HerbaDoctor Botanic NAC Complex s vitamínmi C a E 60 ks

Konzumácia BOTANIC NAC COMPLEXU S VITAMÍNOM C A E môže byť nevyhnutná pri prevencii a riešení mnohých zdravotných problémov. Môže nahradiť glutatión, jeden z najdôležitejších antioxidantov v tele.

Vypredané
Kód: HD215
Značka: Herba Doctor
€18,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Konzumácia BOTANIC NAC COMPLEXU S VITAMÍNOM C A E môže byť nevyhnutná pri prevencii a riešení mnohých zdravotných problémov. Môže nahradiť glutatión, jeden z najdôležitejších antioxidantov v tele. Vďaka kombinovanému účinku NAC (N-acetyl-cysteínu) a pridaných vitamínov C a E môže prispieť k udržaniu primeranej imunitnej ochrany, môže poskytnúť riešenie na zníženie a liečbu rizika vzniku ochorení dýchacích ciest, obličiek a ochorenia pečene, neurodegeneratívne ochorenia, a môže mať priaznivý vplyv aj na liečbu závislostí.

 

Aké účinky môže mať?

  • Môže pôsobiť antioxidačne, môže napomáhať tvorbe a náhrade glutatiónu v tele, v dôsledku čoho môže pomáhať proti škodlivým voľným radikálom, správnej imunitnej ochrane a proti poškodeniu buniek.
  • Môže pôsobiť detoxikačne, pomáha predchádzať a pôsobí liečivo na poškodenie obličiek a pečene.
  • Môže pôsobiť protizápalovo.
  • Pozitívne môže pôsobiť aj pri psychických poruchách a závislostiach.
  • Môže pomôcť aj pri neurodegeneratívnych ochoreniach, ako napr Alzheimerova choroba.
  • Dokáže zmierniť ochorenia dýchacích ciest, keďže má výborný expektoračný účinok a môže pôsobiť aj ako expektorans.
  • Dokáže stimulovať mozgové funkcie.
  • Môže zlepšiť plodnosť u mužov aj žien.
  • Môže mať priaznivý vplyv na hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

 

Aké zložky obsahuje?

Zloženie Množstvo/ kapsula Aktívna zložka Aktívna zložka/ denná dávka RDA %
 N-acetylcysteín 408 mg aminokyselina 420 mg NA
 Kapsula 100 mg - - -
 Kyselina L-askorbová 80 mg Vitamín C 80 mg 100
 D-alfa tokoferol 12 mg Vitamín E 12 mg 100

 

 

Dávkovanie

1 kapsula denne

 

Aké účinky môžu mať zložky?

N-acetylcysteín: N-acetylcysteín je expektorans bežne používaný ako protijed na toxicitu acetaminofénu. Je to tiolová zlúčenina, ktorá pôsobí ako donor cysteínu, čo vedie k nahradeniu glutatiónu a tým pôsobí ako antioxidant. Pôsobí aj protizápalovo, mení hladinu neurotransmiterov, brzdí rozmnožovanie fibroblastov a keratinocytov a spôsobuje vazodilatáciu. Vďaka týmto účinkom sa n-acetylcysteín používa pri mnohých dermatologických ochoreniach v systémovej a lokálnej forme. Liek sa používala ako adjuvans pri liečbe stavov ako sú patologické zmeny na kožnom epiteli, syndróm precitlivenosti na lieky, trichotilománia (trhanie vlastných vlasov), poruchy trhania kože, rybacej kože, rôzne kožné ochorenia (ekzémy a pod.) choroby spojivového tkaniva a hojenie rán. Môže tiež zohrávať úlohu pri ochrane pred poškodením kože spôsobeným žiarením, vrátane fotostarnutia a radiačnej dermatitídy. Väčšina dermatologických indikácií je podporená kazuistikami a malými štúdiami.

N-acetylcysteín (NAC) bol uznávaný pre svoju úlohu pri predávkovaní acetaminofénom a ako expektorans. Za posledné desaťročie pribúdalo dôkazov o použití NAC pri liečbe psychiatrických a neurologických porúch, vzhľadom na jeho úlohu pri zlepšovaní patofyziologických procesov spojených s týmito poruchami, vrátane oxidačného stresu, apoptózy, mitochondriálnej dysfunkcie, neurozápalu a dysregulácie glutamátu a dopamínu. Výskum našiel priaznivé dôkazy o použití NAC pri mnohých psychiatrických a neurologických poruchách, najmä pri autizme, Alzheimerovej chorobe, závislosti na kokaíne a kanabise, bipolárnej poruche, depresii, trichotilománii, obhrýzaní nechtov, trhaní kože a obsedantno-kompulzívnej poruche, pri schizofrénii, neuropatii vyvolanej liekmi a progresívnej myoklonickej epilepsii. Uskutočnil sa aj výskum porúch, ako je úzkosť, porucha pozornosti s hyperaktivitou a mierne traumatické poranenie mozgu, počas ktorých sa tiež prejavil pozitívny účinok.

Kyselina L-askorbová: Vitamín C, tiež známy ako kyselina askorbová, je nevyhnutný pre rast, vývoj a opravu všetkých telesných tkanív. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách, vrátane tvorby kolagénu, vstrebávania železa, správnej funkcie imunitného systému, hojenia rán a udržiavania chrupaviek, kostí a zubov.

Alfa-tokoferol: Alfa-tokoferol je forma vitamínu E používaná v doplnkoch stravy. Na základe výskumu môže vitamín E predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam, neurodegeneratívnym ochoreniam, makulárnej degenerácii a rakovine.

 

Kontraindikácia

V prípade alergie na niektorú zložku sa konzumácia produktu neodporúča!

Požitie veľkého množstva môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, hnačku a zápchu.

Ľuďom s poruchami krvácania alebo užívajúcimi lieky na riedenie krvi sa neodporúča užívať NAC, pretože môže spomaliť zrážanie krvi. Pred konzumáciou sa určite poraďte so svojím lekárom!

 

Upozornenie

Výrobok nenahrádza zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné množstvo! Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

 

Skladovanie

Uchovávajte na suchom a chladnom mieste, mimo priameho svetla a vlhkosti!

 

Balenie

60 ks

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu