Khadi Natural Ajurvédsky Bazalkový olej 15 ml

Čistý a prírodný esenciálny olej získaný z listov a kvitnúcich výhonkov z divokej bazalky (Ocimum sanctum).

Skladom
Kód: KN051
Značka: Khadi Natural
€14,95
Kategória: Aromaterapia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.015 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Čistý a prírodný esenciálny olej získaný z listov a kvitnúcich výhonkov z divokej bazalky (Ocimum sanctum). Ďalšie zložky: žiadne

 

Čo obsahuje a ako účinkuje Khadi Natural bazalkový olej?

Obsahuje iba prírodný esenciálny olej z bazalky bez akýchkoľvek ďalších prísad. V aromaterapii sa používa ako nervové tonikum (pri mdlobách, bolestiach hlavy, psychickom vyčerpaní), na zmiernenie účinkov psychického stresu, trémy, na zmiernenie úzkosti, napätia, zlepšenie trávenia, zmiernenie nadúvania brucha a nevoľnosti. Zabraňuje kŕčom v maternici a aj svalovým kŕčom. Zvonka má antiseptický účinok. Môže sa používať na upokojenie hmyzom uštipnutej pokožky, na drobné kožné poranenia a na menšie popáleniny. Z astrologického hľadiska posilňuje osobnostné črty ľudí narodených v znamení Vodnára. Európska ľudová medicína ju odporúča ako prostriedok na reguláciu menštruačného cyklu, uvoľnenie svalov a podporu trávenia. Jej sanskritský preklad je "bezkonkurenčná". Hovorí sa, že otvára myseľ a ľudské vnemy pre "božskú iskru". Posilňuje prana a ojas energie (vitalitu, odolnosť). Čo v našej západnej kultúre sa považuje za imunitu, sviežosť tela a duše! Znižuje preťaženie kapha a váta dóše v nervovom systéme a vata dóše v tráviacom systéme.

Využitie Khadi Natural bazalkového oleja je veľmi všestranné. Na kúpeľ zmiešajte 3-5 kvapiek esenciálneho oleja v polievkovej lyžičke základného oleja a pridajte do vody. Pri mastnej pokožke môžete použiť med alebo mlieko ako zvlhčovadlo. Na odparovanie nakvapkajte do odparovača 3-4 kvapky bazalkového oleja. Pri použití v aroma difuzéri postupujte podľa pokynov výrobcu. Na účely masáže zrieďte aspoň na 10 % roztok (max. 8-9 kvapiek na čajovú lyžičku) vo zvlhčovači a vmasírujte na požadovanú časť tela. Pri bolestiach hlavy si ním môžete pomasírovať spánky, čelo alebo vlasy. Pri uštipnutí hmyzom a malých popáleninách nakvapkajte na poranenie 1 kvapku nezriedeného oleja a jemne ho rozotrite končekmi prstov. Na účely vdychovania môžete roztok nakvapkať na navlhčenú vreckovku a tak podľa potreby ju ovoniavať.

 

Upozornenia a možné vedľajšie účinky

V niektorých štátoch sa neodporúča vnútorná ani vonkajšia aplikácia esenciálnych olejov alebo ich neriedených roztokov. Khadi Natural bazalkový olej je veľmi hustý a jeho neriedené použitie na väčších častiach pokožky môže spôsobiť popáleniny kože. Nezabúdajte, že esenciálne oleje sú vysoko horľavé látky - nevystavujte ich priamemu plameňu ani sálavému teplu.

Individuálna precitlivenosť na akýkoľvek esenciálny olej sa môže vyskytnúť kedykoľvek. Pred prvým použitím by sa mal vykonať test citlivosti. Neodporúča sa pre tehotné ženy alebo dojčiace matky. Uchovávajte mimo dosahu detí.

 

Balenie

15 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu