HerbaDoctor Fit & Beauty Prémiová Hydrolyzovaná Kolagénová Mátrix s Píchutom Maracuja 300g

Z hydrolyzovaného kolagénu typu I a III, je typ I hydrolyzovaný z rybích a hovädzích bielkovín a typ III je hydrolyzovaný z hovädzích bielkovín.Typ I: je v ľudskom tele zďaleka najbežnejší a je veľmi dôležitý pre hojenie rán. Kde sa nachádza: kosti, šľachy, väzy, orgány, koža, zuby, črevný trakt. Typ III: hlavná zložka retikulárnych vlákien (funkcia mozgu, nervový systém), zvyčajne sa nachádza vedľa typu I tvorí orgány a kožu.

Skladom
Kód: HD169
Značka: Herba Doctor
€45,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg

Z hydrolyzovaného kolagénu typu I a III, je typ I hydrolyzovaný z rybích a hovädzích bielkovín a typ III je hydrolyzovaný z hovädzích bielkovín.

  • Typ I: je v ľudskom tele zďaleka najbežnejší a je veľmi dôležitý pre hojenie rán. Kde sa nachádza: kosti, šľachy, väzy, orgány, koža, zuby, črevný trakt
  • Typ III: hlavná zložka retikulárnych vlákien (funkcia mozgu, nervový systém), zvyčajne sa nachádza vedľa typu I tvorí orgány a kožu

 

Prémiový kolagén + hyalurón

Produkcia kolagénu v našom tele s vekom prirodzene klesá. Vidno na sebe znaky: suchá, dehydrovaná, ochabnutejšia pokožka, suché, polámané vlasy, viac vrások, bolesti kĺbov. Okrem starnutia je príčinou straty kolagénu nedostatok vitamínu C, autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída, SLE) a niektoré vírusy a baktérie môžu zabíjať alebo brániť jeho tvorbe.

Svoju úlohu zohrávajú aj rôzne faktory životného štýlu: nezdravé stravovanie, vysoký príjem cukrov, alkohol, fajčenie, UV žiarenie.

Žiaľ, od polovice 20-tky sa naša produkcia v tele začína znižovať a časom sa takmer zastaví.

Ak máte v tele nedostatok vitamínu C, dôjde aj k poruche syntézy kolagénu, ktorej jedným z najznámejších dôsledkov je skorbut. Nedostatočná produkcia spôsobuje vädnutie ďasien a vypadávanie zubov.

Dvojito zaslepené, placebom kontrolované štúdie skúmajúce vlastnosti kolagénu proti starnutiu ukázali, že hydrolyzát kolagénu raz denne výrazne zlepšil elasticitu pokožky, vlhkosť pokožky a transepidermálnu stratu vody u žien vo veku 35 – 55 rokov počas ôsmich týždňov.

 

Výhody konzumácie kolagénu

  • Znižuje bolesť a degeneráciu kĺbov
  • Môže pomôcť pri syndróme presakujúceho čreva
  • Podporuje rast svalovej hmoty
  • Posilňuje vlasy, nechty
  • Zlepšuje zdravie pečene
  • Chráni kardiovaskulárne zdravie

Hovädzí kolagén pochádza z kože, kostí a svalov zvieraťa. Obsahuje najmä kolagén typu I a typu III, ktorý sa v ľudskom tele vyskytuje najčastejšie. Je bohatý na glycín a prolín, takže je užitočný aj pri budovaní svalov.

Kolagén z rýb sa ľahko vstrebáva, obsahuje najmä typ I. Keďže sa nachádza v celom tele, jeho konzumácia prospieva aj kĺbom, pokožke, životne dôležitým orgánom, cievam, tráveniu a kostiam.

 

Denná porcia

2 polievkové lyžice rozpustite v 2 dl vody

 

Dochucovanie

Aróma marakuja

 

Balenie

300 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu