Holanne Kvalitný liekopisný Čajovníkový olej 10 ml

100% prírodný, liekopisne čistý esenciálny olej získaný parnou destiláciou z listov a čerstvých listových výhonkov čajovníka. Olej so srdcovými tónmi, stredná intenzita vône.

Vypredané
Kód: HL029
Značka: Holanne
€6,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne gyogyszerkonyvi minosegu illoolaj teafa 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný, liekopisne čistý esenciálny olej získaný parnou destiláciou z listov a čerstvých listových výhonkov čajovníka. Olej so srdcovými tónmi, stredná intenzita vône.

Olej podľa kvality špecifikovanej v VIII. maďarskom liekopise. Esenciálny olej z čajovníka (Melaleucae aetheroleum) je uznávanou účinnou látkou v Európskom liekopise 9.0.

 

Jeho účinky

Jeden z najsilnejších prírodných dezinfekčných prostriedkov. Antimikrobiálne, fungicídne, dezinfekčné (aj v 1% koncentrácii) a protizápalové. Starostlivosť o pleť, napomáha hojeniu rán, zlepšuje aknóznu, zapálenú a plesňovú pokožku. Môže pomôcť pri infekciách močových ciest. Podporuje imunitu, všeobecný posilňovač. Upokojuje emócie, podporuje logické a premyslené myslenie.

 

Aplikácia

Niektoré zdroje (Tisserand Institute) považujú za bezpečné konzumovať 1-2 kvapky v želatínovej kapsule alebo 2-3 čajové lyžičky v potravinách s vysokým obsahom tuku (maslo, kokosový olej, smotana). Väčšina z nás vie o bezpečnej konzumácii 2 x 3 kvapiek denne v boji proti infekciám močových ciest. Orálna konzumácia nie je v Maďarsku podporovaná! Už v 1% zriedení má dezinfekčný účinok. Na výplachy, kloktanie (infekcia sliznice ústnej dutiny, zápal, bolesť hrdla, zápal ďasien a pod.)  aplikujte cca. v tejto koncentrácii (4-6 kvapiek na 1 polievkovú lyžicu vlažnej vody). Pri umiestnení do topánok z rozprašovača alebo na textilný tampón dezinfikuje obuv šetrným spôsobom, zabraňuje vzniku nepríjemných pachov a znižuje riziko atletickej nohy. Na obklady na zapálenú pokožku, rany, potieranie alebo masírovanie pokožky hlavy proti lupinám používa sa cca. v 5% koncentrácii (4-5 kvapiek na 1 čajovú lyžičku aloe gélu alebo základného oleja). Po predbežnom negatívnom kožnom teste niektorí autori akceptujú použitie 1 kvapky neriedeného oleja na kožu, aby sa zabránilo infekcii drobných bodných alebo rezných rán a bodnutí hmyzom. Pri infekciách dýchacích ciest, dezinfekcii vzduchu, parfumovaní a inhalácii pridajte 4 až 5 kvapiek čajovníkového oleja na pol šálky - jednej šálky vody v príslušnom zariadení.

 

Kontraindikácie, varovania

Bezpečnosť vnútorného použitia a neriedeného oleja je kontroverzná. Niektoré štúdie uvádzajú, že konzumácia 5 kvapiek denne nespôsobila vedľajšie účinky vo viacerých detailoch. Ako v niektorých prípadoch, aj aplikácia neriedeného oleja na veľmi malú plochu pokožky sa ukázala ako bez komplikácií. Napriek vyššie uvedenému by sa malo čo najviac vyhnúť perorálnemu použitiu a použitiu koncentrovaného oleja. Nepoužívať vnútorne ani intenzívne na pokožku u detí do 3 rokov. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám pre nedostatok vedomostí. Alergie a precitlivenosť sú zriedkavé, ale vyskytujú sa. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Vyhýbame sa používaniu pri ekzémoch a astme.

Dobre sa kombinuje s: mätou piepornou, citrónom, eukalyptom, dúškou, levanduľou, rozmarínom, klinčekom a šalviou.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu