HerbaDoctor Multivitamínové Tablety 60ks

Multivitamínová tableta nie je jednoduchý multivitamín. Všestranný doplnok stravy s obsahom základných vitamínov a minerálov, ktorý vďaka obsahu vitamínov prispieva k zdravému fungovaniu imunitného systému. Táto prémiová vitamínová zmes obsahuje 12 vitamínov, vrátane radu prospešných vitamínov B, ako aj 10 minerálov.

Vypredané
Kód: HD016
Značka: Herba Doctor
€11,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.025 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Multivitamínová tableta nie je jednoduchý multivitamín. Všestranný doplnok stravy s obsahom základných vitamínov a minerálov, ktorý vďaka obsahu vitamínov prispieva k zdravému fungovaniu imunitného systému. Táto prémiová vitamínová zmes obsahuje 12 vitamínov, vrátane radu prospešných vitamínov B, ako aj 10 minerálov.

 

V akých prípadoch odporúčame užívať Multivitamínové tablety?

 • Vo fyzicky a psychicky náročných obdobiach života, v záťažových životných situáciách, napr.: sezónna alebo dlhodobá fyzická práca, skúškové obdobie, príprava športovcov a pod.
 • Z akéhokoľvek dôvodu (môže tiež pomôcť predchádzať jednostranným príznakom nedostatku výživy v dôsledku zdravia, presvedčenia atď.).
 • Môže tiež zohrávať úlohu pri posilňovaní imunitného systému, ako aj pri vyhýbaní sa akútnym ochoreniam a urýchlení zotavenia z akútnych a chronických ochorení.
 • Môže uplatniť svoj vplyv na ochranu zdravia dospelej populácie vo veľkých mestách kompenzovaním environmentálnej záťaže voľnými radikálmi.
 • Na podporu všeobecnej imunitnej ochrany.
 • Pre tých, pre ktorých je účinná ochrana zdravia prvoradá, hľadajú kvalitný produkt za prijateľnú cenu.

 

Aké sú priaznivé účinky hlavných zložiek?

 • Vitamín C – môže pomôcť udržať normálnu funkciu imunitného systému počas a po intenzívnom cvičení. Môže podporovať tvorbu kolagénu potrebného pre zdravé kosti, chrupavky, zuby, ďasná a kožu, ako aj normálnu činnosť nervového systému. Môže prispieť k zníženiu únavy a vyčerpania, pričom na bunkovej úrovni môže prispieť k ochrane celého tela pred oxidačným stresom.

 • Vápnik – jeden z najdôležitejších minerálov v tele, stavebný kameň kostí a zubov. Dokáže znížiť riziko zlomenín a má ochranný účinok proti osteoporóze, kĺbovým a reumatickým ťažkostiam. Tiež hrá úlohu pri svalových kontrakciách a zrážaní krvi. Môže prispievať k normálnemu energetickému metabolizmu, správnemu krvnému tlaku a správnemu fungovaniu svalov.

 • Vitamín E - Silný antioxidant, ktorý inhibuje voľné radikály, môže mať podporný účinok na imunitný systém.

 • Vitamín B1 – môže hrať dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme a tiež napomáha správnemu fungovaniu životne dôležitých enzýmov. Okrem toho môže mať energizujúci účinok, zlepšujúci pamäť a môže pomôcť zvýšiť schopnosť koncentrácie.

 • Horčík – hrá hlavnú úlohu pri ochrane zubov a kostí a môže podporovať správne fungovanie svalových kontrakcií. Dokáže zlepšiť koncentráciu a regulovať funkciu štítnej žľazy. Môže pomôcť podporiť správny pokojný spánok.

 • Vitamín B2 - Je tiež nevyhnutný pre fungovanie dvoch enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre bunkové dýchanie, čím ovplyvňuje prakticky všetky životné procesy. Dodáva energiu bunkám a celému organizmu. Má úlohu pri produkcii hormónov nadobličiek.

 • Vitamín B3 – hrá úlohu v energetickom hospodárení buniek. Nevyhnutný pre metabolizmus nervových buniek, je nevyhnutný pre dobré a vyrovnané nervové a psychické funkcie. Má úlohu pri udržiavaní zdravého fungovania slizníc a pokožky.

 • Vitamín B5 – Svoj fyziologický účinok uplatňuje ako súčasť koenzýmu A. Je to kofaktor alebo katalyzátor mnohých iných enzýmov. Je to nenahraditeľný enzým citrátového cyklu, ktorý sa nepriamo alebo priamo podieľa na mnohých metabolických procesoch: pri oxidačnom rozklade mastných kyselín, sacharidov, pyruvátu, laktátu a ketolátok. Vitamín B5 je potrebný pre normálne fungovanie nervového systému a pre rast. Pomáha udržiavať zdravie pokožky a vlasov.

 • Cholín – Nevyhnutný pre správnu činnosť pečene a mozgu, zabezpečuje zdravie nervovej sústavy a svalov a udržiava normálny metabolizmus.

 • PABA – Nie je priamo životne dôležitá živina, ale nevyhnutná pre určité mikroorganizmy (črevné baktérie). Tieto baktérie patria k telu tzv k jeho bežnej flóre, ba dokonca, ako už bolo spomenuté vyššie, prospievajú aj napr. produkujú vitamíny a potláčajú patogénne baktérie. PABA má priaznivý vplyv na organizmus prostredníctvom týchto prospešných baktérií.

 • Vitamín B6 – Hrá dôležitú úlohu v metabolizme aminokyselín: ako pri rozklade cudzích bielkovín a karboxylových kyselín, tak aj pri stavbe bielkovín našich vlastných orgánov a tiel z aminokyselín. Všetko, čo je v našom tele bielkovinou, sa vytvára pomocou vitamínu B6. Hrá tiež úlohu v procese glykolýzy.

 • Železo – Železo je nevyhnutným (životne dôležitým) mikroelementom pre naše životné funkcie, ale naše telo si ho nevie vyrobiť, preto ho musíme prijímať zvonka potravou a v prípade potreby aj suplementáciou železom. Úlohu zohráva najmä pri krvotvorbe.

 • Zinok – hrá dôležitú úlohu pri syntéze kolagénových bielkovín a inzulínu v tele. Dokáže znížiť hladinu cholesterolu a posilniť imunitný systém. Má pozitívny vplyv na zdravie vlasov, nechtov a pokožky. Dokáže chrániť bunky pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Môže pomôcť s plodnosťou a reprodukciou. Môže pomôcť správnemu fungovaniu takmer 70 enzýmov.

 • Mangán - Je schopný neutralizovať voľné radikály, čím plní dôležitú antioxidačnú funkciu.

 • Vitamín A – Dokáže znížiť riziko srdcovo-cievnych ochorení, priaznivo pôsobí na hladinu cholesterolu a môže byť účinný aj pri prevencii šedého zákalu.

 • Meď - Meď hrá dôležitú úlohu pri tvorbe krvi, oxidačno-redukčných procesoch a fungovaní centrálneho nervového systému. Používa sa na liečbu anémie z nedostatku železa, porúch krvného obehu, problémov s krvným tlakom, vysokej hladiny cholesterolu, ale aj bolestí hlavy, šedivých vlasov, vypadávania vlasov, bolestí chrbta, reumatických a kĺbových bolestí.

 • Jód - Jód zabezpečuje správny duševný vývoj, reguluje metabolizmus a udržiava funkciu štítnej žľazy.

 • Chróm - Chróm je esenciálny stopový prvok, ktorý si telo nevie vyrobiť, preto ho musí prijímať vhodnou stravou alebo doplnkom stravy.

 • Selén - Antioxidant, môže znížiť oxidačný stres, podporovať bunkové membrány, má účinok na posilnenie imunity, môže znížiť riziko vzniku rakovinových buniek.

 • Vitamín B12 - Významne sa podieľa na fungovaní mozgu a centrálneho nervového systému a v procese krvotvorby (syntéza hemoglobínu, tvorba červených krviniek). Podieľa sa na metabolizme buniek, štruktúre nukleových kyselín a ovplyvňuje syntézu bielkovín v tele. Vitamín B12 podporuje funkciu pečene a zdravé fungovanie imunitného systému.

 • D-biotín- Nepostrádateľný pre normálny metabolizmus sacharidov, tukov a bielkovín, udržiavanie zdravej pokožky, môže zmierniť bolesť svalov a znížiť kožné problémy.

 • Vitamín D3 – Vitamín D môže zohrávať veľmi dôležitú úlohu pri zdravom vývoji kostí a zubov a pri udržiavaní ich štruktúry, keďže dokáže regulovať metabolizmus vápnika a fosforu. Ak sa množstvo vápnika v krvi zníži, neaktívny (neaktívny) prekurzor vitamínu D sa premení na aktívny vitamín D, ktorý spolu s parthormónom (hormón produkovaný v prištítnych telieskach) dokáže uvoľňovať vápnik z kostí, takže telo má viac

 

Účinné látky v 2 tabletách

Názov Množstvo *NRV%
 Vitamín C 250 mg 312,5
 Vápnik 125 mg 15,6
 Vitamín E 73,52 mg 612,7
 VitamínB1 60,8 mg 5527,7
 Horčík 62 mg 16,50
 Stopkové prvky 40 mg **
 Vitamín B2 12 mg 857,1
 Vitamín B3 12 mg 75
 Vitamín B5 12 mg 200
 Cholín 12 mg **
 Inositol 12 mg **
 PABA 12 mg **
 Vitamín B6 9,88 mg 705,7
 Železo 4 mg 28,60
 Zinok 3,6 mg 36
 Mangán 1 mg 50
 Vitamín A 687,5 µg 85,9
 Meď 0,4 mg 40
 Jód 56 µg 37,3
 Chróm 50 µg 125
 Molybdén 18 µg 36
 Selén 17 µg 30,9
 Vitamín B12 12 µg 480
 D-Biotín 12 µg 24
 Vitamín D3 2,5 µg 50


*: Referenčná hodnota denného príjmu NRV pre dospelých
**: NRV nie je definované

 

Ingrediencie

Celulóza (protihrudkujúca látka a plnidlo), vápenatá soľ kyselina ortofosforečná, kyselina L-askorbová, fosforečnan vápenatý (plnidlo), oxid horečnatý, D-alfa-tokoferylsukcinát, tiamínmononitrát, glukonát draselný, hydroxypropylmetylcelulóza (leštiaca látka), stopové prvky (uhličitan vápenatý, uhličitan horečnatý), kyselina stearová (protihrudkujúca látka), oxid kremičitý (protihrudkujúca látka), cholínbitartrát, D-pantotenát vápenatý, fumarát železitý, riboflavín, nikotínamid, pyridoxín hydrochlorid , inozitol, PABA, citrát zinočnatý, stearát horečnatý (emulgátor), PEC (polyetylénglykol) (hydratačný prostriedok), sodná soľ kroskarmelózy (emulgátor), retinylpalmitát, síran manganatý, glukonát meďnatý, uhličitan horečnatý (regulátor kyslosti), jodid draselný, cholekalciferol, hexahydrát chloridu chrómového, molybdenan sodný, selenan sodný, kyselina listová, D-biotín, kyanokobalamín

 

Návod na použitie

1-2 tablety denne

 

Upozornenie

Výrobok skladujte mimo dosahu malých detí! Doplnok stravy nenahrádza vyváženú, pestrú stravu a zdravý životný štýl! Zachováva si svoju kvalitu (deň/mesiac/rok): pozri spodnú časť obalu.

 

Skladovanie

Skladujte pri teplote 5°C až 25°C, do 70% relatívnej vlhkosti, chráňte pred priamym teplom, slnečným žiarením a vlhkosťou!

 

Balenie

60 kapsúl

 

Číslo oznámenia OÉTI

16679/2015

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu