Life Spirit Ad Aspectum kapsulový výživový doplnok 60 ks

Life Spirit Ad Aspectum je kapsulovaný doplnok stravy obohatený o humínovu kyselinu a obsahujúci prírodné antioxidanty vo vysokom množstve. Je určený najmä na udržanie zdravia očí a zachovanie ostrosti zraku. Výrobok neobsahuje pridaný cukor ani syntetické prísady. Je vhodný pre vegetariánov, vegánov a osoby s cukrovkou.

Skladom
Kód: LS104
Značka: Life Spirit
€25,95
Kategória: Výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
Life Spirit Ad Aspectum kapsulový výživový doplnok  60 ks
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Ad Aspectum je kapsulovaný doplnok stravy obohatený o humínovu kyselinu a obsahujúci prírodné antioxidanty vo vysokom množstve. Je určený najmä na udržanie zdravia očí a zachovanie ostrosti zraku. Výrobok neobsahuje pridaný cukor ani syntetické prísady. Je vhodný pre vegetariánov, vegánov a osoby s cukrovkou.

Komu sa odporúča užívanie Life Spirit Ad Aspectum?


Užívanie kapsulovaného doplnku stravy Life Spirit Ad Aspectum sa odporúča pre tých, u ktorých existuje zvýšené riziko zhoršovania zraku a straty zraku v dôsledku starnutia. Faktory, ktoré prispievajú k zhoršovaniu zraku v starobe, môžeme rozdeliť do dvoch skupín:

Ovplyvniteľné rizikové faktory:

životný štýl (časté vystavenie sa umelému svetlu, ultrafialovému žiareniu, časté a dlhodobé sledovanie monitorov a obrazoviek)
strava (konzumácia väčšinou konzervovaných potravín, potravinárskej priemyslovej výroby, nadmerný príjem sacharidov a/alebo tukov na úkor čerstvo pripravených jedál, čerstvého ovocia a zeleniny)
nadváha
fajčenie
cukrovka
vysoký krvný tlak

Neovplyvniteľné rizikové faktory:

genetická predispozícia
starnutie
prítomnosť ďalších systémových ochorení (napr. vysoký krvný tlak, cukrovka)

Prečo si vybrať Life Spirit Ad Aspectum?

Life Spirit Ad Aspectum je špeciálne zložený doplnok stravy, ktorý obsahuje prírodné antioxidanty, vrátane humínovej kyseliny vo vysokých koncentráciách. Antioxidanty zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane zdravia očí a udržiavaní ostrosti zraku. Jeho jemná formula neobsahuje pridaný cukor ani syntetické prísady, čo ho robí vhodným pre vegetariánov, vegánov a osoby s cukrovkou. Pravidelné užívanie Life Spirit Ad Aspectum môže pomôcť znížiť riziko zhoršovania zraku spojeného so starnutím.

Dôležité: Zmena životného štýlu s cieľom vylúčiť alebo minimalizovať ovplyvniteľné rizikové faktory!

Zdravotné účinky účinných látok výživového doplnku Life Spirit Ad Aspectum

Je skutočne potrebné osobitnú ochranu pre naše oči a zrak? Nedávne štúdie poukazujú na to, že degenerácia sietnice (makulárna degenerácia súvisiaca s vekom, AMD) je najčastejšou príčinou straty zraku vo vyspelých krajinách. Výskyt sa v období medzi rokmi 1990 a 2010 zvýšil päťnásobne[1]! Prognózy nie sú priaznivé vzhľadom na zmeny v modernom životnom štýle (žijeme oveľa menej na slnku, trávime viac času pred televízorom, telefónom a monitorom; konzumujeme menej prírodných antioxidantov - čerstvé ovocie a zeleninu - a viac konzervovaných potravín). Očakáva sa ďalší nárast tejto očnej choroby do roku 2040[2] podľa odborníkov. Ultrafialové žiarenie, ale aj viditeľné modré svetlo (telefón, televízor, počítačový monitor, niektoré umelé svetelné zdroje atď.) vedú k tvorbe voľných radikálov v sietnici oka. Účinok poškodzovania oka voľnými radikálmi sa počas rokov sčítava a môže viesť k degenerácii zorného bodu u jedincov s náchylnosťou k tejto chorobe.

Lutein a zeaxanthin: dva silné antioxidanty obsiahnuté v rastlinných pigmentoch. V ľudskom tele sa nevytvárajú, preto sa k nim môžeme dostať iba cez stravu. Sú zhromaždené v škvrnke zraku - žltá škvrna (macula lutea). Je to miesto pre ostré videnie, ktoré chráni pred škodlivým účinkom voľných radikálov. Významným zdrojom luteínu sú špenát, kel, repa, brokolica, cuketa, kukurica a zelený hrášok, ako aj žĺtka vajec. Zeaxantín sa nachádza v žlto-oranžových plodoch (pomaranče, mrkva, tekvica atď.) a tiež v žĺtku vajec. Výskumné výsledky potvrdzujú, že u ľudí, ktorí pravidelne konzumujú potraviny bohaté na luteín a zeaxantín, je riziko degenerácie sietnice polovičné oproti tým, ktorí takéto potraviny nekonzumujú alebo konzumujú zriedkavo. Taktiež sa potvrdilo, že strava doplnená luteínom a zeaxantínom prinesie zlepšenie v priebehu ochorenia za približne tri mesiace.

Lykopén je tiež karotenoidný antioxidant, červený pigment. Zaujímavosťou je, že je tepelne stabilný, preto tepelne spracované potraviny (paradajková omáčka, kečup, šípky a rakytníková marmeláda) obsahujú vyššie množstvo lykopénu ako čerstvé zeleniny a ovocie (zhustí sa). Podobne je uskladnený v tkanivách oka, ktoré chráni. Okrem podpory zraku a zdravia očí má preukázané ďalšie prospešné účinky, ako je zníženie rizika srdcovo-cievnych ochorení a úloha v prevencii hrubého čreva, hyperplázie prostaty a nádorov.

Astaxantín je najbežnejší v sladkovodnej riasy Haematococcus pluvialis. Hlavnými zdrojmi pre ľudí sú ryby, ktoré konzumujú túto riasu (losos, pstruh). Je to jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov. Výsledky štúdií potvrdzujú jeho prospešný účinok pri degenerácii sietnice súvisiacej so starnutím.
E-vitamin je rozpustný vo vode[6], zatiaľ čo vitamín C zohráva úlohu pri neutralizácii rozpustných vo vode škodlivých voľných radikálov. Okrem toho vitamín C dokáže reaktivovať vyčerpané molekuly vitamínu E[7]. V tejto spolupráci poskytujú tieto dva vitamíny komplexnú antioxidantovú ochranu bunkám a chránia integritu bunkových stien.

Rutín alebo rutozid je antioxidant známy z puškvóru (Ruta graveolens). Často sa vyskytuje spolu s vitamínom C v prírodných zdrojoch a zvyšuje jeho účinok.

Huminové kyseliny sú skupina zlúčenín prirodzene vznikajúcich z rozkladu rastlinnej hmoty v pôde. Ich poľnohospodárske využitie je známe už dlhú dobu. Poznanie ich prospešného účinku na ľudské zdravie je nové. V tomto prípravku sa nachádzajú pre ich vlastnú antioxidačnú kapacitu a pre podporu vstrebávania ostatných antioxidačných zlúčenín[8].

Čierna čučoriedka (Vaccinium myrtillus) je široko používaný "ľudový liek" na mnoho ochorení, vrátane zlepšenia zraku a nočného videnia. Vedecké štúdie podporujú účinky antioxidantov (anthocyanov) v čiernej čučoriedke na zlepšenie ostrosti videnia a citlivosti sietnice[9]. Doterajšie výsledky naznačujú, že to je dosiahnuté najmä udržiavaním ciev na sietnici a udržiavaním prietoku krvi do očných tkanív[10].
Beta-karotén je prekurzor vitamínu A: z jednej molekuly vznikajú voľne dva molekuly vitamínu A v organizme. Je nevyhnutný pre ostrosť a farebné videnie. Je nevyhnutný pre tvorbu rodopsínu (vizuálneho purpuru), svetlom citlivého zlúčeniny, vo čapíkoch sietnice[11]. Jeho nedostatok vedie k poruchám videnia za slabého osvetlenia, čo sa nazýva „šero slepota“.

Jadro hrozna (Vitis vinifera), hoci sa o ňom väčšinou zmýšľa ako o odpade, je bohatým prírodným zdrojom vitamínov (A, skupina B, C a E) a proantokyanidínových antioxidantov. Podľa výskumných výsledkov chráni najmä bunky šošovky pred poškodením spôsobeným oxidačným stresom. Týmto spôsobom znižuje riziko vzniku šedého zákalu[12].

Okrem všeobecnej antioxidantovej ochrany prispieva doplnok stravy Life Spirit Ad Aspectum s vysoko účinnými antioxidantmi, ktoré sa skladujú v očných tkanivách, významne k zachovaniu zdravia očí a ostrosti videnia.

Zloženie doplnku stravy Life Spirit Ad Aspectum je nasledovné:

1 kapsula denne:

C-vitamín (L-askorbát): 80,0 mg (100% NRV)
Extrakt z čiernej borovice:
Proantocyanidín: 18,8 mg
Rutín: 60,0 mg
Extrakt zo semien hrozna: 55,0 mg
Luteín: 20,0 mg
E-vitamín (DL-alfa-tokoferol): 12,0 mg (100% NRV)
Lykopén: 10,0 mg
Húmiové kyseliny: 10,0 mg
Zeaxantín: 3,0 mg
Astaxantín: 2,0 mg
Beta-karotén: 2,0 mg
NRV = Odporúčaná referenčná hodnota pre denný príjem pre dospelých;
NRV% = Percentuálny podiel odporúčanej referenčnej hodnoty pre denný príjem pre dospelých;
NA = Nepoužiteľné (nešpecifikovaná referenčná hodnota pre denný príjem)

Zloženie:

Prírodný luteín, lykopén, astaxantín, zeaxantín, beta-karotén, vitamín C, vitamín E, rutín, extrakt zo semien hrozna, extrakt z čiernej borovice, humínové kyseliny.

Možné vedľajšie účinky a upozornenia:

Life Spirit Ad Aspectum sa považuje za bezpečný pri správnom užívaní, zatiaľ neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky. Neodporúča sa prekročiť odporúčanú dennú dávku (max. 2 kapsule). Príliš vysoké dávky môžu spôsobiť dočasné žalúdočné ťažkosti a podráždenie žalúdka. Výrobok je určený pre dospelých, nie je vhodný pre malé deti. Vzhľadom na nedostatok informácií sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám.

Life Spirit Ad Aspectum je doplnok stravy a nie je liekom. Nie je určený na liečenie chorôb. Neprehliadajte odbornú lekársku starostlivosť. Doplnok stravy nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.

Balenie a skladovanie:

60 kapsúl v hnedom plastovom obale s bezpečnostným uzáverom s výrobným krytom

Skladujte v originálnom obale, chráňte pred svetlom, teplom a vlhkosťou, v suchu a tmavej chlade podľa trvanlivosti uvedenej na obale. Po otvorení spotrebujte do 2 mesiacov. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Pôvod:
EÚ / Maďarsko


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu