Kapsule Essential Glutatión 30 ks

Glutatión (GSH) je proteínový tripeptid pozostávajúci z troch aminokyselín: glutamínu, cysteínu a glycínu. Je hlavným antioxidantom buniek, je prítomný všade a pomáha ich chrániť pred voľnými radikálmi, rádioaktívnym a UV žiarením a vírusovými infekciami.

Vypredané
Kód: LC81
Značka: Essential
€18,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.01 kg

Glutatión (GSH) je proteínový tripeptid pozostávajúci z troch aminokyselín: glutamínu, cysteínu a glycínu. Je hlavným antioxidantom buniek, je prítomný všade a pomáha ich chrániť pred voľnými radikálmi, rádioaktívnym a UV žiarením a vírusovými infekciami.

Glutatión je najväčší endogénny antioxidant produkovaný bunkami, priamo sa podieľa na neutralizácii voľných radikálov a reaktívnych kyslíkových zlúčenín a na udržiavaní exogénnych antioxidantov, ako sú vitamíny C a E, v ich redukovanej (aktívnej) forme.

Dokáže sa viazať na toxíny, ako sú ťažké kovy, napomáha ich premene a eliminácii, čím sa podieľa aj na detoxikačných procesoch organizmu.

Prostredníctvom priamej konjugácie detoxikuje mnohé cudzorodé zlúčeniny a karcinogénne organické a anorganické látky.

V dôsledku poklesu hladiny glutatiónu vzniká vo vnútri bunky nerovnováha medzi antioxidantmi a voľnými radikálmi, čo môže spôsobiť zvýšenie oxidačného stresu škodlivého pre bunky a telesné orgány. Niekoľko štúdií ukázalo, že bunkové hladiny glutatiónu spolu s prekurzorovými aminokyselinami cysteínom a glycínom klesajú okolo 50. roku života. Hoci presný dôvod poklesu týchto aminokyselín nie je jasný, môže súvisieť s pozorovanou zmenou metabolizmu bielkovín s postupujúcim vekom.

Ako najbežnejší antioxidant v našich bunkách je glutatión spájaný so zdravím a dlhovekosťou. Množstvo glutatiónu udržuje oxidačný stres pod kontrolou proti zrýchlenému starnutiu buniek a úbytku buniek súvisiacemu s vekom. S vyššou hladinou glutatiónu je aj celkový zdravotný stav starších ľudí lepší.

Hrá zásadnú úlohu v mnohých metabolických a biochemických reakciách, ako je syntéza a oprava DNA, syntéza proteínov, syntéza prostaglandínov, transport aminokyselín a aktivácia enzýmov. Preto môže stav glutatiónového systému ovplyvniť všetky telesné systémy, najmä imunitný systém, nervový systém, gastrointestinálny systém a pľúca.

Znížené hladiny glutatiónu sú spojené so zníženou mitochondriálnou funkciou, bunkovou ochranou, detoxikáciou a zníženou imunitnou funkciou, ako aj zvýšeným zápalom. Toto zníženie funkcie zdravých buniek môže viesť k zrýchlenému starnutiu buniek, zníženiu funkcie rôznych orgánov a rozvoju alebo progresii niektorých chronických ochorení, ako je cukrovka, srdcové choroby alebo neurodegeneratívne ochorenia.

 

Ingrediencie v 1 kapsule

Objemová látka (mikrokryštalická celulóza), 200 mg redukovaného glutatiónu a protihrudkujúce látky (stearan horečnatý a oxid kremičitý). Kapsula (želatína a farbivo (E-171))

 

Odporúčané dávkovanie

1 kapsula denne

 

Varovania

Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte tesne uzavreté na chladnom a suchom mieste.

Spotrebujte pred expiráciou: viď na obale


Čistá hmotnosť

16,53 g


Balenie

30 kapsúl po 551 mg


Krajina pôvodu

Španielsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu