnych ganoderových kyselín, ktoré možno extrahovať len z Lesklokôrovky obyčajnej) posilňuje pečeň, prispieva k liečbe hepatitídy, upravuje hladinu cholesterolu a znižuje prejavy alergie. Zvyšuje produkciu inzulínu, reguluje hladinu cukru v krvi, takže môže byť dobrou službou aj pre diabetikov. Jeho aktívne zložky podporujú správny prietok krvi – aj na úrovni kapilár – a zabraňujú zlepovaniu krvných doštičiek, čím znižujú riziko trombózy pri konzumácii Lesklokôrovky obyčajnej. Protizápalový, imunitný systém aktivujúci a antivírusový účinok - prvé z nich sú spôsobené jeho polysacharidmije výrazne posilnená – vďaka čomu môže byť výborným spojencom pri zmierňovaní príznakov sezónnych ochorení, prechladnutí, chrípky, astmy a bronchitídy. Antioxidačné zložky huby Lesklokôrovky obyčajnej posilňujú imunitný systém a účinne bojujú proti rakovine, zápalom, cievnym problémom a voľným radikálom, ktoré poškodzujú DNA a spôsobujú predčasné starnutie buniek.

 

Konzumácia Lesklokôrovky obyčajnej sa neodporúča:

  • kto je alergický na plesne alebo spóry húb,
  • vo veku do 3 rokov,
  • počas tehotenstva a dojčenia,
  • pre tých, ktorí užívajú antikoagulanciá (ak užívate tento typ liekov, určite požiadajte o radu svojho lekára!)


Koralovec ježovitý
(Hericium Erinaceus) je v tradičnej čínskej ľudovej medicíne cenená nielen pre svoju vôňu, ale aj pre jej liečivé vlastnosti. Keďže huba má vyrovnávajúci účinok na psychiku a pohodu, používa sa aj pri strese a rôznych záťažiach. Pozorovaný je aj jeho priaznivý vplyv na gastrointestinálny trakt, preto sa Koralovca ježovitého používajú aj pri zápaloch žalúdočnej sliznice či žalúdočných a črevných vredoch.

Obzvlášť zaujímavý je nedávny výskum, ktorý dokazuje priaznivý účinok tejto liečivej huby na nervové bunky. Bolo preukázané, že bioaktívne látky nazývané "erinacín" podporujú regeneráciu nervových buniek a rast nervových vlákien. Koralovec ježovitý teda ponúka potenciálne užitočnú dodatočnú terapeutickú možnosť v oblasti chorôb nervového systému, ako je napr. Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba alebo skleróza multiplex. Táto huba môže pozitívne vplývať aj na depresie, nervozitu, poruchy spánku, stres. Analgetické a antibakteriálne účinky boli tiež pozorované u identifikovaných erinacínov. Huba má dobrý účinok aj na podráždenie a ochorenia sliznice žalúdka a čriev, klinické výskumy ukázali, že jeho použitie pri zápaloch žalúdočnej sliznice vedie k zmierneniu ťažkostí. Okrem toho je táto liečivá huba zaujímavá aj svojimi protinádorovými vlastnosťami a priaznivým vplyvom na metabolizmus tukov.

 

Podľa známych účinkov Koralovca ježovitého ju východná medicína odporúča v týchto oblastiach:

  • podpora a posilnenie tráviaceho traktu, reflux,
  • Pomoc pri strese a psychických ťažkostiach,
  • podpora pri nepokoji, nervozite, poruchách spánku,
  • má imunomodulačný účinok.

 

Fyziologické účinky Aronií prunifolií: podľa ľudového liečiteľstva treba zdôrazniť jej vysoko účinný protizápalový a profylakticky účinok. Plody arónie obsahujú trikrát viac antioxidantov ako čučoriedky, ktoré sú považované za mimoriadne zdravé. Pravidelná konzumácia drobnej fialovej bobule môže predchádzať ateroskleróze, priaznivo pôsobí na obehový systém a srdce atď.


Fyziologické účinky rakytníka:
dokáže zohrať úlohu pri prekonávaní takmer všetkých chorôb, chráni cievy, srdce, napomáha tvorbe červených krviniek, posilňuje imunitný systém a môže pomôcť pri prevencii rakoviny. Rakytník obsahuje 14 druhov vitamínov.


Fyziologické účinky modrého hrozna:
hrozno je bohaté na zdravé zložky, bohaté na vitamíny A, B, E a C, ako aj stopové prvky a minerály ako draslík, železo, fosfor, vápnik, horčík a jód.

 

Odporúčanie na konzumáciu

3-5 g denne uvareného ako čaj (prípadne pár minút vareného), doplnená čajovou zmesou.

 

Upozornenie

Tieto informácie, ktoré sú v súčasnosti platné, slúžia len na informačné účely. Dodržujte pokyny a neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

Na základe legislatívy EÚ (A 37/2004 (IV. 26.) EÚ) a maďarskej legislatívy sú medicinálne huby resp. liečivé účinky by sa nemali pripisovať žiadnej inej potravine (napr. cesnaku), preto tvrdenia vo vyššie uvedenom popise nemožno použiť ani na vyššie opísané potravinárske výrobky. Uvedené údaje sa týkajú iba fyziologických účinkov účinných látok (a nie produktu) a slúžia na poskytovanie všeobecných informácií zákazníkom. Výsledky dnešných vedeckých výskumov sú zhrnuté vo vzťahu k účinným látkam s uvedením príslušnej vedeckej publikácie, príp klinického skúšania, v ktorom bolo tvrdenie podané.

 

Balenie

105 g

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu