Khadi Natural Ajurvédsky Levanduľový Éterický Olej 15ml

Čistý, 100% prírodný éterický olej získaný parnou destiláciou kvetov a pukov levandule (Lavandula angustifolia).

Skladom
Kód: KN056
Značka: Khadi Natural
€11,95
Kategória: Aromaterapia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.015 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Čistý, 100% prírodný éterický olej získaný parnou destiláciou kvetov a pukov levandule (Lavandula angustifolia).

Ďalšie zložky: žiadne.

 

Účinky Khadi Natural levandulového éterického oleja pre zdravie

Upokojuje, pomáha spánku, zlepšuje kvalitu spánku. Zmierňuje úzkosť, posilňuje duševnú rovnováhu. Zmierňuje srdcové ťažkosti nervového pôvodu. Antimikrobiálne, protizápalové. Vhodný na umývanie rán vylučujúcich pokožku, ekzémy, dermatitídy, úpal. Zmierňuje migrenózne bolesti hlavy. Gastrointestinálne spazmolytikum, zosilňovač trávenia. Posilňuje osobnostné vlastnosti Rýb, Rakov, Váh, Strelcov, Kozorožcov. Ľudová medicína ho odporúča aj pri diuretikách a posilňovaní srdca. Funguje tiež ako repelent proti hmyzu a krtkom a môže dokonca zabrániť usadzovaniu vší vo vlasoch. Ajurvédski liečitelia si ho vysoko vážia pre svoje upokojujúce a chladivé účinky, s ktorými ovplyvňuje všetky tri dóše: redukuje kaphy a pitty dóše, stimuluje vatu. V súlade s tým zvyšuje pránu (vitalitu), chráni zdravie pokožky a upokojuje nervy.

A VIII. V maďarskom liekopise a 4. európskom liekopise sú ako účinné liečivé látky sušené kvetenstvo (Lavandulae flos) aj éterický olej z neho získaný (Lavandulae aetheroleum).

 

Aplikácia Khadi Natural levandulového éterického oleja

Ak je to potrebné, 1 až 2 kvapky oleja (v závislosti od telesnej hmotnosti) sa môžu občas skonzumovať pokvapkaním kockami cukru. Jeho orálna konzumácia sa v Maďarsku neodporúča. Upokojujúci kúpeľ môžete pripraviť aj zmiešaním 4 - 5 kvapiek levanduľového oleja v nosiči (nosný olej pre suchú pokožku, med, glycerín, prípadne mlieko pre mastnú pleť) a potom pridaním do kúpeľa s kúpeľovou vodou. Na masáž použite 2 - 3 kvapky levanduľového éterického oleja zmiešaného v nosiči. Na výrobu spreja pridajte 5-7 kvapiek levanduľového oleja do 150 - 200 ml vody v rozprašovači. Môže byť použitý ako osviežovač vzduchu, nastriekaný niekoľkokrát denne, ale nastriekaním posteľnej bielizne pred spaním Vám okrem príjemnej vône pomôže aj pri relaxácii. Pred postrekom dobre pretrepte. Podobný efekt je možné dosiahnuť 1 až 2 kvapkami na vankúš alebo 5 až 6 kvapkami v spálni pomocou výparníka, aromalampy alebo aróma difuzéra. Na malé kožné lézie (vpich, rezné rany, bodnutie hmyzom) môžeme vyskúšať aj 1 kvapku nezriedeného levanduľového oleja, ktorý sa nechá v rane zaschnúť. Iba v prípade citlivosti je možné vylúčiť alergie naisto.

 

Kontraindikácie, varovania

Fotosenzibilizuje - nevystavujte pokožku ošetrenú olejom slnečnému žiareniu ani soláriám po dobu 12 hodín. Nepoužívajte ho v akejkoľvek forme súčasne s chemoterapiou. Vďaka svojmu upokojujúcemu účinku sa vyhýbame jeho použitiu pri vedení vozidla, obsluhe strojov a prácach vyžadujúcich pozornosť. Môžu ho používať aj tehotné a dojčiace matky a malé deti. Môžu sa vyskytnúť alergie, podráždenie pokožky. Aj keď jeho neriedené použitie a orálna konzumácia nie sú prísne kontraindikované, nezneužívajte to! Aplikujte to zriedka, príležitostne alebo na veľmi malú oblasť pokožky. Pred prvou aplikáciou je vhodné vykonať kožný test. Je potrebné sa vyhnúť použitiu pri nízkom krvnom tlaku. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám kvôli nedostatku skúseností.

Vykonanie testu citlivosti na pokožku doma: Špáradlo ponorte do kvapky éterického oleja. S mastným koncom vtiahnite malý prúžok do ohybu lakťa a potom lakte niekoľko minút ohýbajte. Ak sa na mieste testu do 24 hodín objaví začervenanie, vyrážka alebo svrbenie, prestaňte testovací olej používať.

 

Balenie

15 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu