Holanne 100% prírodný Ruman rímsky esenciálny olej 2 ml

100% prírodný esenciálny olej získaný parnou destiláciou kvetov (Anthemis nobilis). Obsah oleja v čerstvej rastline sa pohybuje medzi 1 a 1,5 %. Olej s výdatnou, silnou vôňou.

Skladom
Kód: HL045
Značka: Holanne
€11,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.002 kg
holanne illoolaj romai kamilla 5ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný esenciálny olej získaný parnou destiláciou kvetov (Anthemis nobilis). Obsah oleja v čerstvej rastline sa pohybuje medzi 1 a 1,5 %. Olej s výdatnou, silnou vôňou.

Známy je pod maďarským ľudovým menom ako harmanček rímsky. Často sa spomína aj pod starším taxonomickým názvom: Anthemis nobilis. Jeho esenciálny olej nie je, ale jeho sušené kvety sú uvedené aj v VIII. maďarskom a 4,0 – 9,0 Európskom liekopise za predpokladu, že jeho obsah silice je minimálne 7 ml/kg.

 

Jeho účinky

Protizápalový a spazmolytický – účinný proti brušným a menštruačným kŕčom. Stimuluje trávenie, ochranca pečene - regenerátor pečene, stimulant funkcie pečene, choleretický účinok. Má karminačný účinok. Starostlivosť o kožu. Uvoľňuje psychické napätie, pomáha relaxovať, bez zníženia koncentrácie a kognitívnych schopností. Používajte opatrne! Môže sa používať niekedy aj počas tehotenstva!

 

Jeho aplikácia

Vnútorne aj na zlepšenie trávenia, zmiernenie brušných ťažkostí a kŕčov, ako aj menštruačných kŕčov. Na tento účel sa odporúča odvar zo sušených kvetov. 3-12 g denne. pripravte si odvar z 1-3 šálok sušeného harmančeka rímskeho a popíjajte ho počas dňa. Jeho relaxačný a upokojujúci účinok je účinný pri odparení 2-3 kvapiek z odparovača alebo aromalampy. Pri použití v aromatickom difuzéri by sa mali riadiť pokynmi výrobcu. Vzduch osviežujúci a upokojujúci sprej s podobným účinkom si vyrobíte pridaním 15 kvapiek oleja z rumančeka rímskeho do 2 polievkových lyžíc vody. Nedávajte harmančekový olej do plastovej fľaše, použite sklenený rozprašovač. Môžete ho nastriekať niekoľkokrát denne aj v detskej izbe. Pred každým nástrekom dobre pretrepte. Na potieranie a masírovanie rozmiešajte 3 kvapky oleja z rumančeka rímskeho v 1 čajovej lyžičke základného oleja, ktorý vmasírujte na bolestivú kŕčovito častú časť tela. Masáž chodidiel s harmančekovým olejom má obzvlášť relaxačný účinok. 1 kvapka na lyžičku je vhodná aj na upokojenie vzrušeného batoľaťa. Na obkladové účely naneste 1-2 kvapky oleja z rumančeka rímskeho na handričku namočenú v teplej, ale nie horúcej vode a priložte na 10 minút na bolestivú časť tela. Upokojujúci kúpeľ uvoľňujúci kŕče si pripravíte pridaním šálky horkej soli do vane s vodou do kúpeľa a 10 kvapiek oleja z rumančeka rímskeho rozmiešaného v nejakom nosiči rozpustnom vo vode (med, mlieko, smotana, neparfumované tekuté mydlo alebo sprchový gél ). Pre bábätká možno 1 kvapku oleja použiť buď ako vaporizáciu, ako obklad alebo do vody do kúpeľa. Na starostlivosť o pokožku olej do kúpeľa, 1 kvapka zriedená v 15 ml mandľového oleja. Dospelí starší ako 12 rokov môžu používať dávky a metódy pre dospelých.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Alergia na ambróziu často spôsobuje skríženú alergiu. Individuálna citlivosť je nezvyčajná, ale vyskytuje sa. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Nevieme o žiadnych iných vedľajších účinkoch alebo interakciách s liekmi. Jeho odvar môžu konzumovať tehotné a dojčiace matky.

Dá sa dobre kombinovať s: mätou piepornou, citrónom, citrónovou trávou, eukalyptom, grapefruitom, východoindickou citrónovou trávou, šalviou muškátovou, pačuli, olejmi z čajovníka a kadidlom.

Urobte si doma kožný test: Namočte špáradlo do esenciálneho oleja a prebytok nechajte odkvapkať. Umiestnite špáradlo s olejom do ohybu lakťa, zatvorte lakeť. Takto vytiahnite olejové špáradlo (testovacia strana). V opačnom ohybe lakťa urobte to isté so špáradlom namočeným v pitnej vode (kontrolná strana). Ak do 24 hodín spozorujete silnejšie začervenanie, vyrážku alebo svrbenie na testovacej strane ako na kontrolnej strane, prestaňte esenciálny olej používať.

 

Balenie

2 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu