Life Spirit Cordyplus Kapsulový Doplnok Stravy s Hubovým Extraktom 60 ks

Vegánska kapsula výživového doplnku obsahujúca celé spektrum extraktu z žezlovky čínskej (Ophiocordyceps sinensis) a podpňovky obyčajnej (Armillaria mellea).

Skladom
Kód: LS041
Značka: Life Spirit
€25,95
Kategória: Výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.062 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Vegánska kapsula výživového doplnku obsahujúca celé spektrum extraktu z žezlovky čínskej (Ophiocordyceps sinensis) a podpňovky obyčajnej (Armillaria mellea).

 

Ako sa Life Spirit CordyPlus+ vyrába?

Voda aj živiny rozpustné v organickom rozpúšťadle sa z húb extrahujú dvojfázovou extrakciou. Toxíny podpňovky obyčajnej citlivé na teplo sú pred extrakciou neutralizované tepelnou úpravou. Jemnými fyzikálno-chemickými metódami sa teda do konečného produktu pridávajú všetky užitočné živiny a účinné látky v množstvách a pomeroch typických pre hubu. Neobsahuje už nestráviteľnú vlákninu. Telo ho teda môže ľahko stráviť a využiť.

 

Komu sa odporúča užívať Life Spirit CordyPlus+?

Okrem vyváženej zdravej stravy dokáže svojim komplexným zložením a doplnkovými a posilňujúcimi účinnými látkami výrazne prispieť k zachovaniu zdravia a kvality života. Môže byť užitočný najmä pri fyzicky náročnom životnom štýle (fyzická práca, súťažné športy a pod.). Jeho kardioprotektívne vlastnosti, vlastnosti zlepšujúce krvný obeh, antiarterioskleróza a znižujúci krvný tlak môžu byť prospešné pre spomalenie zhoršovania vysokého krvného tlaku, ischemickej choroby srdca, ischemickej choroby srdca, srdcového zlyhávania akéhokoľvek pôvodu - najmä ak sa používa od skorých štádií . Jeho priaznivé metabolické účinky sú prospešné pri prevencii kardiovaskulárnych komplikácií porúch metabolizmu tukov a cukrov. Zlepšením okysličovania krvi a prísunu kyslíka do tkanív môže zmierniť ťažkosti chronických pľúcnych pacientov, navyše chráni srdce pred preťažením spôsobeným pľúcnym obehom (cor pulmonale chronicum).

 

O zdravotných účinkoch zložiek Life Spirit CordyPlus+

V maďarčine sa pod pojmom žezlovka čínska označujú dva príbuzné druhy húb Ophiocordyceps sinensis a Ophiocordyceps militaris, ktoré sú svojimi liečivými účinkami takmer totožné. Z hľadiska aplikácie medzi nimi nerozlišuje ani Tradičná čínska medicína! Je jednou zo základných zložiek tradičnej čínskej medicíny a používa sa v širokej škále receptov. Aj vedecké výskumy potvrdzujú, že ide o náš prírodný liek s doteraz známymi účinnými látkami s najkomplexnejším účinkom na ľudský organizmus ako celok. Huba žezlovka čínska posilňuje a podporuje zdravé fungovanie kardiovaskulárneho systému vo viacerých bodoch. Hoci sa ho zatiaľ nepodarilo spojiť s konkrétnou látkou, bol potvrdený fyzikálny roborizačný efekt huby. Podporuje procesy uvoľňovania energie v mitochondriách. Srdce ako najväčší užívateľ energie je z toho prvým príjemcom. Dvojito zaslepené štúdie na športovcoch tiež potvrdili jeho účinok na zlepšenie fyzickej kondície. Z žezlovky čínskej bol tiež izolovaný enzým degradujúci proteíny podobný trypsínu, ktorý dokáže rozpúšťať aj už vytvorené krvné zrazeniny. Jeho aktívna zložka s názvom cordimin podporuje mikrocirkuláciu mozgu. Jeho dodatočné metabolické účinky sú priaznivé aj pre kardiovaskulárny systém. Táto huba je prirodzeným zdrojom lovastatínu, známej zlúčeniny znižujúcej cholesterol. Jeho synteticky vyrobená forma je aktívnou zložkou liekov na znižovanie cholesterolu na predpis (statíny). Okrem toho bola potvrdená vlastnosť polysacharidu CSF-10 znižovať hladinu cukru v krvi. Niektoré z jej sterolových zlúčenín (ergosterol, estery ergosterolu) majú tiež účinky na zníženie cholesterolu a proti ateroskleróze, iné sú prekurzormi vitamínu D, ale majú aj protinádorové účinky.

Vyššie uvedené kardiovaskulárne účinky dobre dopĺňa špeciálny fyziologický účinok extraktu z podpníka obyčajného: zvyšuje priepustnosť stien malých ciev pre kyslík. Vďaka tomu môže tiež zlepšiť prísun kyslíka do tkanív bez zvýšenia pumpovacej funkcie srdca (zvýšený krvný tlak, srdcová frekvencia). To je veľmi užitočné pre tých, ktorí robia ťažkú fyzickú prácu a športovcov, ale zároveň to tiež znižuje zaťaženie srdca. Tieto dve huby majú v tejto oblasti synergický účinok: žezlovka čínska napomáha vstrebávaniu kyslíka v pľúcach, hríb podpňovka obyčajná napomáha uvoľňovaniu kyslíka do buniek. Tým sa zlepšuje zásobovanie buniek kyslíkom, bez toho, aby srdce muselo pracovať viac alebo viac.

 

Čo obsahuje Life Spirit CordyPlus+?

Dvojfázové, plnospektrálne extrakty žezlovky čínskej (Ophiocordyceps sinensis; Ophiocordyceps militaris) a podpňovky obyčajnej (Armillaria mellea).

 

Aktívne zložky Life Spirit CordyPlus+

Zloženie Účinná látka mg / 1 kapsula Účinná látka mg / 2 kapsuly NRV%
 Podpňovka obyčajná (Armillaria mellea) celospektrálny extrakt 440 mg 880 mg NA
    - v ktorom sú látky špecifické pre huby (ergosterol, flavóny, flavonoidy, indolové zlúčeniny, seskviterpenpoidy) 308 mg 616 mg NA
    - v ktorom polysacharidy  132 mg 264 mg NA
 Žezlovka čínska (Ophiocordyceps sinensis) celospektrálny extrakt  200 mg 400 mg NA
    - v ktorom sú látky špecifické pre huby (flavóny, flavonoidy, galaktány, kordyzíny, peptidy, polysacharidy, zlúčeniny sterolov) 140 mg 280 mg NA
    - v ktorom polysacharidy 60 mg 120 mg NA


NRV % = aké percento oficiálne predpísanej dennej referenčnej hodnoty príjmu je pokryté
n.a. = neuplatňuje sa; referenčná hodnota denného príjmu nie je predpísaná

 

Dávkovanie a spôsob podávania Life Spirit CordyPlus+

Pre dospelých postačujú 1-2 kapsuly denne. Denná dávka sa môže užiť kedykoľvek počas dňa s jedlom alebo bez jedla. Ak sa užíva nezávisle od jedla, odporúča sa zapiť dostatočným množstvom tekutiny podľa vlastného výberu. Jeho užívaniu s kofeínovými nápojmi (káva, čierny a zelený čaj, kola, energetické nápoje) sa treba vyhýbať – bol zdokumentovaný paradoxný efekt, ktorý môže viesť k vyčerpaniu energetických zásob buniek.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Čerstvý hríb podpňovka obyčajná obsahuje toxíny citlivé na teplo (hemolyzíny), ktoré spôsobujú gastrointestinálne ťažkosti. V Life Spirit CordyPlus+ sú tieto pred extrakciou neutralizované, takže konzumácia produktu je úplne bezpečná.

Obe huby sú známe tým, že sú schopné inhibovať rast určitých typov rýchlo sa deliacich rakovinových buniek v laboratórnych podmienkach. Keďže ich vlastnosti nie sú do detailov objasnené a nevieme, ako ovplyvňujú rýchlo sa deliace bunky plodu, konzumácia tehotnými a dojčiacimi matkami je určite kontraindikovaná. Treba sa mu tiež vyhnúť, ak máte známu alergiu na huby.

Life Spirit CordyPlus+ je doplnok stravy, ktorý nie je vhodný na diagnostiku alebo liečbu špecifických chorôb. Nenahrádza vyváženú, zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Ani špecialista sa nestará. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

 

Skladovanie kapsúl Life Spirit CordyPlus+

Skladujte pri izbovej teplote na suchom mieste chránenom pred svetlom a sálavým teplom. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Za predpísaných podmienok skladovania si zachováva svoju kvalitu v pôvodnom obale až do termínu uvedeného na etikete. Držte mimo dosahu detí.

 

Miesto pôvoduBuďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu