Khadi Natural Ajurvédsky Eukalyptový olej 15ml

Prírodný, 100% čistý éterický olej získaný destiláciou listov a čerstvých výhonkov eukalyptu (Eucalyptus globulus).

Skladom
Kód: KN052
Značka: Khadi Natural
€11,95
Kategória: Aromaterapia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.015 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Prírodný, 100% čistý éterický olej získaný destiláciou listov a čerstvých výhonkov eukalyptu (Eucalyptus globulus).

 

Účinky Khadi Natural Eukalyptového oleja na zdravie

Ajurvédski liečitelia používajú eukalyptový olej na rôzne účely. Ohrieva oheň života (agni), čím stimuluje metabolizmus, cirkuláciu a imunitný systém. Celkovo znižuje preťaženie vaty. Zvonka je vhodný na dezinfekciu rán, na zachovanie mladistvosti pokožky a na zmiernenie bolestivých svalových kŕčov. Vedecký výskum súhlasí s jeho antiseptickými (tiež účinnými proti pokožke, kožným parazitom), protizápalovými a antipyretickými účinkami. Cineol je najsilnejší bylinný respirátor, mukolytický (katar dýchacích ciest, zápal čela tváre, zápal stredného ucha). Analgetikum (na reumatické bolesti). Mierne močopudné. Pomáha sústrediť pozornosť, stimuluje myslenie. V VIII. Maďarskom liekopise sú ako účinné látky uznávané aj sušený list eukalyptu (Eucalypti folium) a éterický olej (Eucalypti aetheroleum). V astrológii posilňuje osobnostné vlastnosti súhvezdí Ryby, Blíženci, Panna a Kozorožec.

 

Aplikácia Khadi Natural Eukalyptového oleja

Na inhalovanie dajte do výparníka naraz až 3 kvapky oleja alebo kvapkajte na vreckovku alebo textil, z ktorého môžete čuchať niekoľkokrát denne. Na lokálnu aplikáciu proti spáleniu, popáleninám, vyrážkam, kožným parazitom pridajte 150 kvapiek eukalyptového oleja do 150 ml aloe gélu. Naneste čo najviac na postihnutý povrch kože. Na zmiernenie bodnutí hmyzom a svrbivých vyrážok zmiešajte 1 - 2 kvapky eukalyptového oleja s 1 čajovou lyžičkou nosného oleja, potom potrebné množstvo naneste na postihnutý povrch pokožky. Antipyretický sprej je možné pripraviť pridaním 15 kvapiek eukalyptového oleja do 150 ml vody, ktorú je možné nastriekať na naše telo každé 2 hodiny. Vnútorná spotreba nie je v Maďarsku povolená. Ak je to tak, skonzumujú sa 1 až 3 kvapky éterického oleja zmiešaného so 150 ml tekutiny.

 

Kontraindikácie, varovania

Používanie oleja vo všetkých jeho formách je kontraindikované počas tehotenstva u dojčiacich matiek do 6 rokov. Vyhnite sa homeopatickej liečbe vysokým krvným tlakom. Alergie a citlivosť jednotlivca nie sú nezvyčajné. Pred prvým použitím sa odporúča vykonať kožný test. Predávkovanie eukalyptovým olejom je nebezpečné. Počiatočnými príznakmi sú nevoľnosť, zvracanie, brušné kŕče, hnačky. Ak dôjde k vnútornému predávkovaniu, dôjde k paralýze dýchania po počiatočnom rýchlom dýchaní a zvýšení krvného tlaku a rozrušenia. Ak skonzumujete čo len 4 ml neriedeného oleja, dôjde ku kóme a potom k smrti. Vdýchnutie a vonkajšia aplikácia sú pre deti staršie ako 6 rokov bezpečné!

Ak chcete doma vykonať kožný test citlivosti: Ponorte špáradlo do kvapky éterického oleja. S mastným koncom vtiahnite malý prúžok do ohybu lakťa a potom lakte niekoľko minút ohýbajte. Ak sa na mieste testu do 24 hodín objaví začervenanie, vyrážka alebo svrbenie, prestaňte testovací olej používať.

 

Balenie

15 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu