Holanne 100% prírodný Citrónový Eukalyptový esenciálny olej 10 ml

Prírodný olej z listov a čerstvých výhonkov eukalyptu s citrónovou vôňou (Eucalyptus citriodora), pôvodom z Austrálie, extrahovaný parnou destiláciou. Opojný olej strednej intenzity s citrusovou vôňou.

Skladom
Kód: HL049
Značka: Holanne
€4,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne illoolaj citromos eukaliptusz 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Prírodný olej z listov a čerstvých výhonkov eukalyptu s citrónovou vôňou (Eucalyptus citriodora), pôvodom z Austrálie, extrahovaný parnou destiláciou. Opojný olej strednej intenzity s citrusovou vôňou.

 

Upozornenie

Hlavná účinná látka citrónového eukalyptového oleja, citronela (61-80%), sa vyrába aj synteticky. Pod podobným názvom sa predáva aj jeho 10 % olejový roztok.

 

Jeho účinky

Má sviežu citrusovú vôňu, po odparení z odparovača alebo aróma difuzéra pôsobí dezinfekčne na vzduch a odpudzuje aj lietajúci hmyz. Jeho protizápalový a expektoračný účinok uľahčuje dýchanie pri infekciách horných dýchacích ciest a pomáha vykašliavať hlien. Pri lokálnej aplikácii zmierňuje zápaly spôsobené uštipnutím žihľavou, bodnutím hmyzom a svrbivými-bolestivými vyrážkami. dokáže zmierniť bolesti svalov a kĺbov formou obkladov a masáží. Podporuje hojenie rán. Je vhodný aj na dezinfekciu povrchov – zabíja plesne a baktérie. Pomáha sústrediť pozornosť, nabáda k činnosti, ale zaháňa negatívne myšlienky, upokojuje negatívne emócie (hnev, zlosť), pomáha Vám nájsť duševnú rovnováhu a jasnosť. Znižuje krvný tlak.

 

Jeho aplikácia

Do odparovača alebo do aróma difuzéra dajte 8-10 kvapiek oleja podľa odporúčaní výrobcu. V kombinácii s inými olejmi by celkový počet kvapiek nemal presiahnuť 10 kvapiek, využijete aj v malej detskej izbe. Na výrobu vzduchového spreja pridajte 1-2 kvapky citrónového eukalyptového oleja do 10 ml vody v rozprašovači. Môžete nastriekať niekoľko striek do vzduchu. Pred každým použitím dôkladne pretrepte! Pre lokálnu aplikáciu používajte len v riedení nie viac ako 5%(4 kvapky do kávovej lyžičky, 16 kvapiek do polievkovej lyžice neutrálneho nosného oleja). Na drobné povrchy pokožky (uštipnutie hmyzom, akné, bodné rany), ak je možné s absolútnou istotou vylúčiť alergiu, zmiešajte 1 kvapku citrónového eukalyptového oleja s 1-2 kvapkami neutrálneho oleja alebo mastného krému bez zápachu. Aplikujte to priamo na pokožku. Na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov masáž, zmiešajte cca. 15-20 kvapiek citrónového eukalyptového oleja v 50 ml základného oleja (odporúča sa mandľový olej). Môžete ho kombinovať aj s levanduľovým a mätovým olejom. V tomto prípade by celkový počet kvapiek nemal presiahnuť 24. Vmasírujte čajovú lyžičku tejto zmesi do bolestivého miesta. Na kúpeľový olej zmiešajte 10-12 kvapiek citrónového eukalyptového oleja v 2 polievkových lyžiciach mlieka so smotanou (ak si chcete premastiť pokožku) alebo medom (ak si chcete pokožku vysušiť) a potom pridajte do vody do kúpeľa. Na prípravu kúpeľovej soli pridajte 1 polievkovú lyžicu sódy bikarbóny do 1 šálky epsomskej soli a potom vmiešajte 15-20 kvapiek citrónového eukalyptového oleja. Pri kombinácii s inými olejmi by celkový počet kvapiek nemal presiahnuť 20. Občas pridajte 1-2 polievkové lyžice tohto do vody do kúpeľa.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Citrónový eukalyptový olej je bezpečný na použitie podľa predpisu. Počas prvých troch mesiacov tehotenstva sa mu treba vyhnúť. Neodporúča sa pre deti do 2 rokov. Alergie a podráždenie pokožky nie sú bežné, ale môžu sa vyskytnúť. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test*.

Dá sa dobre kombinovať s: olejmi z citrusových plodov a medovky lekárskej, levanduľovým olejom, šalviou muškátovou, šalviou lekárskou, cédrom atlasovým, čiernym korením, čajovníkom, rozmarínom, dúškou, bazalkou, mätou piepornou.

Urobte si doma kožný test: Namočte špáradlo do esenciálneho oleja a prebytok nechajte odkvapkať. Umiestnite špáradlo s olejom do ohybu lakťa, zatvorte lakeť. Takto vytiahnite olejové špáradlo (testovacia strana). V opačnom ohybe lakťa urobte to isté so špáradlom namočeným v pitnej vode (kontrolná strana). Ak do 24 hodín spozorujete silnejšie začervenanie, vyrážku alebo svrbenie na testovacej strane ako na kontrolnej strane, prestaňte esenciálny olej používať.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu