Holanne 100% prírodný Oregano esenciálny olej 5 ml

100% prírodný esenciálny olej získaný parnou destiláciou listov a kvetov Pamajoránu (Origanum vulgare). Výdatná, intenzívna vôňa.

Skladom
Kód: HL044
Značka: Holanne
€4,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.005 kg
holanne illoolaj oregano 5ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný esenciálny olej získaný parnou destiláciou listov a kvetov Pamajoránu (Origanum vulgare). Výdatná, intenzívna vôňa.

V poradí už VIII. V maďarskom liekopise sú sušené listy a kvety uznávanými liečivými drogami za predpokladu, že obsah silice je minimálne 25 ml/kg a obsah karvakrolu dosahuje alebo presahuje 1,5 %.

 

Jeho účinky

Oreganový olej sa ukázal ako antiseptický proti mnohým ľudským patogénnym baktériám (Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Salmonella enterica a Staphylococcus aureus), vírusom, plesniam (Candida albicans) a parazitom. Jeho fungicídny účinok sa ukázal byť silnejší ako niekoľko fungicídov (napr. fenol). Bol zdokumentovaný aj spazmolytický účinok hladkého svalstva. Obsah 8% kyseliny škoricovej, kyseliny kávovej a kyseliny rozmarínovej sľubuje výrazný antioxidačný účinok. V tomto smere prebiehajú vyšetrovania. Pôsobí expektoračne podobne ako dúška. Ľudové liečiteľstvo ho účinne využíva aj na povzbudenie chuti do jedla a trávenia.

 

Jeho aplikácia

Oregano je najznámejšie a používané ako korenie. Je základným korením stredomorskej kuchyne. Na vnútornú konzumáciu – na zlepšenie chuti do jedla, zlepšenie trávenia, uvoľnenie kŕčov v bruchu, zmiernenie nadúvania – sa odporúča užívať suchú drogu predovšetkým ako koreninu alebo odvar. Na tento účel sa odporúča 1 až 2 polievkové lyžice sušenej drogy denne. Ako odvar sa môže variť v 500-600 ml vody niekoľko minút, ochutený podľa chuti, v 2-3 porciách denne. Jeho antiseptický, spazmolytický a expektoračný účinok je veľmi užitočný pri katarálnych ochoreniach horných dýchacích ciest. Na inhaláciu dajte 1-2 kvapky oleja do horúcej vody alebo do príslušného odparovača. 2-3x denne cca. hodinu inhalujte oreganový esenciálny olej. 1-2 kvapky oleja si môžete vziať so sebou na vreckovku alebo vatový tampón, ktorý môžete niekoľkokrát denne šnupať. Osvieženie vzduchu - za účelom dezinfekcie vzduchu urobte cca. 2-3% sprej (8-12 kvapiek oleja na 2 polievkové lyžice vody) vo fľaši s rozprašovačom. Ak je to možné, vyberte fľašu so sklenenou stenou. Striekajte 1-3 krát denne v požadovanej miestnosti. Na dezinfekciu pokožky ako umývanie alebo obklad môžete použiť aj vyššie uvedený odvar vyrobený na vnútornú spotrebu. Alebo pripravte roztok, ktorý nie je koncentrovanejší ako 1 % esenciálneho oleja: 4 kvapky oreganového oleja zmiešajte v 1 čajovej lyžičke nosného materiálu, ktorý potom pridajte do 1 polievkovej lyžice vody. Pre mastnú pleť môžete ako nosič zvoliť med alebo glycerín. Pre suchú pokožku dokonca mlieko, krém alebo glycerín. Na starostlivosť o ohraničenú kožnú pleseň určitej časti tela je možné pripraviť mydlo proti plesniam: do mydla rozpusteného vo vodnom kúpeli pridajte toľko oregánového oleja, aby malo tiež koncentráciu cca. 1%. Pred osobnou hygienou môžete občas pridať 1% oreganový olej do tekutého mydla, sprchového gélu a šampónu. Nepoužívajte tieto čistiace prostriedky na celý povrch tela, iba na starostlivosť o postihnuté povrchy.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Neriedený môže spôsobiť podráždenie až chemické poleptanie pokožky a slizníc. Nikdy nepoužívajte neriedené! Dajte pozor, aby sa Vám nedostal do očí! Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám a malým deťom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dobre sa kombinuje s: bergamotovým, cédrovým, cyprusovým, eukalyptovým, harmančekovým, levanduľovým, rozmarínovým a čajovníkovým olejom.

Urobte si doma kožný test: Namočte špáradlo do esenciálneho oleja a prebytok nechajte odkvapkať. Umiestnite špáradlo s olejom do ohybu lakťa, zatvorte lakeť. Takto vytiahnite olejové špáradlo (testovacia strana). V opačnom ohybe lakťa urobte to isté so špáradlom namočeným v pitnej vode (kontrolná strana). Ak do 24 hodín spozorujete silnejšie začervenanie, vyrážku alebo svrbenie na testovacej strane ako na kontrolnej strane, prestaňte esenciálny olej používať.

 

Balenie

5 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu