HerbaDoctor Kapsula Vibhitaki 60ks

Vibhitaki (Terminalia bellerica) je plod stromu pôvodom z Indie. Rastlina, ktorá je dobre známa v ajurvéde, sa používa samostatne a ako jedna z najznámejších zložiek vo formulácii Triphala. Vibhitaki obsahuje množstvo antioxidantov, ako je kyselina ellagová, taníny, lignany a flavóny. Vibhitaki teda môže pomôcť zlepšiť hladinu cukru v krvi a citlivosť na inzulín, ako aj pôsobiť protizápalovo.

Vypredané
Kód: HD202
Značka: Herba Doctor
€17,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.028 kg

Vibhitaki (Terminalia bellerica) je plod stromu pôvodom z Indie. Rastlina, ktorá je dobre známa v ajurvéde, sa používa samostatne a ako jedna z najznámejších zložiek vo formulácii Triphala. Vibhitaki obsahuje množstvo antioxidantov, ako je kyselina ellagová, taníny, lignany a flavóny. Vibhitaki teda môže pomôcť zlepšiť hladinu cukru v krvi a citlivosť na inzulín, ako aj pôsobiť protizápalovo.

 

V akých prípadoch môže Vibhitaki pomôcť?

 • Dokáže liečiť vredy – Vibhitaki je úžasné ovocie, ktoré môže byť účinné pri liečbe žalúdočných vredov. Výskumy ukazujú, že protivredové vlastnosti ovocia Vibhitaki, ktoré sú odvodené od bohatých rastlinných zlúčenín, ako je kyselina galová a kyselina elegová, podporujú trávenie a upokojujú brucho.

 • Dokáže zmierniť stres – Problémy spôsobené depresiou a úzkosťou sa často prejavujú fyzickými znakmi, na ktoré môže byť Vibhitaki skvelá úľava, pretože môže mať aj odbúravací účinok. Štúdie ukázali, že etanolové extrakty v ovocí môžu mať výrazný antidepresívny účinok a znižujú stres.

 • Môže pomôcť aj pri metabolických poruchách – Metabolický syndróm je skupina stavov charakterizovaných vysokým krvným tlakom, krvným cukrom a obezitou, ktoré môžu zvýšiť riziko srdcových ochorení a cukrovky. Výskum potvrdzuje, že Vibhitaki má úžasné liečivé vlastnosti a môže byť prospešná pri prevencii metabolického syndrómu, t.j. môže pomôcť schudnúť, znížiť hladinu cholesterolu a zlepšiť citlivosť na inzulín.

 • Podporuje zdravie pečene - ovocie vibhitaki chráni pečeň. Podľa rôznych štúdií extrakt preukázal pozitívny vplyv na zlepšenie zdravia pečene znížením fibrózy pečene a detoxikáciou pečene.

 • Môže mať účinky na hojenie rán – Vibhitaki je dobre známe pre svoje silné vlastnosti pri hojení rán. Výťažok z etanolu a tanínu v ovocí rýchlejšie hojí vonkajšie rany. Antimikrobiálne vlastnosti ovocia môžu výrazne inhibovať rast škodlivých mikroorganizmov.

 • Môže zlepšiť trávenie - Vibhitaki napustené silnými tráviacimi vlastnosťami aktívne podporuje štiepenie čiastočiek potravy v žalúdku a črevách, iniciuje vylučovanie tráviacich štiav a tým zlepšuje vstrebávanie základných živín v črevách. Nielenže pomáha odstraňovať brušné plyny a zároveň znižuje nadúvanie brucha, nadúvanie a plynové kŕče, ale zohráva kľúčovú úlohu aj pri liečbe nepríjemných symptómov, ako sú zápcha, poruchy trávenia, gastritída, žalúdočné vredy a ďalšie.

 • Efekt na posilnenie imunity – Vďaka lomu antioxidantov a bioaktívnych zložiek ponúka toto jedinečné ovocie množstvo ľudových prostriedkov na zlepšenie imunitného systému, boj proti mikróbom a posilnenie organizmu proti rôznym infekciám. Preukazuje tiež svoje silné antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti, ktoré sú veľmi dôležité pri prevencii infekcií a pri zlepšovaní celkového zdravia a pohody.

 • Liek na problémy s vlasmi - Vibhitaki má v podstate antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú liečiť rôzne infekcie pokožky hlavy a vlasov, ako je folikulitída, svrbenie a lupiny. Okrem toho vyživuje vlasové folikuly základnými živinami, stimuluje krvný obeh a posilňuje vlasy od korienkov až po končeky vlasov. Zabraňuje tiež vypadávaniu a fragmentácii vlasov v dôsledku stresu a úzkosti normalizáciou sekrécie stresového hormónu.

 

Aké zložky obsahuje Vibhitaki?

Hlavné zložky:

 • Extrakt z bibhitaki 600 mg (2 kapsuly denne)

Všetky zložky:

 • Vibhitaki extracted from Terminalia belerica(Fruit),
 • Hydroxypropyl Methylcellulose,
 • Anti-Caking Agents (Silicone Dioxide, Magnesium Sterate),
 • Bulking Agent (Rice Fluor)

 

Informácie o alergénoch

Môže obsahovať stopy mlieka, sójových vajec, rýb a arašidov.

 

Odporúčané dávkovanie

Odporúča sa užívať 2 kapsuly denne.

 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Konzumácia tohto produktu nenahrádza vyvážený, zmiešaný a zdravý životný štýl! Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!

 

Balenie

60 ks

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu