HerbaDoctor Flex body plus FLEX + LYSine kolagénový nápoj v prášku Čokoládová príchuť 240 g

Vysoko účinný, koncentrovaný kolagénový nápoj v prášku s čokoládovou príchuťou. Hydrolyzovaný kolagén, pridané vitamíny a minerály sa ľahko a efektívne vstrebávajú, takže môžu pôsobiť tam, kde je to najviac potrebné.

Vypredané
Kód: HD123
Značka: Herba Doctor
€39,95
Kategória: Kolagén
Hmotnosť: 0.24 kg

Vysoko účinný, koncentrovaný kolagénový nápoj v prášku s čokoládovou príchuťou. Hydrolyzovaný kolagén, pridané vitamíny a minerály sa ľahko a efektívne vstrebávajú, takže môžu pôsobiť tam, kde je to najviac potrebné. Produkt je vyrobený s použitím kvalitného a maximálne využiteľného hydrolyzovaného kolagénu, počas prísne kontrolovaného výrobného procesu, unikátnou, špeciálnou a bezpečnou technológiou.

 

Aké účinky môže mať?

  • Môže pomôcť zachovať mladistvosť, pevnosť a pružnosť pokožky
  • Môže účinne prispieť k udržaniu zdravia kostí, chrupaviek a kĺbov
  • Na údržbu
  • Môže predchádzať a znižovať osteoporózu
  • Dokáže zregenerovať oslabenú chrupavku
  • Môže zabrániť nedostatku kolagénu spôsobenému starnutím, nadváhou a fyzickou námahou
  • Môže prispieť k pružnosti stien krvných ciev a zdraviu očí

 

Ako toto všetko hydrolyzovaný kolagén dosiahne?

30% bielkovín v našom tele tvorí kolagén, táto látka je zodpovedná za súdržnosť a elasticitu buniek a tkanív v našom tele. Dokážeme si ho vyrobiť sami, vitamín C využívame na stavbu elastických kolagénových vlákien z aminokyselín bielkovín, ktoré jeme.

Telo však časom produkuje čoraz menej kolagénu, takže naše tkanivá začínajú strácať svoju elasticitu. Vonkajšou náhradou kolagénových peptidov je možné tento proces starnutia výrazne spomaliť, komplexne zregenerovať naše telo a udržať ho mladé.

 

Aké zložky obsahuje?

Obsah 1 dávke (8g) NRV %
 Hydrolyzovaný (hovädzí) kolagén 5000 mg -
 MSM (metylsulfionol metán) 500 mg -
 L-lyzín 250 mg -
 Kyselina hyalurónová 150 mg -
 Vitamín C 100 mg 125
 Vitamín D3 5 µg (200NE) 100
 Tiamín (vitamín B1) 620 µg 56,4
 Riboflavín (vitamín B2) 750 µg 53,6
 Kyselina pantoténová (vitamín B5) 3,3 mg 54,7
 Vitamín B12 2,5 µg 100
 Vitamín K2 60 µg 80
 Vápnik 120 mg 15
 Horčík 60 mg 16
 Zinok 15 mg 150
 Inositol (vitamín B8) 6,4 mg -


*NRV%: referenčná hodnota denného príjmu pre dospelých

 

Všetky ingrediencie

Hydrolyzovaný (hovädzí) kolagénový prášok, pyruvát vápenatý, kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, metylsulfonylmetán, L-lyzín, aróma (čokoláda), kyselina hyalurónová, glukonát zinočnatý, kyselina L-askorbová, oxid horečnatý, soľ, zahusťovadlá (xantánová guma, guar guma), sladidlo (sukralóza), inozitol, menachinón (vitamín K2), D-pantotenát vápenatý, kyanokobalamín, cholekalciferol, riboflavín, tiamínmononitrát

 

Aké účinky môžu mať zložky?

Hydrolyzovaný (hovädzí) kolagén: Kolagén môže byť dôležitý pre správnu funkciu chrupaviek, môže pomáhať udržiavať dobrý stav kostí, šliach, kĺbov, priaznivo vplývať na kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Kolagén tvorí aj významnú časť stien ciev a pružné kolagénové vlákna dokážu zabezpečiť nerušené rozširovanie a sťahovanie ciev. Nachádza sa vo významnom zastúpení aj medzi očnými bielkovinami, čo napomáha pružnosti pohybu očí.

MSM (metylsulfonylmetán): Prirodzene sa vyskytujúca organická zlúčenina síry. Má antioxidačný účinok a môže byť nevyhnutný pre kosti a kĺby. Dokáže regenerovať a redukovať zápaly kĺbov a príznaky opotrebovania chrupavky. Dokáže redukovať degeneratívne zmeny v kĺboch.

L-Lyzín: Lyzín je dôležitá aminokyselina: je súčasťou kolagénu, ktorý je jednou z najdôležitejších zložiek spojivového tkaniva a je nevyhnutný pre rast.

Kyselina hyalurónová: Hrá kľúčovú úlohu pri odpružení a lubrikácii tela a je hojne zastúpená v očiach, kĺboch ​​a srdcových chlopniach. Silný antioxidant, kyselina hyalurónová, je snáď najznámejšia pre svoju schopnosť viazať vodu do tkanív. V klinickej medicíne sa používa ako diagnostický marker mnohých chorôb, vrátane rakoviny, reumatoidnej artritídy a patologických stavov pečene, ako aj na doplnenie synoviálnej tekutiny u pacientov s artritídou intraartikulárnymi injekciami. Používa sa aj pri niektorých očných a ušných operáciách, ako aj pri kozmetickej regenerácii a rekonštrukcii mäkkých tkanív.

Vitamín C: Vitamín C je nevyhnutný pre naše telo, môže pomôcť udržať a podporovať správnu ochranu imunitného systému. Zinok môže prispieť k správnemu fungovaniu buniek a imunitnej ochrane.

Vitamín D3: Vitamín D je jedným z hlavných podporovateľov imunitného systému, aktivuje imunitné bunky (B- a T-lymfocyty), pri jeho nedostatku biele krvinky nepracujú správne a nebojujú s cudzorodými látkami a patogény. Jeho úloha je zásadná pri stavbe zdravých kostí a zubov, bez jeho prítomnosti sa vápnik nedokáže zapracovať, pri jeho nedostatku môžu nastať problémy so zubami, mäknutie kostí a zvyšuje sa aj riziko osteoporózy. Jeho nepretržitá náhrada je tiež životne dôležitá pre zdravé fungovanie svalov a nervového systému.

Tiamín (vitamín B1): Nevyhnutný hráč v procesoch výroby energie. Hrá úlohu pri spaľovaní sacharidov na energetické účely, ako aj pri metabolizme nervových vzruchov medzi svalovými bunkami.

Riboflavín (vitamín B2): Je tiež nevyhnutný pre fungovanie dvoch enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre bunkové dýchanie, čím ovplyvňuje prakticky všetky životné procesy. Dodáva energiu bunkám a celému organizmu. Má úlohu pri produkcii hormónov nadobličiek.

Kyselina pantoténová (vitamín B5): Svoj fyziologický účinok uplatňuje ako súčasť koenzýmu A. Je to kofaktor alebo katalyzátor mnohých iných enzýmov. Je to nenahraditeľný enzým citrátového cyklu, ktorý sa nepriamo alebo priamo podieľa na mnohých metabolických procesoch: pri oxidačnom rozklade mastných kyselín, sacharidov, pyruvátu, laktátu a ketolátok. Vitamín B5 je potrebný pre normálne fungovanie nervového systému a pre rast. Pomáha udržiavať zdravie pokožky a vlasov.

Vitamín B12: Má významnú úlohu vo fungovaní mozgu a centrálneho nervového systému a v procese krvotvorby (syntéza hemoglobínu, tvorba červených krviniek). Podieľa sa na metabolizme buniek, štruktúre nukleových kyselín a ovplyvňuje syntézu bielkovín v tele. Vitamín B12 podporuje funkciu pečene a zdravé fungovanie imunitného systému.

Vitamín K2: Vitamín K2 je nevyhnutným účastníkom zdravej tvorby kostí a metabolizmu vápnika. Bez neho sa vápnik nevpraví do kostí a zubov, ale do ciev a mäkkých tkanív, dokonca aj do obličiek. V kombinácii s vitamínom D3 sa na správnych miestach efektívne zapracuje oveľa menej vápnika, pričom sa u jeho konzumentov výrazne zníži ateroskleróza. Taktiež zohráva úlohu v prevencii nádorových ochorení a porúch zrážanlivosti krvi.

Vápnik: Jeden z najdôležitejších minerálov v tele, stavebný kameň kostí a zubov. Dokáže znížiť riziko zlomenín a má ochranný účinok proti osteoporóze, kĺbovým a reumatickým ťažkostiam. Tiež hrá úlohu pri svalových kontrakciách a zrážaní krvi. Môže prispievať k normálnemu energetickému metabolizmu, správnemu krvnému tlaku a správnemu fungovaniu svalov.

Horčík: Hrá hlavnú úlohu pri ochrane zubov a kostí a môže podporovať správne fungovanie svalových kontrakcií. Dokáže zlepšiť koncentráciu a regulovať funkciu štítnej žľazy. Môže pomôcť podporiť správny pokojný spánok.

Zinok: Hrá dôležitú úlohu pri syntéze kolagénových bielkovín a inzulínu v tele. Dokáže znížiť hladinu cholesterolu a posilniť imunitný systém. Má pozitívny vplyv na zdravie vlasov, nechtov a pokožky. Dokáže chrániť bunky pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Môže pomôcť s plodnosťou a reprodukciou. Môže pomôcť správnemu fungovaniu takmer 70 enzýmov. Rany, ktoré sa hoja pomalšie ako je priemer, sú často spôsobené stravou chudobnou na zinok.

Inositol (vitamín B8) : Dôležitý pri regulácii vitálnych funkcií buniek, prenose signálu, prenose energie a fyziológii iónových kanálov a môže slúžiť ako štrukturálne zložky bunkových membrán.

 

Informácie o alergénoch

Vyrobené v závode, ktorý spracováva mlieko, vajcia, sóju, ryby a arašidy.

 

Upozornenie! Výrobok nenahrádza vyváženú, zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné množstvo! Uchovávajte mimo dosahu malých detí!

 

Skladovanie

Uchovávajte uzavreté, pri teplote 5-30 °C, mimo dosahu priameho svetla a vlhkosti.

 

Balenie

240 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu