Life Spirit Black Cumin tekutý lipozomálny doplnok 300 ml

Life Spirit Black Cumin tekutý lipozomálny doplnok 300 ml

Výživový doplnok Life Spirit Black Cumin obsahuje lisovaný olej zo semien čiernej rasce a účinné látky (tymochinón, trans-anetol) získané z lipozomálneho extraktu semien. Neobsahuje žiadny pridaný cukor ani sladidlá. Bez laktózy, lepku a GMO. Balenie obsahuje 60 porcií.

Skladom
Kód: LS108
Značka: Life Spirit
€39,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Hmotnosť: 0.3 kg
Varianta: Life Spirit Black Cumin folyékony liposzómás étrendkiegészítő 300 ml
Life Spirit Black Cumin tekutý lipozomálny doplnok 300 ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Black Cumin tekutý lipozomálny doplnok 300 ml

Výživový doplnok Life Spirit Black Cumin obsahuje lisovaný olej zo semien čiernej rasce a účinné látky (tymochinón, trans-anetol) získané z lipozomálneho extraktu semien. Neobsahuje žiadny pridaný cukor ani sladidlá. Bez laktózy, lepku a GMO. Balenie obsahuje 60 porcií.

Komu sa odporúča konzumovať tekutý lipozomálny doplnok stravy Life Spirit Black Cumin?

Konzumácia výživového doplnku Life Spirit Black Cumin môže pomôcť posilniť odolnosť dýchacích ciest a tráviaceho traktu. Môže tak zmierniť príznaky počas vzplanutia akútnych alebo chronických infekcií a zápalov dýchacích ciest (bronchitída, astma, alergické príznaky). Jeho baktericídne a antimikrobiálne pôsobenie proti mnohým baktériám a mikroskopickým hubám, ktoré spôsobujú zápaly pľúc, infekcie dýchacích ciest a zažívacieho traktu, posilňuje obranyschopnosť týchto orgánov. Jeho užívanie v liečebnej kúre v počiatočnom štádiu alebo počas sezónnych infekcií môže pomôcť chrániť osoby ohrozené týmito ochoreniami.

Ako podporuje zdravie konzumácia čiernej rasce (Nigella sativa)?

Podľa oficiálneho výkladu vyhlášky 3762004 (IV.26) ESUO o potravinových doplnkoch sa zdravotné účinky bylín v potravinových doplnkoch neuznávajú a nemôžu byť právne zverejnené. Nasledujúci opis slúži na vzdelávacie účely podľa súčasného stavu vedeckého poznania. Výskum sa netýka výrobku, ale jeho zložiek.

Čierna rasca (Nigella sativa) je korenina a liečivá rastlina pochádzajúca zo Stredomoria (severná Afrika, Turecko a Blízky východ) a Indie. Jej semená majú vysoký obsah oleja (30 - 40 %, z čoho 0,4 - 0,5 % tvorí esenciálny olej) a sú bohaté na bioaktívne živiny: bolo identifikovaných takmer 100 druhov účinných látok. Vedecký výskum spojil jej zdravotné účinky so špecifickými účinnými látkami. Hlavné účinky sa spájajú s nigelonom (protizápalový, bronchodilatačný) a jeho derivátmi a tymochinonom a jeho derivátmi (baktericídny a fungicídny). Je mimoriadne užitočné mať v tej istej rastline protizápalovú (symptomatickú) aj antibakteriálnu (oki-terapeutickú) látku. Je tiež zaujímavé, že existujú jasné dôkazy o výhode oleja z čiernej rasce oproti izolovaným účinným látkam. To znamená, že prírodné účinné látky prítomné v malých množstvách v oleji zvyšujú účinky nigelónu a tymochinónu. Zaujímavé je aj to, že účinok nie je priamo úmerný skonzumovanému množstvu: konzumácia viac ako 3 - 5 g oleja denne vedie k znižovaniu účinku.

Získali sa veľmi povzbudivé výsledky o metabolických účinkoch oleja z čiernej rasce. Najmä jeho pozitívny vplyv na metabolizmus cukrov a metabolizmus tukov po 8 až 12 týždňoch liečby. Vonkajšia aplikácia oleja môže podporiť aj hojenie kožných lézií, rán a zápalov (vrátane ekzémov a psoriázy).

Prečo si vybrať lipozomálny produkt Life Spirit? Prečo je lipozomálna technológia prospešná?

Vynakladáme značné úsilie, aby sme našim spotrebiteľom poskytli vysokokvalitné výrobky za dostupné ceny, ktoré sú skutočne účinné pri podpore zdravia, založené na najnovších vedeckých poznatkoch, s použitím najmodernejšej výrobnej technológie, ktorá je v súlade so všetkými predpismi EÚ.

Na formulácii výrobkov, vývoji biologicky účinných dávok a výrobe sa podieľa tím vysokokvalifikovaných odborníkov (farmaceuti, farmaceutickí technológovia, chemickí a bioinžinieri, lekári, naturopati).  Používame výlučne prírodné suroviny z kontrolovaného pestovania v certifikovanom prostredí so zaručenou kvalitou a bez znečistenia. Používame skutočne najmodernejší výrobný proces, ktorý zaručuje najlepšie výsledky.

Lipozomálna výroba znamená, že častice účinnej látky sú jednotlivo "zabalené" do prírodnej identickej membrány, ktorá má podobnú štruktúru ako biologické membrány tela. To chráni účinné látky a zároveň, keďže sú podobné bunkovým stenám a membránam, umožňuje ich rozpustenie a nerušené doručenie do cieľových buniek. Do cieľových buniek sa dostane 96 % účinných látok, ktoré sa tam využijú. Na rozdiel od bežných výrobných technológií môže niekedy dôjsť k značným stratám účinných látok.

"Jednou z najsľubnejších možností je použitie lipozómov ako nosičov liečiv. Lipozómy sú malé lipidové vezikuly, do ktorých možno zabaliť účinné látky, ale fyzikálno-chemická povaha lipidovej steny im umožňuje preniknúť hydrofóbnym povrchom, ako je napríklad bunková membrána. ... Lipozómy vo svojej súčasnej podobe dodávajú účinnú látku z cievneho lôžka priamo a cielene do medzibunkového priestoru požadovaného tkaniva. Výsledkom cielenia je, že liečivo sa doručí do bunky alebo do vybranej bunkovej organely (jadro, mitochondria) v cieľovej bunke......".

Miklós Kellermayer, univerzitný profesor, Ústav biofyziky a rádiobiológie, Univerzita Semmelweis; Magyar Tudomány 06/2010

Čo obsahuje lipozomálny tekutý doplnok stravy Life Spirit Black Cumin?

Zloženie

5ml denná dávka

NRV% / 5 ml

10ml denná dávka

NRV% / 10 ml

Olej zo semien čiernej rasce

300 mg

NA

600 mg

NA

Timokinon

30 mg

NA

60 mg

NA

Trans-anetol

15 mg

NA

30 mg

NA

*NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých

NRV% = aké percento NRV je nahradené dávkou
NA=žiadne údaje

Ďalšie zložky: emulgátor: sójový lecitín, polysorbát-80; konzervačná látka: sorban draselný

Ako a koľko LIFE SPIRIT BLACK CUMIN mám užívať?

Pred konzumáciou jemne pretrepte! Odporúča sa užívať 1 - 2 x 5 ml (1 - 2 čajové lyžičky alebo odmerka priložená v balení) LIFE SPIRIT BLACK CUMIN tekutého doplnku stravy denne. Môže sa užívať samostatne alebo zmiešaný s akoukoľvek studenou tekutinou (pitná voda, džús, čaj). Odporúča sa konzumovať nalačno. Neprekračujte odporúčanú dávku!

Balenie a skladovanie tekutého doplnku stravy Life Spirit Black Cumin

300 ml čistej hmotnosti v tmavej fľaši s bezpečnostným krúžkom a skrutkovacím uzáverom.

Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote mimo dosahu svetla a sálavého tepla, v pôvodnom obale, pevne uzavreté. Pri dodržaní uvedených podmienok skladovania je jeho kvalita zaručená do dátumu spotreby uvedeného na etikete. Po otvorení sa odporúča skladovanie v chlade na mieste chránenom pred mrazom. Odporúča sa spotrebovať do 2 mesiacov po otvorení. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Možné vedľajšie účinky, upozornenia

Life Spirit Black Cumin tekutý doplnok stravy je bezpečný pri užívaní podľa pokynov. Neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky.

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Predávkovanie neprináša žiadny úžitok! Výrazné predávkovanie môže spôsobiť prechodné brušné ťažkosti (nadúvanie, nevoľnosť, hnačka s kŕčmi v bruchu). Symptomatické zmiernenie hnačky sa neodporúča. Čím skôr sa prebytočný olej odstráni, tým skôr príznaky vymiznú.

Prípravok obsahuje sójový lecitín. Vyhnite sa konzumácii v prípade alergie na sóju, rascu alebo čiernu rascu. Štúdie na zvieratách naznačujú, že môže zvyšovať kŕče maternice a spomaľovať zrážanie krvi. Z tohto dôvodu je silne kontraindikovaný pre tehotné matky. Môže sa užívať v prípade hemofílie, súčasne s antikoagulačnou liečbou, po konzultácii s lekárom, pod prísnym dohľadom a na základe odporúčania lekára. Môže tiež interferovať s imunosupresívnym účinkom kardiologických liekov obsahujúcich amlodipín, trankvilizérov a psychoterapeutík, cyklosporínu. Môže zvýšiť vylučovanie draslíka v prítomnosti diuretickej liečby. Preto je potrebné venovať zvýšenú pozornosť suplementácii draslíka.

Life Spirit Black Cumin je výživový doplnok a nie je určený na diagnostiku alebo liečbu konkrétnych ochorení. Nie je náhradou vyváženej, pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Nenahrádza ani odbornú lekársku starostlivosť.

Miesto pôvodu

EÚ / Maďarsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu