Life Spirit DEKA Tekutý Doplnok Stravy s Obsahom Vitamínmi D3, K2, E a A Rozpustené v Ľanovom Oleji 50ml

Tekutý doplnok stravy v kvapkách s obsahom vitamínov D, E, K2 a A rozpustných v tukoch v prírodnom ľanovom oleji lisovanom za studena, ktorý podporuje ich vstrebávanie, na prevenciu alebo odstránenie stavov nedostatku a ich komplikácií: na ochranu kostného tkaniva a buniek v reprodukcii a vývoji.

Skladom
Kód: LS048
Značka: Life Spirit
€17,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.05 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Tekutý doplnok stravy v kvapkách s obsahom vitamínov D, E, K2 a A rozpustných v tukoch v prírodnom ľanovom oleji lisovanom za studena, ktorý podporuje ich vstrebávanie, na prevenciu alebo odstránenie stavov nedostatku a ich komplikácií: na ochranu kostného tkaniva a buniek v reprodukcii a vývoji.

Vitamín D: prispieva k udržaniu normálnej hladiny vápnika v krvi, k udržaniu normálnej funkcie kostí, k udržaniu normálnej činnosti svalov a k udržaniu normálnej imunity.

Vitamín E: prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom

Vitamín K: prispieva k udržaniu normálnej činnosti zdravých kostí a k udržaniu normálnej zrážanlivosti krvi.

Vitamín A: prispieva k udržaniu normálneho metabolizmu železa, k udržaniu normálneho stavu pokožky, k udržaniu zdravého zraku a k udržaniu normálnej imunitnej funkcie.

 

Komu sa odporúča užívať doplnok stravy Life spirit D-E-K-A?

Podľa prieskumov sa odporúča predovšetkým na doplnenie vitamínov u dospievajúcich a ľudí nad 60 rokov, ale vo všetkých nasledujúcich prípadoch:

  • Nahradiť vitamín D v prípade diéty a životného štýlu s nedostatkom vitamínu D (výživa s nedostatkom mliečnych výrobkov, životný štýl s nedostatkom slnečného žiarenia). Najmä pre tínedžerov a starších ľudí.
  • Na prevenciu porúch osifikácie, na prevenciu stareckej osteoporózy aj u mladých dospelých.
  • Na spomalenie progresie osteoporózy a iných porúch osifikácie.
  • Počas obdobia zotavovania zo zlomenej kosti.
  • Na doplnenie stravy chronických pacientov.
  • Na doplnenie stravy ľudí trpiacich malígnymi ochoreniami pri príprave na liečbu a vo fáze rekonvalescencie.
  • V imunodeficientných stavoch.


O fyziologických účinkoch účinných látok v kvapkách Life Spirit DEKA

Nariadenie (EÚ) č. 432/2012 a Úradný vestník Európskej únie; Zoznam povolených zdravotných tvrdení; 25.05.2012“.

Vitamín D je jedným z najvplyvnejších regulátorov metabolizmu vápnika. Výsledkom je, že bunky tvoriace kosti (osteoblasty) vytvárajú vápnik v kostiach a tvoria vysoko pevné a zdravé kostné tkanivo. Cholekalciferol, označovaný ako vitamín D3, je prekurzorom účinného vitamínu D, ktorý sa vyskytuje v potravinách živočíšneho pôvodu. Spolu s pečeňou a obličkami vytvára aktívny vitamín D. Veľkou výhodou užívania na doplnenie vitamínov je, že sa prakticky nedá predávkovať. Ak je totiž telo dobre zásobené aktívnym vitamínom D, nadbytok sa nepremieňa! Okrem známeho účinku pri tvorbe kostí a tým aj pri prevencii osteoporózyvitamín D množstvo ďalších úloh podobných hormónom. Chráni kmeňové bunky pred mutáciami, ktoré vznikajú pri delení buniek a dozrievaní buniek. „Núti“ mutantné, degenerované bunky k potratu. Ukázalo sa, že niektoré druhy rakoviny sú bežnejšie u populácií s nedostatkom vitamínu D a dokonca majú horší sklon reagovať na liečbu. Prispieva tiež k vyzbrojeniu T a B lymfocytov (imunitných buniek): Nedostatok vitamínu D nevytvára receptory na povrchu týchto buniek, aby rozpoznal cudzích bunkových útočníkov. Počet lymfocytov v tomto prípade neklesá, ale ich funkcia je narušená.

Vitamín K nie je jedna zlúčenina, ale skupina zlúčenín. Úloha vitamínu K1 (fylochinón) pri zrážaní krvi je dobre známa, zatiaľ čo K2 (menachinón-7) sa podieľa na metabolizme kostí: znižuje stratu vápnika v moči obličkami. To poskytuje „stavebný kameň“ pre bunky na stavbu kostí a vitamín D. Fyziologické účinky vitamínov K1 a K2 sa však nedajú tak ostro rozlíšiť. Zaujímavé je, že ľudský organizmus si nedokáže produkovať žiaden z druhov vitamínov K, no dokáže prijaté vitamíny K1 a K2 vzájomne premieňať podľa potreby. Preto existuje reálna možnosť objavenia sa vitamínu K1 s vitamínom K2, čo môže ovplyvniť účinok perorálnych liekov na riedenie krvi. Niektoré zhubné nádory sú tiež bežnejšie pri nedostatku vitamínu K.

Vedeli ste? Zdá sa, že štruktúra kostí a proporcie Japoncov (dlhšie, tenšie rúrkovité kosti) ich predisponujú k zlomeninám kostí. Naopak, výskyt zlomenín stehennej kosti zaostáva za Európanmi. Pripisuje sa to ich národnej potravine „natto“ vyrobenej z fermentovanej sóje s vysokým obsahom vitamínu K.

Komplexný fyziologický účinok má aj vitamín A (tiež skupina zlúčenín s viacerými vitamínovými účinkami). Jeho úloha pri rozvoji vhľadu je dobre známa – čiastočne ako antioxidant a čiastočne v starostlivosti o zrakové bunky. Menej známe je, že je nevyhnutný pre rast dlhých kostí: pri jeho nedostatku sa môže dokonca zastaviť osifikácia rastovej chrupavky. To môže viesť k nanizmu u detí alebo dospievania. Okrem toho je dôležitým regulačným faktorom pri bunkovej proliferácii a vývoji kože a všetkých typov epitelových buniek.

Vitamín E je silný antioxidant rozpustný v tukoch. Na mnohých miestach chráni živé bunky a membránové štruktúry pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Je obzvlášť aktívny tam, kde sa podieľa na transporte kyslíka (pľúcne mechúre, pľúcne kapiláry, cytochrómové enzýmy atď.).

 

Čo obsahujú kvapky Life Spirit DEKA?

Za studena lisovaný ľanový olej, vitamín A: vitamín E (DL-alfa-tokoferol), vitamín K2 (menochinón-7), vitamín A (retinol), vitamín D3 (cholekalciferol)

 

Aktívne zložky Life Spirit DEKA kvapky

Zloženie v 2 ml (2 pipety) dennej dávke NRV %
 Omega 3 mastné kyseliny 1108,8 mg NA
 Omega 9 mastné kyseliny 353,6 mg NA
 Omega 6 mastné kyseliny 339,6 mg NA
 Vitamín E 12,0 mg 100
 Vitamín A 800,0 µg 100
 Vitamín K2 75,0 µg 100
 Vitamín D3 10,0 µg 200


NRV % = percento oficiálne predpísanej dennej referenčnej hodnoty príjmu
n.a. = nie sú k dispozícii žiadne údaje; referenčná hodnota denného príjmu nie je predpísaná

 

Odporúčané dávkovanie Life Spirit DEKA kvapky

2 ml denne (2 plné pipety). Dennú dávku užite samostatne alebo po kvapkách na pečivo!

 

Skladovanie kvapiek Life Spirit DEKA

Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred svetlom a sálavým teplom! Uchovávajte mimo dosahu detí!

 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl! Náš súčasný produkt je doplnok stravy, ktorý sa nepovažuje za liek a nie je vhodný na liečbu chorôb.

 

Miesto pôvodu

 

Balenie

50 ml

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu