Life Spirit Adaptogenic bylinný tekutý doplnok stravy 250 ml

Tekutý doplnok stravy obsahujúci komplexnú zmes uznávaných adaptogénnych bylín na zvýšenie odolnosti organizmu voči stresu. Iba prírodné zložky. Neobsahuje syntetické prísady, konzervačné látky ani pridaný cukor (viď tabuľka č. 1). Môže sa konzumovať aj pri vegánskej a diabetickej diéte.

Skladom
Kód: LS101
Značka: Life Spirit
€34,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Hmotnosť: 0.25 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Tekutý doplnok stravy obsahujúci komplexnú zmes uznávaných adaptogénnych bylín na zvýšenie odolnosti organizmu voči stresu. Iba prírodné zložky. Neobsahuje syntetické prísady, konzervačné látky ani pridaný cukor (viď tabuľka č. 1). Môže sa konzumovať aj pri vegánskej a diabetickej diéte.

Adaptogénne byliny sa používajú po stáročia. Aj keď sa tento názov používa len od roku 1968 pre bylinky a ich účinné látky, ktoré zlepšujú nešpecifickú odolnosť organizmu voči stresu. Dokážu kompenzovať škodlivé účinky fyzikálneho, chemického a biologického stresu na organizmus, aby sa telo lepšie adaptovalo na stresujúce životné podmienky. V medicínskom zmysle nazývame stresom všetky faktory, ktoré zaťažujú organizmus.

Aktívne zložky a zdraviu prospešné účinky Life Spirit Adaptogenic

Aktívne zložky Life Spirit Adaptogenic sú byliny známe a používané vo svojom prirodzenom prostredí po stáročia, ktorých účinky uznáva aj moderná veda na základe mnohých výsledkov výskumu.

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea) je šťavnatá rastlina bežná v chladných klimatických podmienkach. Jeho koreň sa už stovky rokov používa v ľudovom liečiteľstve severných národov (Vikingovia, aljašskí Inuiti, národy Sibíri) na všeobecné zlepšenie zdravia. Vedecký výskum a séria teraz už dvojito zaslepených klinických skúšok na ľuďoch potvrdzujú jeho priaznivý účinok pri zmierňovaní orgánov poškodzujúcich účinkov stresu spôsobeného duševnou, psychickou a fyzickou záťažou. Zlepšuje fyzickú, duchovnú a duševnú výkonnosť. Priaznivo pôsobí na mnohé ďalšie životné procesy, najmä na metabolizmus cukrov a tukov a zmiernenie zápalov.

Plody Withanie opojnej (Withanifera somnifera) sú cenným liečivým prostriedkom národov indického subkontinentu a ajurvédskej medicíny pod názvom Ashwaganda. Chráni predovšetkým mozog a centrálny nervový systém pred preťažením spôsobeným stresovými hormónmi. Jeho účinok je závislý od dávky – vo veľkých dávkach Vás uspáva. Znižuje úzkosť a zlepšuje duševnú výkonnosť v stresových situáciách. Zlepšenie kvality spánku bolo zdokumentované aj v štúdiách na ľuďoch. Efekt zvýšenia fyzickej odolnosti a zníženia pocitu únavy bol potvrdený vyšetrením športovcov. Dokázaný a akceptovaný je aj jeho imunomodulačný účinok. Povzbudivé výsledky testov sa dosiahli aj pri chronických zápalových procesoch. V tejto oblasti sú potrebné ďalšie prieskumy.

Bobuľové ovocie Schizandry čínskej (Schisandra chinensis) je tradičnou čínskou medicínou nazývané „cisárom harmonizujúcich tonikov“. Podľa najnovších vedeckých výskumov a testov nie bezdôvodne! Okrem psychicko-duševnej a fyzickej tolerancie stresu a zlepšenia nálady je jedinečne účinný aj proti chemickému poškodeniu – chemickému stresu. Účinné látky Gomizín-A a Schizanderín-B sú zodpovedné za jeho ochranu pečene a podporu funkcie pečene. Inhibíciou hormonálneho preťaženia srdca nepriamo aj priamo chráni kardiovaskulárny systém pred vznikom artériosklerózy, vysokého krvného tlaku a ich komplikácií.

Glycerín je takmer ideálnym nosičom rastlinných extraktov:

  1. látka šetrná k organizmu prirodzene prítomná v ľudskom tele;
  2. jeho sladká chuť poskytuje príjemnú konzumáciu;
  3. zároveň sa nepodieľa na metabolizme cukrov. Preto ho môžu konzumovať aj diabetici.
  4. v správnom množstve je to dokonalý prírodný konzervant.

Jeho jedinou nevýhodou je, že veľké predávkovanie spôsobuje osmotickú hnačku podľa individuálnej citlivosti. Zadržiava vodu v črevnom trakte.

 

Pre koho a kedy sa odporúča tekutý výživový doplnok Life Spirit Adaptogenic?

Life Spirit Adaptogenic komplex dokáže svojim bylinným zložením poskytnúť komplexnú ochranu organizmu v stresových situáciách každého druhu. To nielenže chráni pred poškodením, ale prispieva aj k udržaniu vyváženého fyzicko-duševno-duchovného výkonu! Tekutý výživový doplnok Life Spirit Adaptogen sa odporúča zaradiť do stravy ako liek vo fyzicky, psychicky a duchovne stresujúcich obdobiach života. Pomáha predchádzať a prekonávať zhoršenie nálady, úzkosť a syndróm vyhorenia spôsobený psychickým stresom. Podporuje vyvážený výkon a prípravu na výzvy, ktoré si vyžadujú silu (šport, prerušovaná ťažká fyzická práca a pod.). Je vhodný proti celkovej depresii, na zlepšenie spánku a celkovej kvality života v stresových obdobiach.

 

Čo obsahuje tekutý výživový doplnok Life Spirit Adaptogenic?

Tabuľka 1: Ingredients of Life Spirit Adaptogenic tekutý doplnok stravy

Zloženie Množstvo v dennej dávke (5 ml) NRV%*
 Extrakt z Rozchodnice ružovej  (Rhodiola rosea), v ktorej... 300,0 mg NA
    - salidrozid 9,0 mg NA
    - rosavín 3,0 mg NA
 Extrakt z Withanie opojnej (Withania somnifera) 200,0 mg NA
 Extrakt z Schizandry čínskej (Schisandra chinensis), v ktorej... 120,0 mg NA
    - schisandrin 8,4 mg NA


NRV % = aké percento referenčnej hodnoty odporúčanej na dennú spotrebu pre dospelých je pokryté
NA = neuplatňuje sa (referenčná hodnota odporúčaná na dennú spotrebu nie je definovaná)
Doplnková zložka: rastlinný glycerín

 

Aplikácia a dávkovanie tekutého výživového doplnku Life Spirit Adaptogenic

Odporúča sa denná konzumácia 1 x 5 ml tekutiny Life Spirit Adaptogenic, odmeraná odmerkou, ktorá je súčasťou balenia, alebo čajovou lyžičkou.
Odporúča sa užívať na začiatku aktívneho dňa, pred jedlom. Môže sa konzumovať samotný alebo zmiešaný s nejakou tekutinou pri izbovej teplote (voda, ovocná šťava) alebo teplej tekutine (čaj). Nemiešajte ho do veľmi horúcich alebo veľmi studených ľadových nápojov! Neodporúča sa prekračovať odporúčanú dennú dávku!

 

Možné vedľajšie účinky a upozornenia

Výrobok je bezpečný na použitie podľa určenia. Občas sa môžu vyskytnúť pominuteľné mierne vedľajšie účinky: brušné ťažkosti, nadúvanie, pálenie záhy, hnačka. Ak máte známu alergiu na niektorú zo zložiek, alebo ak spozorujete takéto príznaky (začervenanie, vyrážka, svrbenie), mali by ste sa zdržať konzumácie prípravku alebo ho prestať používať. Predávkovanie môže spôsobiť zvýšenú bdelosť, živú činnosť nervového systému, živé sny, nespavosť, najmä v prípade predávkovania pred zaspaním. Ak kúra (vypitie jednej fľaše, cca. 50 dní) neodstráni ťažkosti, je potrebné lekárske vyšetrenie. Ak nie je liek kontraindikovaný lekárom, možno ho užívať dlhodobo.


Užívanie produktu je prísne kontraindikované:

  • Pri závažných klinicky diagnostikovaných psychických poruchách (bipolárna porucha správania, schizofrénia, klinická depresia atď.). Tiež jeho použitie spolu so sedatívami a stimulantmi.
  • Pri závažných ochoreniach orgánov (pokročilé zlyhanie srdca, zlyhanie pečene, dýchavičnosť spôsobená ochorením pľúc).
  • Môže znížiť účinok mnohých liekov, ktoré sa rozkladajú v pečeni. Popri užívaní chronických liekov je oprávnená konzultácia s lekárom pri dodržiavaní pokynov lekára.
  • Pre svoje hormonálne účinky pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace matky.

Life Spirit Adaptogenic nie je náhradou vyváženej, pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Prípravok nie je určený na diagnostiku alebo liečbu chorôb a nenahrádza lekársku starostlivosť.

 

Skladovanie Life Spirit Adaptogenic tekutý doplnok stravy

Pri skladovaní v pôvodnom obale, chránenom pred svetlom a teplom, na tmavom mieste pri izbovej teplote je jeho kvalita zaručená do dátumu spotreby uvedeného na obale. Po otvorení je možné skladovať pri izbovej teplote. Odporúča sa spotrebovať do 2 mesiacov.

 

Číslo oznámenia OGYÉI: 30551/2022

 

Krajina pôvodu

EÚ / Maďarsko

 

Balenie

Je distribuovaný vo fľaši s poistným krúžkom s objemom náplne 250 ml (50 porcií).

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu