HerbaDoctor Pycnogenol Strong 120ks

Extrémne silný a všestranný prírodný antioxidant! Pycnogenol extrahovaný z kôry Pinus maritima patrí do skupiny bioflavonoidov a je jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov. Antioxidanty prispievajú k inhibícii nežiaducich oxidačných procesov a starnutia buniek v našom tele. Zohrávajú dôležitú úlohu v obrannom systéme tela, chránia bunky tela pred napadnutím voľnými radikálmi, degeneratívnymi procesmi a spomaľujú starnutie. Balenie 120 ks!

Vypredané
Kód: HD096
Značka: Herba Doctor
€56,95
Kategória: Imunitný systém
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.05 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Extrémne silný a všestranný prírodný antioxidant! Pycnogenol extrahovaný z kôry Pinus maritima patrí do skupiny bioflavonoidov a je jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov. Antioxidanty prispievajú k inhibícii nežiaducich oxidačných procesov a starnutia buniek v našom tele. Zohrávajú dôležitú úlohu v obrannom systéme tela, chránia bunky tela pred napadnutím voľnými radikálmi, degeneratívnymi procesmi a spomaľujú starnutie. Balenie 120 ks!

Obsah účinných látok (2 tablety)

Pycnogenol® (extrakt z kôry pobrežnej borovice) – 40 mg, inulín – 352 mg\

Zloženie: mikrokryštalická celulóza, inulín, Pycnogenol® - extrakt z kôry Pinus martima

Maximálny obsah účinnej látky: 40 mg Pycnogenolu® a 352 mg inulínu v dvoch kapsulách! Pycnogenol® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Horphag Research Ltd. Použitie tohto produktu je chránené jedným alebo viacerými americkými a inými medzinárodnými patentmi!

Účinok pycnogenolu

Pycnogenol je základnou zložkou mnohých produktov pre mužskú silu, pretože zvyšuje priepustnosť krvných ciev, čím napomáha lokálnej cirkulácii, mikrocirkulácii. Pycnogenol podporuje tvorbu NO (oxidu dusnatého), ktorý spôsobuje rozšírenie ciev. To tiež uľahčuje dosiahnutie plnej a silnej erekcie. Experiment s 21 mužmi užívajúcimi 120 mg Pycnogenolu denne ukázal zlepšenie symptómov erektilnej dysfunkcie. Pycnogenol môže byť tiež užitočným doplnkom stravy pre ženy, pretože obsahuje extrémne vysoké hladiny antioxidantov a flavonoidov. Antioxidanty viažu voľné radikály, ktoré urýchľujú proces starnutia. Výskum na univerzite v Nagasaki ukázal, že pycnogenol je 50-krát účinnejší pri viazaní voľných radikálov ako vitamín E a je 20-krát účinnejší ako vitamín C pri zachytávaní voľných radikálov.

Ďalším dôležitým fyziologickým účinkom pycnogenolu je, že je silný protizápalový, viaže kolagén a elastín a tiež znižuje vzostup hladiny cukru v krvi, čím optimalizuje hladinu cukru v krvi. Podľa štúdie z roku 2007 je pycnogenol 190-krát účinnejší pri oddialení absorpcie glukózy ako tradičné farmaceutické lieky, ako sú inhibítory alfa-glukozidázy na predpis.

Neustále vysoké hladiny cukru v krvi v dôsledku cukrovky poškodzujú steny krvných ciev, cez ktoré presakuje krv, čo spôsobuje problémy s krvným obehom, ako je mŕtvica, srdcový infarkt, trombóza atď. V dôsledku deštrukcie krvných ciev v oku vytekajúca krv ničí sietnicu, čo môže viesť k zhoršeniu zraku až k slepote. Pycnogenol na druhej strane chráni stav ciev tým, že udržuje nízku hladinu cukru v krvi. Okrem toho, že pycnogenol chráni steny ciev, znižuje zlý LDL cholesterol.

Dlhodobé sedenie, ktoré je výsledkom sedavého zamestnania, zvyčajne znižuje krvný obeh v končatinách, zvyšuje krvný tlak a plazma uniká z krvných ciev medzi tkanivami, čo vedie k edému, ktorý ešte viac oslabuje krvný obeh. Dôsledkom tohto škodlivého procesu je zlepenie krvných doštičiek, čo vedie k vytvoreniu krvnej zrazeniny, t.j. trombóze. Konzumácia pycngenolu znižuje tvorbu tromboxónu, čím sa znižuje možnosť vzniku trombózy.

Pycnogenol tiež posilňuje žilový obeh, čím zabraňuje ulcerácii v dôsledku slabých žíl. Štúdie v kontrolnej skupine ukázali, že perorálne podávanie pycnogenolu a povrchová úprava znížili veľkosť vredov v priemere o 74,6 %.

Užívanie pycnogenolu zvyšuje priepustnosť krvných ciev zvýšením hladiny oxidu dusnatého, čím sa zvyšuje hladina kyslíka a znižuje hladina oxidu uhličitého. Z tohto dôvodu môže byť účinným prípravkom aj pre športovcov vo vytrvalostných športoch, ako sú bežci, futbalisti, plavci či kajakári.

Niektoré výskumy naznačujú, že užívanie pycnogenolu pred začiatkom alergickej sezóny môže znížiť alergické príznaky u ľudí s alergiou na brezu.

Zdá sa, že denné používanie pycnogenolu spolu s liekmi na astmu znižuje príznaky astmy a potrebu záchranných inhalátorov pre astmatické deti a dospelých. Pycnogenol je prospešný aj pre cievny systém, steny ciev. Má priaznivý vplyv na mikrocirkuláciu krvi. Odporúča sa aj tým, ktorí majú dedičný sklon k opätovnému rastu.

Výhody pycnogenolu

 • Chráni zásobu kolagénu v tele pred starnutím a pomáha udržiavať elasticitu kolagénových vlákien.
 • Posilňuje krehké kapiláry spolu s kolagénom, podporuje pružnosť ciev.
 • Zvyšuje tvorbu oxidu dusnatého, rozširuje cievy, zabraňuje zlepovaniu krvných doštičiek a pôsobí antitromboticky.
 • Môže byť prospešný aj v prípade škodlivých cievnych komplikácií cukrovky (odumretie končatín, porucha zraku).
 • Inhibuje alfa-glukozidázu, zabraňuje rýchlemu vstrebávaniu sacharidov, znižuje hladinu cukru v krvi a tlmí jej kolísanie.
 • Je tiež úzko spätý s prísunom kolagénu v pokožke, takže pravidelné používanie pycnogenolu je viditeľne prospešné pre stav pokožky.\
 • Podporuje normálnu činnosť dýchacieho systému.
 • Pôsobí protizápalovo, tlmí tvorbu prozápalových látok a účinne znižuje hodnoty COX a CRP. Môže byť užitočný pri zmierňovaní zápalového stavu priedušnice v alergických, astmatických prípadoch.

Lekári a naturopati súhlasia s tým, že v prípade potreby môžete užiť viac ako 20 mg Pycnogenolu. Spoľahlivosť, výborná kvalita!

 

Všeobecné odporúčanie:

1-2 tablety denne

Ďalšie odporúčania týkajúce sa dávkovania

 • V prípade alergie: 50 mg dvakrát denne.
 • U detí s astmou: 1 mg na kilogram telesnej hmotnosti v dvoch rozdelených dávkach.
 • Pri slabom obehu: 45-360 mg trikrát denne alebo 50-100 mg trikrát denne.
 • Pri ochoreniach sietnice vrátane ochorení súvisiacich s cukrovkou: 50 mg trikrát denne.
 • Pycnogenol 200 mg denne pri miernej hypertenzii.
 • Zlepšenie vytrvalosti športovcov: 200 mg denne.

Balenie

120 ks

Miesto pôvou

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu