Holanne Kvalitný liekopisný Eukalyptový olej 10 ml

100% prírodný, liekopisne čistý esenciálny olej extrahovaný z listov a čerstvých výhonkov eukalyptu destiláciou vodnou parou. Opojný, silne voňajúci olej.

Skladom
Kód: HL025
Značka: Holanne
€5,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne gyogyszerkonyvi minosegu illoolaj eukaliptusz 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný, liekopisne čistý esenciálny olej extrahovaný z listov a čerstvých výhonkov eukalyptu destiláciou vodnou parou. Opojný, silne voňajúci olej.

Kvalitný esenciálny olej v súlade s ustanoveniami VIII. Maďarského liekopisu. Sušený list eukalyptu (Eucalypti folium) aj esenciálny olej (Eucalypti aetheroleum) sú uznávanými liečivými účinnými látkami v Európskom liekopise 9.0.

 

Jeho účinky

Jedna z najviac preskúmaných bylín a esenciálnych olejov. Jeho účinky sú potvrdené predklinickými a humánnymi štúdiami. Antiseptikum (účinné aj na kožu, proti kožným parazitom). Protizápalové, antipyretické. Najsilnejšia rastlinná účinná látka uvoľňujúca dýchacie cesty, expektorans (prevencia respiračného kataru, zápalu prínosových dutín, zápalu stredného ucha). Analgetikum (proti reumatickým bolestiam). Mierne diuretikum. Mentálne pomáha sústrediť pozornosť a stimuluje myslenie. Posilňuje osobnostné črty Rýb, Blížencov, Panny a Kozorožca.

 

Aplikácia

Vnútorné použitie je v niektorých krajinách povolené – odporúčame sa mu však vyhnúť. Na inhaláciu dajte max. 3 kvapky oleja do odparovača alebo ho nakvapkajte na vreckovku či textíliu, ktorú môžete šnupať niekoľkokrát denne. Na lokálnu aplikáciu, na spáleniny, popáleniny, vyrážky, proti kožným parazitom pridajte 30 kvapiek eukalyptového oleja do 150 ml nosného oleja. Naneste na postihnutý povrch pokožky toľko, koľko dokáže vytvoriť tenkú vrstvu. Na zmiernenie svrbiacej vyrážky spôsobenej uštipnutím hmyzom zmiešajte 1-2 kvapky eukalyptového oleja v 1 čajovej lyžičke nosného oleja a potom naneste potrebné množstvo na postihnutú pokožku. Sprej proti horúčke si vyrobíte tak, že do 150 ml vody pridáte 15 kvapiek eukalyptového oleja, ktorý si každé 2 hodiny nastriekate na telo.

 

Kontraindikácie, varovania

Používanie oleja vo všetkých jeho formách je kontraindikované počas tehotenstva, dojčiacich matiek a do 6 rokov. Nemal by sa užívať súčasne s homeopatickou liečbou, pri vysokom krvnom tlaku. Neobvyklé nie sú ani alergie a individuálna citlivosť. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Predávkovanie eukalyptovým olejom je mimoriadne nebezpečné. Počiatočnými príznakmi sú zrýchlené dýchanie, nevoľnosť, vracanie, kŕče v bruchu, hnačka, po ktorých nasleduje zvýšenie krvného tlaku a nepokoj. Vnútorná konzumácia aj 4 ml eukalyptového oleja je smrteľná. Inhalácia a lokálna aplikácia sú pre dospelých bezpečné!

Dá sa dobre kombinovať s: citrónom, medovkou lekárskou, východoindikovou citrónovou trávou, dúškou, levanduľou, rozmarínom a olejmi z čajovníka.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu