Holanne Kvalitný liekopisný Levanduľový olej 10 ml

100% prírodný, liekopisne čistý esenciálny olej získaný parnou destiláciou kvetov a pukov levandule úzkolistej (Lavendula angustifolia). Opojný, silne voňajúci olej.

Skladom
Kód: HL024
Značka: Holanne
€11,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne gyogyszerkonyvi minosegu illoolaj levendula 10ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

100% prírodný, liekopisne čistý esenciálny olej získaný parnou destiláciou kvetov a pukov levandule úzkolistej (Lavendula angustifolia). Opojný, silne voňajúci olej.

V Maďarsku má VIII. Maďarský liekopis kritériá na liečivú kvalitu sušených kvetov (Lavandulae flos) a éterického oleja z nich získaného (Lavandulae aetheroleum). Esenciálny olej aj sušené kvety sú uznávané ako liečivé látky v Európskom liekopise 9.0. Pri dodržaní predpisov ho môžu užívať aj tehotné a dojčiace matky a malé deti.

 

Jeho účinky

Upokojuje, pomáha zaspať, zlepšuje kvalitu spánku. Zmierňuje úzkosť a posilňuje duševnú rovnováhu. Zmierňuje srdcové ťažkosti nervového pôvodu. Antimikrobiálne, protizápalové. Je vhodný na umývanie secernujúcich kožných rán, liečenie ekzémov, dermatitídy a spálenia od slnka. Zmierňuje migrenózne bolesti hlavy. Gastrointestinálne spazmolytikum, zlepšuje trávenie. Posilňuje osobnostné črty Rýb, Raka, Váh, Strelca, Kozorožca. Ľudové liečiteľstvo ho odporúča aj na vodný pohon a posilnenie srdca. Funguje aj ako odpudzovač hmyzu a molí, dokonca dokáže zabrániť usadzovaniu vší vo vlasoch.

Levanduľa a jej esenciálny olej sú jednou z najviac preskúmaných a dôkladne zdokumentovaných bylín a látok. Okrem rozsiahlych a stáročných skúseností jej účinky podporujú aj laboratórne, farmakologické a humánne štúdie.

 

Spôsoby aplikácie

Jeho upokojujúci účinok zlepšujúci spánok si môžete vychutnať v odparovači, aromalampe alebo aroma difuzéri. Posteľnú bielizeň môžete nastriekať aj rozprašovačom pre príjemne sviežu vôňu a upokojujúci účinok. Má tiež upokojujúce účinky ako kúpeľový olej. Pri drobných poraneniach kože (bodné, rezné rany, bodnutie hmyzom) môžeme vyskúšať aj 1 kvapku neriedeného levanduľového oleja, ktorý necháme na rane zaschnúť. Len ak sa dá definitívne vylúčiť citlivosť alebo alergia!

 

Kontraindikácie, varovania

Fotosenzibilizuje – pokožku ošetrenú olejom nevystavujte slnečnému žiareniu ani soláriu po dobu 12 hodín. Neužívajte v žiadnej forme súčasne s chemoterapiou. Môže sa vyskytnúť alergia a podráždenie pokožky. Aj keď je neriedená aplikácia a perorálna konzumácia prísne kontraindikovaná, mala by sa používať len zriedka, príležitostne alebo na veľmi malú plochu pokožky. Pre jeho upokojujúci účinok sa vyhýbajte jeho používaniu pri vedení vozidla, obsluhe strojov alebo pri práci vyžadujúcej pozornosť.

Dobre sa kombinuje s: mätou piepornou, citrónom, medovou lekárskou, eukalyptom, dúškou, harmančekom, pačuli, rozmarínom, klinčekom a olejmi z čajovníka.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu