HerbaDoctor Botanic Laktoferrin - Organické železo Complex kapsuly 60 ks

Kapsula BOTANIC Laktoferín-komplex železa pomáha telu získať správne množstvo železa. Vzhľadom na komplexné účinky kapsuly môže byť antibakteriálna, antivírusová, protizápalová a protirakovinová. Vďaka obsahu cvikly, čiernych ríbezlí, žihľavy a šípkovej mäsy je výborným zdrojom vitamínov a antioxidantov, ktoré môžu pomôcť pri krvotvorbe, poruchách obličiek, srdcovo-cievnych ochoreniach.

Vypredané
Kód: HD217
Značka: Herba Doctor
€22,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.3 kg

Kapsula BOTANIC Laktoferín-komplex železa pomáha telu získať správne množstvo železa. Vzhľadom na komplexné účinky kapsuly môže byť antibakteriálna, antivírusová, protizápalová a protirakovinová. Vďaka obsahu cvikly, čiernych ríbezlí, žihľavy a šípkovej mäsy je výborným zdrojom vitamínov a antioxidantov, ktoré môžu pomôcť pri krvotvorbe, poruchách obličiek, srdcovo-cievnych ochoreniach.

 

Aké účinky môže mať?

  • Môže byť účinný proti vírusom a baktériám
  • Môže mať antioxidačný účinok
  • Môže pôsobiť silne protizápalovo
  • Môže pomôcť pri kardiovaskulárnych ochoreniach
  • Môže mať hematopoetický účinok
  • Pri poruchách obličiek môže pomôcť pri ľahšej rekonvalescencii a pomôcť jej predchádzať

 

Aké zložky obsahuje?

Zloženie Množstvo/ Kapsula Aktívna zložka Aktívna zložka/ kapsula RDA %
 Laktoferín 120 mg - - -
 Fumarát železa 80 mg Železo 14 mg 100
 L-askorbát 80 mg Vitamín C 80 mg 100
 Kapsula 80 mg - - -
 Cvikla 60 mg Antioxidanty 3,2 mg NA
 Čierna ríbezľa 40 mg proantokyanidíny 2,8 mg NA
 Žihľava 20 mg flavonoidy 0,4 mg NA
 Šípkové mäso 20 mg Vitamíny 0,38 mg NA

 


Aké účinky môžu mať zložky?

Laktoferín:
Laktoferín je multifunkčný proteín nachádzajúci sa v mnohých biologických sekrétoch, vrátane mlieka. Má vlastnosti viažuce/prenášajúce železo, antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a protizápalové vlastnosti.

Fumarát železa: Organická forma suplementácie železa, ktorá sa používa v doplnkoch stravy. Môže pomôcť pri krvotvorbe.

L-askorbát: Vitamín C, tiež známy ako kyselina askorbová, je nevyhnutný pre rast, vývoj a opravu všetkých telesných tkanív. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách, vrátane tvorby kolagénu, vstrebávania železa, správneho fungovania imunitného systému, hojenia rán a udržiavania chrupaviek, kostí a zubov.

Cvikla: V posledných rokoch sa celosvetovo venuje veľkej pozornosti využívaniu prírodných látok ako ochranných či terapeutických prostriedkov. Nedávne moderné štúdie preukázali mnohé zdravotné prínosy cvikly a jej aktívnych látok, betalaínov (tiež betanín), ako sú antioxidačné, protizápalové, protirakovinové účinky, zníženie krvného tlaku a lipidov, ako aj účinky proti cukrovke a obezite.

Čierne ríbezle: Môže znížiť príznaky reumatických ťažkostí, ako je bolesť kĺbov, stuhnutosť a citlivosť; to môže znížiť potrebu nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Môže zlepšiť zlú cirkuláciu v podmienkach, ako je ochorenie periférnych artérií (PAD).

Žihľava: Žihľava sa tradične používa na liečbu kardiovaskulárnych chorôb, najmä vysokého krvného tlaku. Výťažky z listov žihľavy sa tiež používajú ako protizápalové látky na liečbu reumatických ťažkostí.

Šípkové mäso: Vďaka účinkom šípky sa v tradičnej medicíne používa už oddávna. Asi 129 chemických zlúčenín bolo izolovaných a identifikovaných zo šípok. Toto ovocie obsahuje niektoré hlavné aktívne zložky, ako sú flavonoidy, taníny, antokyanín, fenolové zlúčeniny, mastné oleje, organické kyseliny a anorganické zlúčeniny. Vedecké štúdie naznačili niekoľko farmakologických účinkov šípky, vrátane antioxidačných, protizápalových, proti obezite, protirakovinových, hepatoprotektívnych, nefroprotektívnych, kardioprotektívnych, anti-agingových, anti-H. pylori, neuroprotektívnych a antinociceptívnych účinkov. Konkrétne sa uvádza, že šípkový prášok a extrakt majú terapeutické účinky na artritídu.

 

Dávkovanie

Odporúča sa užívať 1 kapsulu denne

 

Kontraindikácia

V prípade alergie na niektorú zložku sa konzumácia produktu neodporúča!

 

Upozornenie

Výrobok nenahrádza zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné množstvo! Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

 

Skladovanie

Uchovávajte na suchom a chladnom mieste, mimo priameho svetla a vlhkosti!

 

Balenie

60 ks

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu