Life Spirit 5 Stars Alga Complex kapsuly s meďou a chlorofylom 60 ks

Výživový doplnok Life Spirit 5 Stars Alga Complex obsahuje päť druhov prášku zo sušených rias s vynikajúcou nutričnou hodnotou a obsahom antioxidantov, doplnený o organickú meď a chlorofyl, vo vegánskych kapsulách. Obsahuje len prírodné zložky: bez konzervačných látok, bez cukru a sladidiel, bez laktózy a bez lepku.

Life Spirit 5 Stars Alga Complex kapsuly obsahujú prášok z riasy Spirulina, prášok z riasy Chlorella, extrakt z riasy Lithothamnium, extrakt z morských rias Kelp, extrakt z riasy Haematococcus pluvialis, ako aj chlorofyl a meď.

Skladom
Kód: LS074
Značka: Life Spirit
€37,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.2 kg
Varianta: Life Spirit 5 Stars Alga komplex kapszula rézzel és klorofillal 60 db
Life Spirit 5 Stars Alga Complex kapsuly s meďou a chlorofylom 60 ks
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Výživový doplnok Life Spirit 5 Stars Alga Complex obsahuje päť druhov prášku zo sušených rias s vynikajúcou nutričnou hodnotou a obsahom antioxidantov, doplnený o organickú meď a chlorofyl, vo vegánskych kapsulách. Obsahuje len prírodné zložky: bez konzervačných látok, bez cukru a sladidiel, bez laktózy a bez lepku.

Life Spirit 5 Stars Alga Complex kapsuly obsahujú prášok z riasy Spirulina, prášok z riasy Chlorella, extrakt z riasy Lithothamnium, extrakt z morských rias Kelp, extrakt z riasy Haematococcus pluvialis, ako aj chlorofyl a meď.

 

Komu sa odporúča výživový doplnok Life Spirit 5 Stars Alga Complex?

Life Spirit 5 Stars Alga Complex nie je vurčený na liečbu alebo diagnostiku špecifických chorôb. Vďaka komplexným, prirodzene získaným, vysoko výživným a na antioxidanty bohatým zložkám z rias a morských rias, ktoré sa navzájom dopĺňajú, dokáže podporovať funkciu buniek, udržiavať zdravie a chrániť pred degeneratívnymi procesmi spôsobenými voľnými radikálmi. Jeho začlenenie do jedálnička môže pomôcť udržať mladistvý elán, najmä v období fyzického, duševného a emocionálneho stresu. Môže sa používať v prípade chronickej únavy, u športovcov v období intenzívneho tréningu a prípravy a v pokojovej fáze chronických ochorení, aby sa predišlo ich akútnemu vzplanutiu. Môže pomôcť urýchliť zotavenie po akútnom ochorení. Môže byť užitočný na posilnenie organizmu a na zníženie vedľajších účinkov liečby nádorových ochorení.

 

Ako živiny z rias podporujú zdravie?

Väčšina rias má vynikajúcu výživovú hodnotu. Chlorella a Spirulina medzi nimi vedú vďaka vysokému obsahu bielkovín1 (50-60 %) a úplnému spektru aminokyselín nevyhnutných pre človeka. Sú tiež významným zdrojom stopových prvkov a minerálov (zinok, vápnik, draslík, meď, železo) a vitamínov (všetky vitamíny skupiny B a C okrem vitamínu B12). Pravidelnou konzumáciou riasy Chlorella je možné spotrebovať až 50 % potreby železa a vitamínu C potrebného na jej vstrebávanie2. Dopĺňa ho obsah jódu v riase Kelp (Ascophyllum nodosum), ktorý podporuje zdravú funkciu štítnej žľazy. Riasy Lithothamnium svojím vysokým a fyziologicky prospešným obsahom vápnika a horčíka prispievajú k udržaniu kostí, zubov, nervového systému, svalovej činnosti, srdcovej činnosti a rovnováhy elektrolytov. Riasy Chlorella a Spirulina obsahujú významné množstvo omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Majú priaznivý vplyv na metabolizmus tukov a cukrov: znižujú hladinu celkového a LDL cholesterolu a triglyceridov v krvnej plazme3. Pri cukrovke 2. typu má Spirulina priaznivý vplyv na krátkodobé (glykémia, kolísanie cukru v krvi) aj dlhodobé (HbA1c) ukazovatele kontroly cukrovky a rizika komplikácií4. Prispieva k udržiavaniu cievnych stien5 a znižuje krvný tlak6, zlepšuje anémiu7 a znižuje pocit únavy8 ako komplikáciu anémie. Zvyšuje svalovú silu a vytrvalosť počas fyzickej námahy a urýchľuje regeneráciu vyčerpaných svalov9. Toto bolo dokázané v štúdiách nie len na zvieratách10, ale aj na športovcoch11 a bežných ľuďoch12. Ďalším účinkom riasy Chlorella je jej jedinečná detoxikačná účinnosť: podporuje vylučovanie ťažkých kovov a niektorých toxických látok (napr. dioxínu) z tela. Okrem toho sa zdá, že znižuje účinky toxínov na orgány (pečeň, obličky a mozog)13.

Všetky riasy sú tiež veľmi bohatým a rôznorodým zdrojom antioxidantov. Riasy Chlorella sú bohaté na chlorofyl, vitamín C, betakarotén, lykopén a luteín14. Spirulina ich dopĺňa vitamínom E, enzýmom superoxiddismutázou (SOD) a fykocyanínom. Antioxidant astaxantín Haematococcus pluvialis sa ukladá v očných tkanivách a môže chrániť pred vekom podmienenou degeneráciou makuly15. Štúdie okrem toho ukázali, že má priaznivý účinok na cievny systém, znižuje krvný tlak a chráni cievne steny16. Spomaľuje starnutie pokožky, ako sú vrásky a výskyt stareckých škvŕn17. Riasa Kelp (Ascophyllum nodosum) vyniká celkovou antioxidačnou kapacitou: 3 %-ný roztok je ekvivalentný účinku 50 000 IU SOD enzýmu proti voľným radikálom. Antioxidanty chránia všetky typy buniek pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Ich účinky na zdravie sú teda veľmi široké: od udržiavania cievnych stien až po znižovanie vysokého krvného tlaku a kardiovaskulárnych rizík, protizápalové18, ochranu kĺbov19, proti starnutiu pokožky, proti anémii20, ochranu imunitných buniek21 a znižovanie mutagénnych účinkov karcinogénov22, 23, 24.

 

Vedeli ste? ... farbivom zelených rastlín je chlorofyl, ktorý absorbuje a premieňa slnečné svetlo na chemickú energiu. Boli zdokumentované mnohé priaznivé účinky stravy bohatej na chlorofyl. Zlepšuje anémiu a zvyšuje životnosť červených krviniek. Pravidelná konzumácia potravín bohatých na chlorofyl tiež preukázateľne znižuje výskyt niektorých zhubných nádorov (žalúdka, hrubého čreva, konečníka, pankreasu).

Mechanizmus účinku však zatiaľ nie je jasný. Keďže je známe, že chlorofyl má detoxikačný účinok, existuje dôvodné podozrenie, že chráni bunky pred účinkami karcinogénnych toxických látok25, 26. Výskumu chlorofylu bráni skutočnosť, že v mnohých prípadoch je extrakt menej účinný alebo neúčinný v dôsledku degradácie počas spracovania. V prípade potravinárskych rastlín bohatých na chlorofyl je ťažké určiť, ktoré účinky možno pripísať chlorofylu a ktoré iným možným účinným látkam rastlín.

 

Meď je pre ľudí nevyhnutná, t. j. životne dôležitý stopový prvok, z ktorého pre dospelých sa odporúča aspoň 1 mg denne (Nariadenie 1169/2011/EÚ príloha XIII). Prispieva k metabolickým procesom generujúcim energiu. Chráni bunky pred oxidačným stresom. Podieľa sa na preprave železa. Nevyhnutné pre udržanie a obnovu spojivových tkanív. Podieľa sa na udržiavaní normálneho fungovania nervovej sústavy a imunitného systému [na základe Comission Regulation (EU) No. 32/2012 – list of permitted health claims].

 

Prečo sa rozhodnúť pre Life Spirit 5 Stars Alga Complex kapsuly?

Vynakladáme značné úsilie, aby sme našim spotrebiteľom poskytli vysokokvalitné a skutočne účinné výrobky za dostupné ceny, založené na najnovších vedeckých poznatkoch, s použitím najmodernejšej výrobnej technológie, ktorá je v súlade so všetkými predpismi EÚ.

Na formulácii produktov, vývoji biologicky účinných dávok a výrobe sa podieľa tím vysokokvalifikovaných odborníkov (farmaceutov, farmaceutických technológov, chemických a bioinžinierov, lekárov, naturopatov).  Spracúvame len prírodné suroviny z kontrolovaného pestovania v prostredí s certifikátom kvality, so zárukou bez kontaminácie.

 

Aktívne zložky Life Spirit 5 Stars Alga Complex

 

Zloženie

mg / 1

kapsula

mg / 2

kapsuly

NRV % / 1

kapsula

NRV % / 2

 kapsuly

Prášok z rias Spirulina

210

420

NA

NA

- z toho bielkoviny

105

210

NA

NA

Prášok z rias Chlorella

180

360

NA

NA

- z toho bielkoviny

99

198

NA

NA

Výťažok z rias Lithothamnium

110

220

NA

NA

Extrakt z morských rias Kelp

60

120

NA

NA

Extrakt z rias Haematococcus pluvialis

50

100

NA

NA

- z toho astaxantín

1.5

3

NA

NA

Chlorofyl

18.5

37

NA

NA

Organická meď

0,7

1,4

70,6

141,2

Ďalšia zložka: rastlinné želatínové kapsuly.

NRV % = aké percento oficiálne predpísanej dennej referenčnej hodnoty príjmu je pokryté
NA = neuplatňuje sa; referenčná hodnota denného príjmu nie je predpísaná

 

Dávkovanie Life Spirit 5 Stars Alga Complex

Odporúča sa užívať 1 až 2 kapsuly denne, kedykoľvek počas dňa, nalačno a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Odporúča sa užívať 2 kapsuly denne, najlepšie rovnomerne rozložené počas dňa. Neprekračujte odporúčané denné množstvo! Po 3 mesiacoch liečby sa odporúča 1 - 2 mesačná prestávka.

Poznámka: Riasy obsahujú väčšinu vitamínov skupiny B okrem vitamínu B-12. Počas kúry je potrebné sledovať suplementáciu vitamínu B-12.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Kapsuly Life Spirit 5 Stars Alga Complex sú bezpečné na užívanie podľa pokynov. Neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky.

Neprekračujte odporúčané dávkovanie! Vzhľadom na obsah fenylalanínu je kontraindikovaný u pacientov s fenylketonúriou. V prípade známej alergie na morské plody je potrebná zvýšená opatrnosť alebo je potrebné sa konzumácii z bezpečnostných dôvodov vyhnúť. V prípade hypertyreózy sa môže užívať so zvýšenou opatrnosťou po konzultácii s lekárom a podľa jeho odporúčaní. Prípravok je určený pre dospelých a nemal by sa používať u detí.

Life Spirit 5 Stars Alga Complex je výživový doplnok, ktorý sa nepovažuje za liek, nie je určený na diagnostiku alebo liečbu ochorení a nenahrádza lekársku starostlivosť. Nie je ani náhradou vyváženej, pestrej stravy a zdravého životného štýlu.

 

Balenie

60 kusov

Miesto pôvodu

EÚ / Maďarsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu