Holanne 100% prírodný Mandarínkový esenciálny olej 5 ml

Prírodný esenciálny olej získaný lisovaním za studena vonkajšej šupky (epikarpium) mandarínky odrody Citrus reticulata. Olej so srdcovou notou a strednou intenzitou vône.

 

Skladom
Kód: HL021
Značka: Holanne
€4,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.005 kg
holanne illoolaj mandarin 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Prírodný esenciálny olej získaný lisovaním za studena vonkajšej šupky (epikarpium) mandarínky odrody Citrus reticulata. Olej so srdcovou notou a strednou intenzitou vône.

 

Jeho účinky

Používa sa predovšetkým pre svoju chuť a vôňu (potravinársky a kozmetický priemysel). Jeho fytoterapeutická aplikácia nie je v súčasnosti významná. Zlepšuje trávenie, posilňuje žalúdok, zvyšuje sekréciu žlče. Jeho vôňa osviežuje ducha, pôsobí upokojujúco, zmierňuje úzkosť a pôsobí antidepresívne. Dá sa použiť aj u malých detí. Jeho účinky podporujú predovšetkým skúsenosti z dlhodobého a rozsiahleho používania, ako aj narastajúci počet laboratórnych a farmakologických testov. Esenciálny olej získaný z mandarínkovej kôry (Citri reticulatae aetheroleum) je liečivá účinná látka uznávaná v maďarskom (Ph.HgVIII.) a európskom (Ph.Eur.9.0) liekopise.

 

Aplikácia

V mnohých krajinách je tiež povolená na perorálnu konzumáciu (1-2 kvapky). Na odparenie použite 1-2 kvapky mandarínkového oleja naraz. Najlepší účinok dosiahnete pri užívaní 2-3x denne po dobu 1-1 hodiny. Využitie nájde aj v detských izbách. Umiestnite kúsok látky alebo vatový tampón na dezodoráciu do šatníka (s 2-3 kvapkami mandarínkového oleja), do topánok (s 1 kvapkou mandarínkového oleja). Pridajte 2 až 3 kvapky mandarínkového oleja do vody do kúpeľa, vopred zmiešaného v nosiči miešateľnom s vodou. Pre starostlivosť o pokožku alebo povzbudzujúcu masáž pridajte 2-4 kvapky mandarínkového oleja do 1 čajovej lyžičky základného oleja. Pri absencii citlivosti na drobné povrchy pokožky (bodné rany, bodnutie hmyzom) môžeme vyskúšať aj 1 kvapku neriedeného mandarínkového oleja.

 

Kontraindikácie, varovania

Fotosenzibilizuje. Nie sú známe žiadne ďalšie vedľajšie účinky. Alergie a individuálna citlivosť sú veľmi zriedkavé!

Dá sa dobre kombinovať s: bazalkovým, bergamotovým, levanduľovým, levandilový, mexický pomarančovníkovým olejom, klinčekovým a muškátovým orieškom.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu