Holanne 100% prírodný Kadidlo esenciálny olej 10 ml

100% prírodný esenciálny olej získaný alkoholovou extrakciou zo živice stromu Kadidlovníka pilovitého (Boswllia serrata). Základná nota, stredne intenzívna vôňa.

Skladom
Kód: HL038
Značka: Holanne
€6,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne illoolaj tomjen 5ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný esenciálny olej získaný alkoholovou extrakciou zo živice stromu Kadidlovníka pilovitého (Boswllia serrata). Základná nota, stredne intenzívna vôňa.

 

Jeho účinky

Kadidlo je od pradávna uznávaným liečivým prostriedkom a je aj luxusným artiklom. Ajurvéda ho používa na otvorenie korunnej čakry (Sahasra) vyšším kozmickým energiám. Takto vysvetľujú jeho upokojujúcu, meditačnú schopnosť zlepšovať náladu, pomáha prehlbovať. Viaceré náboženstvá ho vnímajú ako uľahčovateľa vzťahu s Bohom a Božstvami. Dezinfekčný a protizápalový - pri ochoreniach dýchacích ciest (bronchitída, nádcha, chrípka, zápaly prínosových dutín, kašeľ, hrdlo a laryngitída, astma) a infekciách močových ciest. Jeho protizápalový účinok potvrdzujú vedecké štúdie. Účinné pri zmierňovaní sťažností na ochorenia kĺbov. Štúdie na ľuďoch priniesli obzvlášť dobré výsledky pri riešení rannej „štartovacej stuhnutosti“. Je vhodný na umývanie ťažko sa hojacich rán a zapálenej pokožky. Vazokonstriktor, hemostatický účinok - znižuje krvácanie pri malých poraneniach (krvácanie do zlatej žily, krvácanie z nosa, krvácanie ďasien). Má upokojujúci účinok. Zlepšuje meditačnú náladu. Posilňuje osobnostné vlastnosti súhvezdí Ryby, Rak, Lev, Panna, Strelec a Kozorožec. Olej extrahovaný z kadidla nie je, ale samotné kadidlo je uvedené v liekopisoch mnohých krajín pod názvom Olibanum indicum.

 

Jeho aplikácia

Na osvieženie vzduchu a inhaláciu pridajte 4 kvapky kadidlového oleja do vhodného množstva vody v aromalampe, odparovači alebo aróma difuzéri. Pre osviežujúci sprej pridajte 20-25 kvapiek kadidlového oleja do 200-250 ml vody v rozprašovači. Pred každým nástrekom dobre pretrepte. Môžeme ho nastriekať do vzduchu, na koberce, aj na bytový textil. Pre balzam po holení pridajte 8-10 kvapiek kadidlového oleja do polovice šálky kokosového oleja (môžete pridať aj 5 kvapiek čajovníka, 5 kvapiek levandule a/alebo 5 kvapiek myrhového oleja).

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Poznámka: terapeutické možnosti účinných látok kadidla sú intenzívne skúmané - s povzbudivými výsledkami. Výťažky a prípravky na orálnu konzumáciu však nie sú to isté ako kadidlový olej. Nikdy neužívajte kadidlový olej ústami! Kadidlový olej je bezpečné používať podľa pokynov. Vedľajšie účinky sú známe len pri predávkovaní perorálnymi prípravkami vyrobenými zo živice. Len na vonkajšie použitie. Individuálna citlivosť a alergie nie sú nezvyčajné. Pred použitím sa odporúča vykonať kožný test. Neaplikujte lokálne nezriedený.

Dobre sa kombinuje s olejmi: z bazalky, bergamotu, cédra, pakostu, harmančeka, myrhy, šalvie muškátovej, klinčeka a vanilky. V testoch sa kombinácia myrhy a kadidla ukázala ako účinnejší dezinfekčný prostriedok, ako každý samostatne.

Urobte si doma kožný test: Namočte špáradlo do esenciálneho oleja a prebytok nechajte odkvapkať. Umiestnite špáradlo s olejom do ohybu lakťa, zatvorte lakeť. Takto vytiahnite olejové špáradlo (testovacia strana). V opačnom ohybe lakťa urobte to isté so špáradlom namočeným v pitnej vode (kontrolná strana). Ak do 24 hodín spozorujete silnejšie začervenanie, vyrážku alebo svrbenie na testovacej strane ako na kontrolnej strane, prestaňte esenciálny olej používať.

 

Balenie

5 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu