Holanne 100% prírodný Citrónovník bergamotový esenciálny olej 5 ml

100% prírodný esenciálny olej získaný lisovaním za studena z kôry bergamotového pomaranča (Citrus aurantium bergamia). Hlava - srdce, vôňa strednej intenzity.

Skladom
Kód: HL037
Značka: Holanne
€3,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.005 kg
holanne illoolaj bergamott 5ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný esenciálny olej získaný lisovaním za studena z kôry bergamotového pomaranča (Citrus aurantium bergamia). Hlava - srdce, vôňa strednej intenzity.

 

Jeho účinky

Stimulant trávenia; mierne protizápalovo-antipyretikum; spazmolytikum, prostriedok na čistenie a dezinfekciu pokožky (herpes, psoriáza, abscesy), upokojenie pokožky. Uvoľňuje napätie, je antidepresívum a posilňuje sebavedomie. Posilňuje osobnostné vlastnosti Vodnára, Rýb, Býka, Blížencov a Kozorožca . Ajurvédska medicína ho používa na posilnenie energetického toku čakry Solar Plexus (Manipura). Je zložkou mnohých kozmetických prípravkov a veľmi obľúbeným korením: čaj Earl Grey je čierny čaj obohatený o bergamotový olej. Používajte opatrne! Môže sa používať niekedy aj počas tehotenstva!

 

Jeho aplikácia

Tam, kde je povolené perorálne použitie, pre dospelých, 1-2 kvapky zriedené v 1 polievkovej lyžici nosného materiálu (≈0,3-0,5%), potom skonzumované v šálke čaju alebo nápoja. Na inhaláciu použite 1-2 kvapky do odparovača alebo na vlhkú vreckovku či látku. V aroma difuzéri podľa návodu výrobcu. Pre lokálnu aplikáciu môže sa použiť cca. v 0,5% riedení (1-2 kvapky do polievkovej lyžice nosného oleja, kokosového oleja, masla, smotany atď.). Dá sa dávkovať v podobnej dávke ako množstvo jednorazového sprchového gélu, kúpeľového oleja a šampónu na vlasy.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Perorálna konzumácia je prísne kontraindikovaná u detí mladších ako 12 rokov. U citlivých osôb môže spôsobiť podráždenie pokožky. Odporúča sa testovanie pred prvým použitím*. Fotosenzibilizuje – ošetrený povrch pokožky je potrebné po použití chrániť pred slnečným žiarením a soláriami 12 hodín. Perorálna konzumácia bergamotového oleja môže zvýšiť účinnosť niektorých kozmetických prípravkov (obsahujúcich alfa-hydroxykyseliny), napr. účinky a vedľajšie účinky antibiotík (ciprofloxacín, levofloxacín, moxifloxacín, ofloxacín, tetracyklín), antimykotík (fucytozín, griseofulvín, vorikonazol), antidepresív amitriptylínového typu a vitamínu A. Počas takýchto liečebných postupov sa môže používať s mimoriadnou opatrnosťou podľa odporúčaní ošetrujúceho lekára.

Dobre sa kombinuje s: cyprusom, čiernym korením, pakostom, jazmínom, pomarančom, rozmarínom, santalovníkom, muškátovým orieškom, čajovníkom, kadidlom, šalviou a ylang-ylang olejmi.

Urobte si doma kožný test: Namočte špáradlo do esenciálneho oleja a prebytok nechajte odkvapkať. Umiestnite špáradlo s olejom do ohybu lakťa, zatvorte lakeť. Takto vytiahnite olejové špáradlo (testovacia strana). V opačnom ohybe lakťa urobte to isté so špáradlom namočeným v pitnej vode (kontrolná strana). Ak do 24 hodín spozorujete silnejšie začervenanie, vyrážku alebo svrbenie na testovacej strane ako na kontrolnej strane, prestaňte esenciálny olej používať.

 

Balenie

5 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu