Holanne 100% prírodný Čajovníkový esenciálny olej 10 ml

100% prírodný esenciálny olej získaný parnou destiláciou z listov a čerstvých listových výhonkov čajovníka (Melaleuca alternifolia). Olej so srdcovou notou a strednou intenzitou vône.

Momentálne nedostupné
Kód: HL048
Značka: Holanne
€3,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne illoolaj teafa 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný esenciálny olej získaný parnou destiláciou z listov a čerstvých listových výhonkov čajovníka (Melaleuca alternifolia). Olej so srdcovou notou a strednou intenzitou vône.

Esenciálny olej z čajovníka (Melaleucae aetheroleum) je uvedený ako liečivá účinná látka v VII. maďarskom aj Európskom liekopise 9.0.

 

Jeho účinky

Jeden z najsilnejších prírodných dezinfekčných prostriedkov. Antimikrobiálne, fungicídne, dezinfekčné (aj v 1% koncentrácii) a protizápalové. Starostlivosť o pleť, napomáha hojeniu rán, zlepšuje aknóznu, zapálenú a plesňovú pokožku. Môže pomôcť pri infekciách močových ciest. Podporuje imunitu, všeobecný posilňovač. Upokojuje emócie, podporuje logické a premyslené myslenie.

 

Aplikácia

Niektoré zdroje (Tisserand Institute) považujú za bezpečné konzumovať 1-2 kvapky v želatínovej kapsule alebo 2-3 čajové lyžičky v potravinách s vysokým obsahom tuku (maslo, kokosový olej, smotana). Väčšina z nás vie o bezpečnej konzumácii 2 x 3 kvapiek denne v boji proti infekciám močových ciest. Orálna konzumácia nie je v Maďarsku podporovaná! Už v 1% zriedení má dezinfekčný účinok. Na výplachy, kloktanie (infekcia sliznice ústnej dutiny, zápal, bolesť hrdla, zápal ďasien a pod.) aplikujte cca. v tejto koncentrácii (4-6 kvapiek na 1 polievkovú lyžicu vlažnej vody). Pri umiestnení do topánok z rozprašovača alebo na textilný tampón dezinfikuje obuv šetrným spôsobom, zabraňuje vzniku nepríjemných pachov a znižuje riziko atletickej nohy. Používa sa v cca. 5% koncentrácii (4-5 kvapiek na 1 čajovú lyžičku aloe gélu alebo základného oleja) na obklady na zapálenú pokožku a rany, na potieranie alebo masírovanie vlasovej pokožky proti lupinám. Po predbežnom negatívnom kožnom teste niektorí autori akceptujú použitie 1 kvapky neriedeného oleja na kožu, aby sa zabránilo infekcii drobných bodných alebo rezných rán a bodnutí hmyzom. Pri infekciách dýchacích ciest, dezinfekcii vzduchu, parfumovaní a inhalácii pridajte 4 až 5 kvapiek čajovníkového oleja do pol šálky -  jednej šálky vody v príslušnom zariadení.

 

Kontraindikácie, varovanie

Bezpečnosť vnútorného použitia a neriedeného oleja je kontroverzná. Niektoré štúdie uvádzajú, že konzumácia 5 kvapiek denne nespôsobila vedľajšie účinky vo viacerých detailoch. Ako v niektorých prípadoch, aj aplikácia neriedeného oleja na veľmi malú plochu pokožky sa ukázala ako bez komplikácií. Napriek vyššie uvedenému by sa malo čo najviac vyhnúť perorálnemu použitiu a použitiu koncentrovaného oleja. Nepoužívať vnútorne ani intenzívne na pokožku u detí do 3 rokov. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám pre nedostatok vedomostí. Alergie a precitlivenosť sú zriedkavé, ale vyskytujú sa. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Vyhýbame sa používaniu pri ekzémoch a astme.

Dobre sa kombinuje s olejmi: mätou piepornou, citrónom, eukalyptom, dúškou, levanduľou, rozmarínom, klinčekom a šalviou.

Urobte si doma kožný test: Namočte špáradlo do esenciálneho oleja a prebytok nechajte odkvapkať. Umiestnite špáradlo s olejom do ohybu lakťa, zatvorte lakeť. Takto vytiahnite olejové špáradlo (testovacia strana). V opačnom ohybe lakťa urobte to isté so špáradlom namočeným v pitnej vode (kontrolná strana). Ak do 24 hodín spozorujete silnejšie začervenanie, vyrážku alebo svrbenie na testovacej strane ako na kontrolnej strane, prestaňte esenciálny olej používať.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu