Holanne 100% prírodný Eukalyptový esenciálny olej 10 ml

100% prírodný esenciálny olej extrahovaný z listov a čerstvých výhonkov eukalyptového stromu parnou destiláciou. Opojný, silne voňajúci olej.

Skladom
Kód: HL020
Značka: Holanne
€3,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne illoolaj eukaliptusz 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný esenciálny olej extrahovaný z listov a čerstvých výhonkov eukalyptového stromu parnou destiláciou. Opojný, silne voňajúci olej.

 

Jeho účinky

Jedna z najštudovanejších a najdôkladnejšie zdokumentovaných bylín a esenciálnych olejov. Závery ľudových pozorovaní podporujú aj predklinické a humánne štúdie. Antiseptikum (účinné aj na kožu, proti kožným parazitom). Protizápalové, antipyretické. Najsilnejšia rastlinná účinná látka uvoľňujúca dýchacie cesty, expektorans (prevencia respiračného kataru, zápalu prínosových dutín, zápalu stredného ucha). Analgetikum (proti reumatickým bolestiam). Mierne diuretikum. Mentálne pomáha sústrediť pozornosť a stimuluje myslenie. Posilňuje osobnostné črty Rýb, Blížencov, Panny a Kozorožca.

 

Aplikácia

Vnútorné použitie je v niektorých krajinách povolené – odporúčame sa mu však vyhnúť. Na inhaláciu dajte maximálne 3 kvapky oleja do odparovača alebo nakvapkajte na vreckovku či textil, ktorý môžete šnupať niekoľkokrát denne. Na lokálnu aplikáciu, na spáleniny, popáleniny, vyrážky, proti kožným parazitom pridajte 30 kvapiek eukalyptového oleja do 150 ml nosného oleja. Naneste na postihnutý povrch pokožky toľko, koľko dokáže vytvoriť tenkú vrstvu. Na zmiernenie svrbiacej vyrážky spôsobenej uštipnutím hmyzom zmiešajte 1-2 kvapky eukalyptového oleja v 1 čajovej lyžičke nosného oleja a potom naneste potrebné množstvo na postihnutú pokožku. Sprej proti horúčke si vyrobíte tak, že do 150 ml vody pridáte 15 kvapiek eukalyptového oleja, ktorý si každé 2 hodiny nastriekate na telo.

 

Kontraindikácie, varovania

Používanie oleja vo všetkých jeho formách je kontraindikované počas tehotenstva, dojčiacich matiek a do 6 rokov. Nemal by sa užívať súčasne s homeopatickou liečbou, pri vysokom krvnom tlaku. Neobvyklé nie sú ani alergie a individuálna citlivosť. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Predávkovanie eukalyptovým olejom je mimoriadne nebezpečné. Prvotnými príznakmi sú zrýchlené dýchanie, nevoľnosť, vracanie, kŕče v bruchu, hnačka, následne zvýšenie krvného tlaku, nepokoj. Vnútorná konzumácia aj 4 ml eukalyptového oleja je smrteľná. Inhalácia a lokálna aplikácia sú pre dospelých bezpečné!

Dá sa dobre kombinovať s: citrónom, medovkou lekárskou, malabarskou trávou, dúškou, levanduľou, rozmarínom a olejmi z čajovníka.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu