Life Spirit Cinnamon+ doplnok stravy, vegánska kapsula s obsahom škoricového extraktu so zinkom a chrómom 60 ks

Life Spirit Cinnamon+ škoricové kapsuly obsahujú chróm, zinok, extrakt zo škorice, horkého melónu a kôpru a pri správnom stravovaní môžu pomôcť udržať metabolizmus cukru a znížiť výkyvy hladiny cukru v krvi. Cinnamon+ škoricové kapsuly obsahujú len prírodné rastlinné látky a organický zinok a chróm. Škoricové kapsuly neobsahujú žiadne syntetické prídavné látky, konzervačné látky ani pridaný cukor. Môžu sa používať pri vegetariánskej, vegánskej, diabetickej a akejkoľvek nízkosacharidovej diéte. Balenie obsahuje približne dvojmesačnú zásobu (60 kapsúl).

Skladom
Kód: LS107
Značka: Life Spirit
€14,41
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.2 kg
Varianta: Life Spirit Cinnamon+ fahéj kivonatot tartalmazó étrend-kiegészítő vegán kapszula cinkkel és krómmal 60 db
Life Spirit Cinnamon+ doplnok stravy, vegánska kapsula s obsahom škoricového extraktu so zinkom a chrómom 60 ks
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Cinnamon+ doplnok stravy, vegánska kapsula s obsahom škoricového extraktu so zinkom a chrómom 60 ks

Life Spirit Cinnamon+ škoricové kapsuly obsahujú chróm, zinok, extrakt zo škorice, horkého melónu a kôpru a pri správnom stravovaní môžu pomôcť udržať metabolizmus cukru a znížiť výkyvy hladiny cukru v krvi. Cinnamon+ škoricové kapsuly obsahujú len prírodné rastlinné látky a organický zinok a chróm. Škoricové kapsuly neobsahujú žiadne syntetické prídavné látky, konzervačné látky ani pridaný cukor. Môžu sa používať pri vegetariánskej, vegánskej, diabetickej a akejkoľvek nízkosacharidovej diéte. Balenie obsahuje približne dvojmesačnú zásobu (60 kapsúl).

Kto by mal užívať kapsule Life Spirit Cinnamon+?

Kapsuly Life Spirit Cinnamon+ sú primárne určené na doplnenie nízkosacharidovej diéty pre osoby s narušeným metabolizmom cukrov. Môže byť prospešná pre ľudí so zvýšeným rizikom cukrovky, so zníženou toleranciou cukru alebo inzulínovou rezistenciou alebo v počiatočných štádiách cukrovky 2. typu, ak sa dodržiavajú zásady stravovania a životného štýlu.

Prírodné živiny užitočné pri diabetickej diéte

Chróm [nariadenie Komisie (EÚ) č. 432/2012; EFSA op. ref.: 2010;8(10):1732, ID záznamu: 262, 4667 a 4698] a zinok [nariadenie Komisie (EÚ) č. 432/2012; EFSA op. ref.: 2010;8(10):1819, ID záznamu: 382] sú dva stopové prvky, ktoré zohrávajú úlohu v metabolizme cukru, regulácii normálnej hladiny glukózy v krvi. Chróm je jedným z tzv. glukózového tolerančného faktora (GTF), ktorý je štrukturálnym prvkom. Zinok je stopový prvok nevyhnutný pre funkciu približne 200 enzýmov, ktoré sa podieľajú na mnohých ďalších životne dôležitých funkciách vrátane metabolizmu všetkých makroživín. Chráni tiež bunky pred oxidačným stresom (poškodením voľnými radikálmi) [nariadenie Komisie (EÚ) č. 432/2012; EFSA op. ref. 2009;7(9):1229, položka ID: 294 a 1758]. Poškodenie buniek produkujúcich inzulín voľnými radikálmi je podozrivé - aj keď zatiaľ nie jednoznačne preukázané - pri vzniku cukrovky.  Denný príjem zinku aj chrómu sa oficiálne odporúča podľa stanovenej referenčnej hodnoty (NRV).

Škorica je korenie získavané z práškovej kôry dvoch druhov stromov (Cinnamomum zeylanicum alebo škoricovník cejlónsky a Cinnamomum cassia, čiže škoricovník kasia alebo škoricovník čínsky). Vo svojej domovine sa však po stáročia používa ako liečivá rastlina (ajurvédou, tradičnou čínskou medicínou, blízkovýchodnými a starogréckymi liečiteľmi) pri infekciách horných dýchacích ciest a ústnej dutiny, na zmiernenie zápalov a na podporu trávenia. Do Európy ho priviezli križiaci ako prísadu do nápoja lásky. Má extrémne vysokú antioxidačnú kapacitu: hodnota ORAC 1 čajovej lyžičky mletej škorice = 5 257. (Len pre porovnanie: rovnaké množstvo zeleného čaju = 50 ORAC, rovnaké množstvo brusníc = 187 ORAC!). Pokusy na zvieratách poukazujú na jeho účinok na zníženie hladiny cukru v krvi už desaťročia. Hoci táto vlastnosť nebola spojená s jedinou aktívnou zložkou alebo živinou. Pravdepodobne kombinovaný účinok korenia a zložiek v jeho esenciálnom oleji. Esenciálne oleje oboch škoricových stromov sú uznávané ako liečivé účinky v súčasnom európskom (Ph. EUR.9.0) liekopise. Zdá sa, že mnohé nedávne štúdie a pozorovania na ľuďoch potvrdzujú dlhodobý účinok škorice na udržiavanie hladiny cukru v krvi (po 6 až 12 týždňoch konzumácie). Silnejší účinok je zdokumentovaný u neliečených alebo nedostatočne liečených, zanedbávaných pacientov. Boli odhalené aj ďalšie podrobnosti o tom, ako to funguje. Presný účinok spojený s jasnou, izolovanou účinnou látkou však ešte nie je jednoznačný.

Horký melón (Momordica charantia) je tropické ovocie príbuzné uhorkám a melónom. Rozšíril sa z Indie cez Čínu. Na medzinárodnej úrovni je najznámejší pod svojím hindským názvom - karela. V ajurvédskej medicíne má tradičnú liečebnú úlohu: odporúča sa pri čistení krvi, tráviacich a zažívacích ťažkostiach, odčervení, obezite a cukrovke. Britský výskum na ľuďoch za posledné desaťročie a pol preukázal, že ovocie a výťažky z neho sú účinné pri udržiavaní hladiny cukru v krvi.  Doteraz bol identifikovaný lektín, ktorý znižuje "hlad po cukre" v mozgu, a zlúčenina polypeptidu B. Tá zrejme podporuje citlivosť buniek na inzulín, a tým aj príjem glukózy z krvi.  Zdá sa tiež, že inhibuje proliferáciu a rast tukových buniek. Čo je prospešné aj pri znižovaní rizikových faktorov u obéznych diabetikov. Memorial Sloan Kettering Cancer Center potvrdzuje, že laboratórne štúdie preukázali účinok na zníženie hladiny cukru v krvi a ochranný účinok proti rakovine pankreasu. Zdôrazňuje však, že na úplné objasnenie podrobností je potrebný ďalší výskum.

Kôpor voňavý (Anethum graveolens) a semená kôpru sú v našej gastronómii obľúbené bylinky. Jeho pôvod je sporný.  Niektorí autori ho uvádzajú v Stredomorí, iní na Blízkom východe. Rozšírený bol už v staroveku vďaka rímskym légiám. V Európe sa v staroveku používal ako liečivá rastlina proti anorexii, žalúdočným a tráviacim ťažkostiam a plynatosti. Jej odvar sa používal ako diuretikum, na zmiernenie vredov v ústach a zápalu ďasien. Okrem odvaru z listov kôpru používajú ajurvédski liečitelia aj jeho na masle opražené semená nazývané "Mukhvas". Jeho antioxidačná kapacita sa vyrovná kapacite čučoriedok (ORAC = 176). Štúdie poukazujú na jeho účinky na udržanie hladiny cukru a tukov v krvi. Môže prispievať k ľahšiemu využívaniu cukru bunkami. Jeho metabolické účinky môžu mať nepriamy priaznivý vplyv na kardiovaskulárne riziko.

 

Čo obsahujú kapsule Life Spirit Cinnamon+?

Doplnok stravy Life Spirit Cinnamon+ obsahuje organický chróm (pikolinát chrómu III), organický zinok (dihydrát octanu zinočnatého), škoricu, horký melón a výťažky zo semien kôpru. Množstvá sú uvedené v tabuľke nižšie. Neobsahuje iné prídavné látky, pridané cukry. Rastlinné extrakty zaručene pochádzajú z pestovania bez GMO.

Zlženie

v 1 kapsule dennej dávky

NRV%* v 1 kapsule dennej dávky

Extrakt zo škorice

280,0 mg

NA

Extrakt z horkého melónu

200,0 mg

NA

Extrakt zo semien kôpru

100,0 mg

NA

Zinok

7,5 mg

75,0

Chróm

120,0 µg

300,0

NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých

NRV% = aké percento NRV je nahradené dávkou
NA=žiadne údaje

Ako a koľko kapsúl Life Spirit Cinnamon+ mám užívať?

Pre dospelých s priemernou telesnou hmotnosťou sa odporúča 1 kapsula denne. Denná dávka by sa mala užívať kedykoľvek počas dňa, najlepšie nalačno alebo aspoň pred jedlom s dostatočným množstvom tekutiny. Neprekračujte odporúčanú dávku.

Uchovávanie kapsúl Life Spirit Cinnamon+

Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote mimo dosahu svetla a sálavého tepla, v pôvodnom obale, pevne uzavreté. Pri dodržaní predpísaných podmienok skladovania je zaručená jeho kvalita až do dátumu exspirácie uvedeného na obale. Uchovávajte mimo dosahu detí!

Možné vedľajšie účinky, upozornenia

Life Spirit Cinnamon+ kapsuly sú bezpečné a užívajú sa podľa pokynov. Neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky. V prípade alergie na niektorú zo zložiek je užívanie prípravku kontraindikované. Neprekračujte odporúčanú dávku. Pri ťažkom pokročilom zlyhaní pečene sa konzumácia z bezpečnostných dôvodov neodporúča. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám pri nedostatku špecifických znalostí. Zloženie určené pre dospelých - neodporúča sa pre malé deti.

Life Spirit Cinnamon+ je výživový doplnok a nie je vhodný na diagnostiku alebo liečbu cukrovky. Nie je náhradou stravy a životného štýlu odporúčaného pre ľudí s cukrovkou. Nemal by sa používať ani ako náhrada odbornej lekárskej starostlivosti.

Balenie

60 kusov

Miesto pôvodu

EÚ / Maďarsko

Číslo oznámenia OGYEI: 32272/2023

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu