Holanne Kvalitný liekopisný Mäta pieporná olej 10 ml

Najčistejší prírodný esenciálny olej liekopisnej kvality získaný parnou destiláciou listov mäty (mäta pieporná, mäta kopijová, mäta poľná). Opojný, silne voňajúci olej.

Momentálne nedostupné
Kód: HL022
Značka: Holanne
€8,95
Kategória: Aromaterapia
Hmotnosť: 0.01 kg
holanne gyogyszerkonyvi minosegu illoolaj borsmenta 10ml
Novinka

Najčistejší prírodný esenciálny olej liekopisnej kvality získaný parnou destiláciou listov mäty (mäta pieporná, mäta kopijová, mäta poľná). Opojný, silne voňajúci olej.

 

Jeho účinky

Dezinfekčný, odčervovací, spazmolytický (respiračný, astmatický) a expektorans. Zlepšuje chuť do jedla, zvyšuje tvorbu žlče, uľahčuje trávenie. Zmierňuje bolesti hlavy, migrény, kinetózu. Má chladivý účinok a zmierňuje svrbenie. Zvyšuje ostražitosť a koncentráciu. Posilňuje osobnostné črty znamení zverokruhu Býka a Leva.

 

Môže byť použité

V odparovači, aroma difuzér, vhodné riedenie na inhaláciu, potieranie, masáže, obklady, kloktadlo, ústna voda, nosová masť. Pre lokálnu aplikáciu sa odporúča maximálna koncentrácia 5-10%. Môže sa použiť aj vo vode na kúpanie, v sprchách a saunách.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Vyskytuje sa individuálna citlivosť, odporúča sa testovanie pred prvým použitím. Treba sa mu vyhýbať pri akútnych žlčových ochoreniach, poškodení pečene, tehotenstve a dojčení. Je kontraindikovaný u detí do 6 rokov, jeho použitie do 12 rokov je kontroverzné. Pri predávkovaní sa môže objaviť nepokoj, podráždenie kože, svrbenie, pálenie záhy. Nepoužívajte pred spaním.

Dá sa dobre kombinovať s: citrónom, medovkou lekárskou, eukalyptom, dúškou, levanduľou, rozmarínom a olejmi z čajovníka.

 

Balenie

10 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu