Life Spirit Fermentoniq Fermentované kapsuly s extraktom z čierneho cesnaku 60 ks

Life Spirit Fermentoniq Fermentované kapsuly s extraktom z čierneho cesnaku 60 ks
Life Spirit FermentoniQ je doplnok stravy obohatený o selén a kyseliny sialové, zapuzdrený z aktívnych zložiek vyrobených prirodzenou fermentáciou, s extraktom z čierneho cesnaku, cysteínom, kyselinou gama-aminomaslovou (GABA) a kvasnicovým extraktom. Neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické prísady ani pridaný cukor. Môže sa konzumovať aj vo vegánskej strave.

Skladom
Kód: LS055
Značka: Life Spirit
€26,95 –14 % €22,91
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.3 kg
life spirit fermentoniq kapszula 60db
€26,95 –14 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Fermentoniq Fermentované kapsuly s extraktom z čierneho cesnaku 60 ks
Life Spirit FermentoniQ je doplnok stravy obohatený o selén a kyseliny sialové, zapuzdrený z aktívnych zložiek vyrobených prirodzenou fermentáciou, s extraktom z čierneho cesnaku, cysteínom, kyselinou gama-aminomaslovou (GABA) a kvasnicovým extraktom. Neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické prísady ani pridaný cukor. Môže sa konzumovať aj vo vegánskej strave.


Pre koho a kedy sa odporúča doplnok stravy Life Spirit FermentoniQ?


Zaradenie kapsúl Life Spirit FermentoniQ do stravy s ich doplnkovými a podpornými účinkami prispieva k udržaniu vyváženej a zdravej výživy. Napomáha chemickej a biologickej ochrane organizmu, udržiava vyvážené zdravie a zachováva vitalitu. Priaznivo pôsobí najmä na podporu metabolizmu a udržanie normálneho fungovania črevného traktu. Účinky metabolizmu tukov a cukrov znižujú riziko aterosklerózy, vysokého krvného tlaku a následných kardiovaskulárnych ochorení. Prispieva k udržaniu zdravej činnosti nervovej sústavy, môže znižovať organické účinky psychického a duševného stresu a podporuje činnosť mozgu.

O zdravotných ochranných účinkoch účinných látok


Čierny cesnak je verzia bežného cesnaku (Allium sativum) fermentovaná za špeciálnych podmienok niekoľko týždňov. Je každodenným korením kuchyne Ďalekého východu. Väčšina našich vedomostí je tiež založená na štúdiách odtiaľto. Má menšiu cesnakovú vôňu, keďže má menší obsah alicínu, zároveň však počas fermentácie akumuluje mnoho ďalších biologicky užitočných látok (polyfenolové antioxidanty, S-alyl-cysteín a iné deriváty cysteínu, hydroxymetylfurfural a iné zlúčeniny obsahujúce síru, imunostimulačné polysacharidy a pod.). Výskumy pripisujú jeho priaznivé fyziologické účinky obsahu zlúčenín s vysokým obsahom antioxidantov, cysteínu a síry.


Cysteín je aminokyselina, ktorá je nevyhnutná pre ľudské životné funkcie a zdravie. Vyskytuje sa v potravinách s vysokým obsahom bielkovín, ako sú všetky druhy mäsa a mäsových výrobkov, vajcia a syry. Z našej rastlinnej potravy je významný v cibuli, cesnaku, čiernom cesnaku a obilných klíčkoch. Oficiálne sa nepovažuje za životne dôležitú aminokyselinu, pretože telo si ju v prípade potreby dokáže vyrobiť z metionínu a serínu. Podieľa sa na mnohých fyziologických procesoch. Okrem štruktúry bielkovín je prekurzorom glutatiónu, ktorý poskytuje telu vlastný antioxidačný systém, ktorý chráni všetky typy buniek pred oxidačným stresom. Prispieva k bunkovej imunitnej obrane . Antivírusový účinok COVID-19 je intenzívne skúmaný. Zohráva tiež úlohu vo funkcii mozgu prostredníctvom regulácie mediátorovej látky nazývanej glutamát. Pri viacerých ochoreniach nervového systému a psychických ochoreniach (schizofrénia, obsedantno-kompulzívna porucha, bipolárna porucha, Alzheimerova choroba) sa potvrdilo narušenie glutamát-glutatiónovej rovnováhy, ktorej regulácia má priaznivý vplyv na stav pacientov. Zohráva úlohu pri odbúravaní alkoholu – pri jeho nedostatku sa zvyšuje účinok alkoholu poškodzujúci bunky. Prispieva k tvorbe hlienov so zdravým zložením v dýchacích cestách a pľúcnych vakoch, rozpúšťajúcich nadmerne hustý sekrét. Prispieva tak k vstrebávaniu kyslíka a pri ochoreniach dýchacích ciest pôsobí expektoračne. Podľa pokusov na zvieratách zlepšuje inzulínovú toleranciu – môže zlepšiť hladinu cukru v krvi diabetikov 2. typu, spomaliť progresiu ochorenia, ale je prospešný aj pri syndróme polycystických ovárií. N-acetylcysteín a S-alylcysteín sú príbuzné zlúčeniny cysteínu, ktoré sa používajú v potravinových doplnkoch a liekoch na zavedenie cysteínu do tela.

Kyseliny sialové (známych je asi 50) sú v živočíšnych organizmoch veľmi bežné: podieľajú sa na štruktúre glykoproteínov, ktoré sú kostrou receptorov na povrchu všetkých druhov buniek. Nevyskytujú sa v rastlinných bunkách a zriedkavo vo svete hmyzu. V ľudskom tele sa ho v najväčšom množstve ukladá v mozgu. Zohrávajú úlohu v komunikácii medzi nervovými bunkami. Okrem toho nedostatok kyseliny sialovej výrazne uľahčuje ukladanie zlého cholesterolu (LDL / lipoproteíny s nízkou hustotou) v stenách ciev.
Lektíny sú proteíny nachádzajúce sa predovšetkým v rastlinách, ktoré sa špecificky viažu na polysacharidy. Konzumácia určitých lektínov vo veľkých množstvách, v surovom stave, môže prispieť k rozvoju „syndrómu netesného čreva“ a zápalu tráviaceho traktu. Jedmi jedovatých rastlín a húb sú tiež často lektíny. Napriek tomu nie všetky lektíny možno klasifikovať ako zdraviu škodlivé. Kyseliny sialové sú zároveň schopné viazať lektíny zodpovedné za zápaly, patologické stavy v tráviacom trakte a potravinové intolerancie skôr, ako môžu spôsobiť poškodenie črevných stien. Výskum pokračuje. Aj keď si ešte musíme počkať na konkrétnu, jasnú odpoveď, v súčasnosti sa ukazuje, že malé množstvá suplementácie kyseliny sialovej sú zdraviu prospešné.

Kyselina gama-aminomaslová (medzinárodná skratka = GABA) je chemickým mediátorom v mozgu. Viaže sa na GABA receptory, v malých množstvách (28 – 100 mg) upokojuje, znižuje úzkosť a škodlivé účinky stresu na organizmus (zvýšený krvný tlak, nervové poruchy srdcového rytmu, nespavosť, pálenie záhy a pod.).

Kvasnicový extrakt je bohatý na prírodné glutamáty a vitamíny skupiny B. Kyselina glutámová je podmienečne esenciálna aminokyselina, ktorú ľudia potrebujú v najväčšom množstve. Je nevyhnutný pre tvorbu telu vlastných bielkovín. Okrem toho zohráva úlohu aj pri udržiavaní funkcie čriev. Vitamíny skupiny B sú potrebné pre metabolizmus živín, pre zdravé fungovanie epitelových tkanív a nervového systému.

Selén je esenciálny stopový prvok. Okrem zachovania celistvosti spojivových tkanív, kože, vlasov a nechtov je nevyhnutný pre fungovanie imunitného systému, tvorbu hormónov štítnej žľazy a produkciu zdravých mužských gamét (spermatogenéza).Čo obsahuje doplnok stravy Life Spirit FermentoniQ?

Aktívne zložky
1 kapsula denne
NRV% v 1 kapsule
2 kapsuly denne
NRV% v 2 kapsulách
Extrakt z čierneho cesnaku, v ktorom
300,0 mg NA 600,0 mg NA
- polyfenoly
9,0 mg NA 18,0 mg NA
-S-alyl-cyzín
0,3 mg NA 0,6 mg NA
N-acetylcysteín
225,0 mg NANA 450,0 mg NA

GABA

100,0 mg NA 200,0 mg NA
Kyselina sialová
40,0 mg NA 80,0 mg NA
Fermentovaný extrakt
25,0 mg NA 50,0 mg NA
Selén
50,0 µg 50 100,0 µg 100


NRV = odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu stanovená pre dospelých;

NRV % = Aké percento NRV pokrýva uvedená dávka

NA = neuplatňuje sa; NRV nie je oficiálne zriadená

Neobsahuje syntetické prísady.

Užívanie a dávkovanie doplnku stravy Life Spirit FermentoniQ


Odporúča sa užívať 1-2 kapsuly denne, najlepšie rovnomerne. Odporúča sa konzumovať nalačno s dostatočným množstvom tekutiny.

Doplnok stravy Storage of Life Spirit FermentoniQ


V pôvodnom obale, na mieste chránenom pred svetlom, sálavým teplom a vlhkosťou si zachováva svoju kvalitu do dátumu spotreby, ktorý je uvedený na obale. Po otvorení by sa mal spotrebovať do dvoch mesiacov. Skladujte bezpečne mimo dosahu detí.

Možné vedľajšie účinky


Life Spirit FermentoniQ je bezpečný prípravok. Zatiaľ neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky pri konzumácii podľa predpisu. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Účinok čierneho cesnaku na riedenie krvi bol doteraz kontroverzný. V USA je kontraindikovaný súčasne s liečbou na riedenie krvi. (U.S. National Institute of Health/ Department of Health and Human Services; https://www.nccih.nih.gov/health/garlic) Podľa výsledkov výskumu je však bezpečný aj vtedy, keď sa užíva spolu s liekmi na riedenie krvi. Aby ste boli úplne v bezpečí, odporúča sa poradiť sa s lekárom. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám a malým deťom z dôvodu nedostatku vedomostí.

Výživový doplnok nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Life Spirit FermentoniQ nie je určený na diagnostiku alebo liečbu chorôb a nie je náhradou za lekársku starostlivosť.


Balenie
60 ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu