Life Spirit Adaptogen doplnok stravy 30 ks

Life Spirit Adaptogen je jedinečne komplexná zmes vedecky uznávaných adaptogénnych prírodných bylinných extraktov. Výživový doplnok vo forme kapsúl v prášku pre dospelých. Vhodné pri celkovej depresii, na zlepšenie kvality života.

Skladom
Kód: LS023
Značka: Life Spirit
€28,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.031 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Adaptogen je jedinečne komplexná zmes vedecky uznávaných adaptogénnych prírodných bylinných extraktov. Výživový doplnok vo forme kapsúl v prášku pre dospelých. Odporúča sa na prevenciu alebo kontrolu porúch nálady spôsobených psychickým stresom, stratou motivácie, syndrómom vyhorenia počas fyzicky a psychicky zaťažujúcich fáz života; počas prípravy na náročné výzvy (šport, prerušovaná ťažká fyzická práca atď.). Vhodné pri celkovej depresii, na zlepšenie kvality života.

 

Fyziologické účinky adaptogénu Life Spirit

Adaptogény sú bylinky (a huby), ktoré prirodzene pomáhajú pri regulačných funkciách tela. Pôsobia prostredníctvom hormónov, enzýmov a metabolických účinkov v endokrinnom systéme. Stimulujú sa dysfunkčné životné funkcie a znižuje sa nadmerná aktivita. Pomáhajú tak organizmu adaptovať sa na záťažové vonkajšie podmienky – stres. Inými slovami, prispôsobivosť organizmu – odtiaľ ich názov.

Life Spirit Adaptogen je komplexná zmes extraktov liečivých bylín, ktorých stáročné skúsenosti ľudovej medicíny boli jednoznačne potvrdené a zdokumentované mnohými modernými vedeckými štúdiami.

 

Aktívne zložky Life Spirit Adaptogen

Vďaka prirodzenému šíreniu Rozchodnici ružovej (Rhodiola rosea) bola všeobecným bylinným liekom pre severské národy (Vikingovia, sibírske národy) už v stredoveku. Množstvo vedeckých štúdií preukázalo jeho priaznivé účinky pri znižovaní účinkov mentálneho, psychického a fyzického stresu.
To zlepšuje výkonnosť a zároveň priaznivo ovplyvňuje mnohé metabolické procesy: najmä metabolizmus cukrov a tukov.

Krovité ovocie Ašvagandha (Withania somnifera) ako Aschwaganda je cenným liečivým prostriedkom pre národy indického subkontinentu a ajurvédskej medicíny. V malých dávkach chráni mozog a centrálny nervový systém pred nadmerným pôsobením stresových hormónov. Dokáže Vás uspať vo veľkých dávkach. Zlepšuje fyzickú odolnosť, znižuje únavu. Jeho imunomodulačný účinok bol tiež preukázaný a akceptovaný. Pri artritíde sa dosiahli povzbudivé výsledky testov – v tejto oblasti je však potrebný ďalší výskum.

Účinné látky Všehojovca štetinatého alebo sibírskeho ženšenu (Eleuterococcus senticosus / Acanthopanax senticosus) majú okrem zlepšenia fyzickej kapacity preukázaný imunomodulačný účinok, a môžu brániť reprodukcii rôznych vírusov (rinovírusy, adenovírusy a herpes simplex) v ľudskom tele.

Bobuľové plody Schizandry čínskej (Schisandra chinensis) sa v tradičnej čínskej medicíne používalo ako základný liečivý prostriedok pod názvom „Cisár harmonizujúcich tonikov“. Podľa najnovších vedeckých výskumov a štúdií to tiež nie je neopodstatnené!
Okrem psychickej a fyzickej tolerancie stresu a zlepšenia nálady je jedinečne účinný proti chemickým škodám - chemickému stresu. Ten sa uplatňuje prostredníctvom účinných látok (gomyzín-A a schizanderín-B), ktoré podporujú vynikajúcu funkciu pečene a chránia pečeňové bunky.
Svojím metabolizmom priamo alebo nepriamo chráni kardiovaskulárny systém (vysoký krvný tlak, znižuje riziko aterosklerózy), znižuje celkové hormonálne preťaženie pri strese, estrogénne pôsobí na metabolizmus kostí a znižuje riziko postmenopauzálnej osteoporózy. Znižuje krvné tuky, krvný cukor a zápalové procesy.

Praslička roľná podporuje funkciu obličiek, detoxikáciu vylučovaním moču a metabolické procesy sprostredkované obličkami – ako v ajurvédskej medicíne, tak aj v moderných bylinných aplikáciách.

 

Kto by mal používať Life Spirit Adaptogen?

Life Spirit Adaptogen sa bezpečne odporúča vo fyzicky a duševne stresujúcich životných štádiách na prevenciu alebo boj proti zmenám nálad spôsobeným psychickým stresom; počas prípravy na náročné výzvy (šport, prerušovaná ťažká fyzická práca atď.). Vhodné pri celkovej depresii, zlepšujúcej kvalitu života.

 

Zloženie adaptogénu Life Spirit

Účinná látka v 1 kapsule NRV%*
Extrakt z Rhodiola rosea (Rozchodnica ružová) 250 mg NA
Obsah salidrozidu 7,5 mg NA
Obsah rosavínu 2,5 mg NA
Withanifera somnifera (Ašvagadha) extrakt 75 mg NA
Extrakt z Eleuterococcus senticosus (Všehojovec štetinatý) 75 mg NA
Obsah eleuterozidu 0,6 mg NA
Extrakt zo Schisandra chinensis (Schizandra čínska) 75 mg NA
Obsah sizandrinu 5,3 mg NA
Extrakt z Equisetum arvense (Praslička roľná) 20 mg NA
Obsah kremíka 1,4 mg NA


NRV % = denný referenčný príjem pre dospelých NA = nie sú dostupné žiadne údaje, nie je stanovená žiadna oficiálna dávka

 

Aplikácia a dávkovanie

Life Spirit Adaptogen sa môže uchovávať pri izbovej teplote v pôvodnom obale do dátumu exspirácie, ktorý je uvedený na škatuli. Držte mimo dosahu detí!

 

Odporúčané dávkovanie:

1 kapsula denne. Odporúča sa užívať s dostatočným množstvom tekutín medzi jedlami ráno. Pri nepravidelnom dávkovaní (cvičenie, plánovaná fyzická práca) cca. 1 hodinu pred zaťažením s dostatočným množstvom tekutín. Vyhnite sa užívaniu večer alebo pred odpočinkom. Z akéhokoľvek dôvodu neužívajte viac ako 2 kapsuly denne.

 

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a upozornenia

Prípravok sa považuje za bezpečný. Vedľajšie účinky sú zriedkavé a mierne. Občas sa môže vyskytnúť pálenie záhy, nadúvanie, hnačka, alergické reakcie (sčervenanie, vyrážka, svrbenie). V takýchto prípadoch by sa malo užívanie lieku prerušiť. Zvýšená bdelosť, hyperaktivita, živé sny, nespavosť sa môžu vyskytnúť len v spojení s predávkovaním alebo predávkovaním pred odpočinkom.

 

Je kontraindikovaný pri:

- Pre maloleté deti, tehotné a dojčiace matky - kvôli hormonálnym účinkom.
- Pri závažných psychických poruchách (bipolárna porucha, schizofrénia, ťažká klinická depresia atď.). Nesmie sa používať v kombinácii so sedatívami alebo stimulantmi.
- Pri únave spôsobenej ťažkými ochoreniami orgánov (pokročilé srdcové zlyhanie, dýchavičnosť v dôsledku ochorenia pľúc) je zakázané.
- Urýchľuje odbúravanie nespočetných liečiv v pečeni. Okrem chronickej medikácie je potrebná lekárska konzultácia a dodržiavanie pokynov lekára.

 

Life Spirit Adaptogen nenahrádza vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl. Produkt nie je určený na diagnostiku alebo liečbu žiadneho ochorenia a nie je náhradou za lekársku starostlivosť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu