HerbaDoctor Botanic acerola kapsuly 60 ks

Každý si uvedomuje dôležitosť vitamínu C, no menej známe je, že najlepším zdrojom tohto vitamínu je acerola. Toto ovocie podobné čerešni je skutočnou superpotravinou a môže nám pomôcť vyriešiť a predchádzať nespočetným zdravotným problémom. A dokonca chutí výborne!

Vypredané
Kód: HD183
Značka: Herba Doctor
€19,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.3 kg

Každý si uvedomuje dôležitosť vitamínu C, no menej známe je, že najlepším zdrojom tohto vitamínu je acerola. Toto ovocie podobné čerešni je skutočnou superpotravinou a môže nám pomôcť vyriešiť a predchádzať nespočetným zdravotným problémom. A dokonca chutí výborne!

Prirodzený obsah vitamínu C v acerole (čerešňa z Antil, ako sa jej často hovorí) je takmer celosvetový unikát. Prírodný extrakt z aceroly obsahuje okrem vitamínu C aj mnoho ďalších dôležitých vitamínov, bioaktívnych zložiek a minerálov.

 

Odporúčanie dávkovania

1-2 kapsuly denne počas jedla alebo po jedle.

 

Upozornenie

Výrobok nenahrádza zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčaný denný príjem.

 

Ingrediencie v 1 kapsule

 • acerola extrakt 10:1 320 mg
 • kapsula: 80 mg


Plody acerola (Maplighia glabra) pochádzajú zo Strednej a Južnej Ameriky, predovšetkým z Brazílie, názov ovocia je rovnaký ako názov stromu, na ktorom rastie. Ten môže dorásť až do výšky päť metrov, uprednostňuje tropické a subtropické podnebie a zbiera sa od mája do novembra. Tvar plodu acerola je guľovitý, oválny a jeho priemer sa pohybuje od 1 do 2 centimetrov. Jeho napnutá tenká šupka a lesklá červená farba výrazne pripomína čerešne, preto sa označujú aj ako barbados či brazílske čerešne.
Domorodci konzumovali najmä nezrelé, zelené plody, pretože pozorovali, že zdravotne-ochranný účinok červených bol slabší. Podporuje to aj fakt, že množstvo účinných látok počas zrenia výrazne klesá. Len farbou a tvarom sa však podobá na čerešne, vnútro je členité ako citrusové plody, chuťou väčšinou pripomína zmes pomaranča a ibišteka.

 

Najlepší zdroj vitamínu C

Pokiaľ ide o príjem vitamínu C, neexistuje lepšie riešenie ako acerola. Toto drobné ovocie obsahuje tretie najvyššie množstvo prírodného vitamínu C. Číslo je celkom úžasné: len 10 deka aceroly, v závislosti od úrovne zrelosti, obsahuje asi 2 700 percent dennej potreby. Mali by ste však vedieť, že čím je červenšie, tým má nižší obsah vitamínu C, hoci aj to najzrelšie ovocie obsahuje viac ako 1000 mg vitamínu.
Zaujímavosťou je, že tomu čiastočne vďačí za kyslú chuť a teda aj svoj názov (acerola znamená po španielsky kyslý).

 

Skutočná superpotravina

Aj keď je acerola bomba vitamínu C, to z aceroly nerobí superpotravinu. Toto ocenenie si vyslúžil, pretože obsahuje veľké množstvo a rozmanitosť životne dôležitých živín a vitamínov pre telo.
Je tu Vitamín A, konzumáciou 100 gramov aceroly môžeme získať 15 percent dennej potreby. Rovnaké číslo je 3 percentá pre folát (vitamín B9), riboflavín (vitamín B2) a kyselinu pantoténovú (vitamín B5) a obsahuje aj vitamíny B1 a B3. Je bohatá na meď, draslík a horčík, obsahuje zinok, fosfor a železo. Acerola obsahuje množstvo antioxidačných polyfenolov, ako sú bioflavonoidy, taníny zodpovedné za jemnú horkú chuť a antokyány, ktoré dodávajú ovociu farbu. Tieto látky v dužine ovocia, „spolupracované“ s vitamínom A a vitamínom C, dokážu ničiť voľné radikály, ktoré spôsobujú predčasné starnutie buniek, zápaly, cievne problémy a nádory.

 

Účinok aceroly na telo: 9 najdôležitejších zdravotných výhod

 1. Antioxidačný účinok: predtým, ako si povieme o ďalších prospešných vlastnostiach, povedzme si ešte pár slov o antioxidačných účinkoch aceroly, ktorá je vďaka unikátnemu mixu vitamínu C a polyfenolov v rekordnom množstve. Nielenže je účinný proti voľným radikálom a tým znižuje riziko zápalových, nádorových a cievnych ochorení, ako aj prispieva k ich hojeniu, má aj ďalšie zdraviu prospešné účinky. Antioxidanty v ňom skutočne posilňujú imunitný systém a výrazne zlepšujú odolnosť nášho tela. Ak konzumujeme acerolu denne počas epidemického zimného obdobia, je oveľa menej pravdepodobné, že ochorieme na sezónne prechladnutia, chrípku alebo ochorenia dýchacích ciest všeobecne.

 2. Urýchľuje uzdravenie: pri pravidelnej konzumácii aceroly sa skôr zotavíme z chorôb, zlepšuje sa prirodzená regenerácia organizmu. Keďže ide o skvelý dezinfekčný prostriedok a skutočnú „továreň na vitamíny“, možno ho použiť ako pred operáciou, tak aj počas rekonvalescencie.

 3. Proti anémii: extrémne vysoký obsah vitamínu C napomáha využitiu železa v rastlinnej potrave. V dôsledku toho sa acerola odporúča najmä pre anemikov, vegánov a vegetariánov.

 4. Dezinfekčný a protizápalový: vďaka špeciálnym zložkám a ich pomeru je acerola výborným dezinfekčným prostriedkom. Tento účinok uplatňuje najmä pri ochoreniach dýchacích ciest a močových ciest. Ak sa používa „iba“ na kloktanie alebo ako ústna voda, dá sa použiť na odstránenie rôznych zápalov ústnej dutiny, ako sú afty či zápaly ďasien.

 5. Chráni cievy: jeho zložky posilňujú steny ciev a pomáhajú znižovať hladinu triglyceridov a LDL cholesterolu, čím pomáhajú predchádzať a liečiť cievne problémy, vrátane srdcových chorôb a artériosklerózy. Jeho účinok na ochranu srdca je posilnený vysokým obsahom draslíka a antioxidantov.

 6. Na chudnutie: keďže 100 g čerstvej aceroly obsahuje iba 32 kalórií, vrelo sa odporúča pre ľudí s diétou. Ale nielen preto, keďže prispieva aj k spaľovaniu tukov. Jedzte ho namiesto ryže, vďaka vysokému obsahu vody rýchlo navodí pocit sýtosti a behom niekoľkých sekúnd naštartuje naše telo a energiu, čím podporí úspech rôznych redukčných diét.

 7. Jemné diuretikum: pomáha odstraňovať prebytočnú vodu z unavených, ťažkých končatín, je výborným protijedom na opuchnuté lýtka a opuchnuté členky. Zbaví Vás aj stagnujúcej medzibunkovej tekutiny, táto vlastnosť prispieva k účinnosti práve spomínaného chudnúceho režimu a predchádza vzniku inak ťažko liečiteľnej celulitídy. Dokonca podľa výskumu pravidelné močenie znižuje aj riziko vzniku cýst na vaječníkoch.

 8. Skrášľuje pokožku: je vlajkovou loďou v boji proti starnutiu, navyše vitamíny acerola pôsobia ako skutočný „anti-age“, ich pravidelným príjmom sa naša pokožka stáva napnutejšou a sviežejšou, nechty a vlasy získavajú späť ich lesk. Tieto skrášľujúce účinky môžeme umocniť, ak použijeme kozmetické prípravky s obsahom aceroly.

 9. Pre diabetikov: upravuje hladinu cukru v krvi, preto ho po porade s lekárom môžu konzumovať aj diabetici.

 

Ešte viac zdraviu prospešných vlastností

Je dobrým riešením na odstránenie chronickej a dokonca aj akútnej hnačky, ale môže byť riešením aj pri zápche.
Zlepšuje zrak, jeho vitamíny skupiny B priaznivo pôsobia najmä na sietnicu. Vďaka obsahu horčíka a draslíka v acerole Vás dokáže ochrániť pred nepríjemnými svalovými kŕčmi a zároveň posilní svaly a kĺby. Podporuje činnosť mozgu, za čo môže najmä vysoký obsah fosforu. Ak ho konzumujeme pravidelne, môže sa výrazne zlepšiť nielen Vaša fyzická odolnosť, ale aj pamäť.

 

Posilňuje detoxikáciu

Toto drobné ovocie posilňuje prirodzené detoxikačné procesy organizmu a účinky rôznych detoxikačných kúr.
Je bohatý na vlákninu, najmä pektín, preto zvyšuje vyprázdňovanie (peristaltiku čriev), čo znamená veľa pri riešení problémov s trávením a vyprázdňovaním. Vláknina tiež pomáha čistiť črevá a odstraňuje bežné ťažkosti spojené so zlou funkciou čriev, ako je nadúvanie, nevoľnosť a kŕče v dolnej časti brucha. Jeho detoxikačný účinok sa rozširuje aj na pečeň, ak pijete priveľa alkoholu, potom sa oplatí konzumovať čo najviac aceroly. V takýchto prípadoch dbajte na odvodnenie a nezabúdajte, že acerola je močopudná, preto zvýšte príjem tekutín. Nie je síce vyslovene antiparazitárny, ale pre svoj čistiaci účinok na črevá nám acerola môže pomôcť aj v tomto. Časť parazitov je ukrytá v troskovom materiáli, ktorý priľne na hrubom čreve, ak sa tento odstráni, parazity stratia svoj biotop.

Na aké problémy môže byť acerola dobrá? Ako sme videli, acerola má mnoho priaznivých účinkov na naše telo. Bez nároku na úplnosť si zhrňme tie najdôležitejšie:

 • prevencia srdcových a cievnych ťažkostí,
 • posilnenie stien krvných ciev,
 • vyhýbanie sa sezónnym ochoreniam (prechladnutie, chrípka atď.),
 • liečba a prevencia chorôb dýchacích ciest a močových ciest,
 • zmiernenie príznakov astmy,
 • zmiernenie a prevencia príznakov rôznych alergií,
 • posilnenie imunitného systému,
 • zníženie príznakov cukrovky,
 • prevencia tvorby ovariálnych cýst,
 • prekonanie anémie,
 • zníženie zápalu,
 • zlepšiť videnie,
 • prevencia nádorov,
 • odstránenie akútnej alebo chronickej hnačky,
 • diuretikum,
 • regulácia trávenia,
 • podpora chudnutia,
 • detoxikácia,
 • úľava pri problémoch s pečeňou,
 • starostlivosť o pleť, nechty a vlasy.

 

Balenie

60 ks

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu