Life Spirit Ganoderma kapsuly obsahujúce výtrusy huby Reishi

Life Spirit Ganoderma kapsuly obsahujúce výtrusy huby Reishi

Výtrusy huby Reishi (Ganoderma lucidum) z kontrolovanej, čistej kultúry s certifikátom kvality, vo vegánskej kapsule. Obsahuje iba prírodné látky, bez pridaných prísad.

Skladom
Kód: LS069
Značka: Life Spirit
€31,95
Kategória: Čínske huby
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Ganoderma kapsuly obsahujúce výtrusy huby Reishi

Výtrusy huby Reishi (Ganoderma lucidum) z kontrolovanej, čistej kultúry s certifikátom kvality, vo vegánskej kapsule. Obsahuje iba prírodné látky, bez pridaných prísad.

Účinky Life Spirit Ganoderma?

Reishi (Ganoderma lucidum) je najstaršia známa a používaná huba s blahodarným účinkom na zdravie. Dodnes sa vedú spory, či prvá bylinkárska kniha, v ktorej sa objavuje, je stará „len“ dvetisíc rokov alebo ešte staršia. Je to tiež najviac študovaná huba. V tejto hube bolo zistených 400 zdraviu prospešných bioaktívnych látok. Podľa výsledkov štúdie porovnávajúcej účinky 58 húb, najviac druhov a najväčšie množstvo účinných látok posilňujúcich imunitu obsahovala huba Reishi. Tradičná čínska medicína ju považuje za hubu dlhovekosti. Desiatky vedeckých štúdií potvrdili jej rozsiahle, širokospektrálne účinky na ochranu zdravia.

Reishi obsahuje mnoho posilňujúcich účinných látok (triterpény, polysacharidy, proteín LZ-8, zinok, železo, meď a selén), ktoré posilňujú imunitu, najmä bunkovú. Okrem toho je zásobárňou antivírusových látok. Doteraz bol účinný proti vezikulárnej stomatitíde, herpesu, hepatitíde a dokonca aj proti vírusu HIV. Látka nazývaná GLP proteín izolovaný z huby okrem účinku proti vírusu hepatitídy prispieva aj k jej hepatoprotektívnemu účinku. Nielen pri infekčných ochoreniach pečene. Jej mnohé antioxidačné zlúčeniny pôsobia protizápalovo a chránia bunky, základ jej účinku proti starnutiu. Zmierňujú hladinu cukru v krvi a kolísanie krvného cukru pri cukrovke 2. typu (ganoderany a glukány); jej sterolové zlúčeniny (peroxid ergosterolu, cerebrozidy a β-sitosterol) zohrávajú úlohu pri udržiavaní metabolizmu tukov. Tým sa znižuje riziko aterosklerózy, vysokého krvného tlaku a ochorenia koronárnych artérií. Má mierny účinok na riedenie krvi, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, zlepšuje prekrvenie malých ciev, znižuje záťaž srdca.

Výtrusy Reishi obsahujú polysacharidy a triterpény vo vyššej koncentrácii ako plodnica, ako aj mnohé ďalšie bioaktívne látky. Porovnávacia štúdia s fyziologickými účinkami plodnice huby potvrdila silnejšiu imunitnú obranu a protinádorový účinok spórového prášku. Na jednej strane mala silný vplyv na produkciu cytokínov (IFN-γ, IL-4, IL-6), ktoré sa podieľajú na imunitnej obrane, a na druhej strane na proliferáciu lymfocytov v slezine. Predpokladá sa, že za tým stojí vo vode rozpustná polysacharidová frakcia glukánového typu nazývaná GSG.. Jeho štruktúra a mechanizmus účinku ešte nie sú do všetkých detailov objasnené.

Kedy a komu sa odporúča konzumácia kapsúl Life Spirit Ganoderma?

Doplnenie stravy kapsulami Life Spirit Ganoderma pomáha udržiavať postavu, zachovávať zdravie a celkovú fyzickú a duševnú kondíciu. Vďaka vyššiemu obsahu prírodných účinných látok môže byť priaznivejšou voľbou pri zápalových ochoreniach, v období imunitnej obrany alebo na podporu liečby zhubných ochorení . V takýchto prípadoch môže zvýšiť účinnosť liečby, zlepšiť kvalitu života a urýchliť zotavenie. Okrem toho môže pomôcť pri udržiavaní porúch metabolizmu tukov, metabolického X syndrómu ,pri spomaľovaní chorobného procesu u pacientov s cukrovkou 2. typu ; pri udržiavaní cievneho systému , v prevencii vysokého krvného tlaku a na podporu činnosti srdca. V miernom a strednom štádiu chronického ochorenia pečene na posilnenie regenerácie pečene a skrátenie rekonvalescencie. Ani moderná veda nepopiera jeho účinok proti starnutiu. Čiastočne sa pripisuje svojim komplexným zdravotným ochranným účinkom a bohatému obsahu antioxidantov. Je vecou uhla pohľadu, či sa na mnohé pozitívne účinky pozrieme oddelene, alebo či pripustíme, že celkovo chráni zdravie a vitalitu (v čínštine „chi“).

Zloženie kapsúl Life Spirit Ganoderma

Kapsuly Life Spirit Ganoderma obsahujú iba spóry huby v ich prirodzenom stave, uzavreté vo vegánskej kapsule. Neobsahuje žiadne pridané prísady. Môže sa konzumovať aj vo vegánskej strave. Jedna fľaša obsahuje 60 kapsúl, t.j. dvojmesačná dávka.

Komponent 1 kapsula denne NRV % v dennej dávke
Výtrus Ganoderma lucidum 600 mg NA
- v ktorom sú triterpény 12 mg NA
- v ktorom sú polysacharidy 6 mg NA

 

NRV = referenčné množstvo odporúčané na dennú spotrebu pre dospelých
NA = neuplatňuje sa, NRV nie je oficiálne stanovené

Užívanie a dávkovanie kapsúl Life Spirit Reishi

Pre udržanie celkovej kondície a zdravia sa odporúča užívať 1 kapsulu denne. Kedykoľvek počas dňa, najlepšie však v prvej polovici aktívneho dňa, najlepšie s jedlom. Medzi jedlami sa odporúča piť veľa tekutín. Ak je to možné, vyhnite sa užívaniu alkoholu! Počas choroby alebo rekonvalescencie možno užiť 2 kapsuly denne. V tomto prípade sa odporúča rozložiť ho rovnomerne počas dňa. Účinok účinných látok spór huby nie je krátkodobý. Odporúčajú sa aspoň 6-8 týždňové kúry a môžu sa užívať nepretržite, pokiaľ príčina pretrváva.

Možné vedľajšie účinky a upozornenia

Jeho konzumácia podľa predpisu je bezpečná aj z dlhodobého hľadiska. Neprekračujte odporúčanú dávku! Vedľajšie účinky sú zriedkavé a dočasné: môže sa vyskytnúť sucho v ústach, zvýšený smäd, svrbenie. V súvislosti s alkoholom sú častejšie alergické príznaky, nadúvanie brucha a hnačka. Pri akejkoľvek známej alergii na huby sa treba vyhnúť aj konzumácii spór Reishi!

Spóry húb nie sú ľahko stráviteľné. Ľudia trpiaci brušnými ťažkosťami a zápalmi tráviaceho traktu by ho mali skúšať so zvýšenou opatrnosťou a pozornosťou. So zvýšenou opatrnosťou a na odporúčanie lekára ho môžu užívať ľudia s poruchami krvácania alebo s liečbou na riedenie krvi. Reishi vo všetkých podobách posilňuje imunitné reakcie organizmu. Neodporúča sa preto ľuďom s autoimunitnými ochoreniami. Môže posilniť účinky liekov na zníženie hladiny cukru v krvi – zvýšená kontrola hladiny cukru v krvi sa odporúča pri cukrovke. Neodporúča sa pre tehotné a dojčiace matky kvôli nedostatku skúseností.

Kapsuly Life Spirit Ganoderma je doplnok stravy, ktorý nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Nepoužíva sa na liečbu chorôb, ani nenahrádza odbornú starostlivosť.

Skladovanie

V pôvodnom obale, na mieste chránenom pred vlhkosťou a vysokými teplotami, si zachováva svoju kvalitu do dátumu spotreby, ktorý je uvedený na obale. Skladujte mimo dosahu malých detí. Po otvorení by sa mal spotrebovať do dvoch mesiacov.

Balenie

60 vegánskych kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu