Life Spirit Gingerit Al tekutý doplnok stravy 450 ml

Life Spirit Gingerit Al - tekutý doplnok stravy so sladidlom s obsahom extraktu z koreňa zázvoru, extraktu z kôstkovej ruže, extraktu z rozmarínu, extraktu z levandule a extraktu z grapefruitových jadierok. Svojím zložením môže prispievať k normálnemu fungovaniu imunitného systému a tráviaceho systému.

Momentálne nedostupné
Kód: LS039
Značka: Life Spirit
€22,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.45 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Gingerit Al - tekutý doplnok stravy so sladidlom s obsahom extraktu z koreňa zázvoru, extraktu z kôstkovej ruže, extraktu z rozmarínu, extraktu z levandule a extraktu z grapefruitových jadierok. Svojím zložením môže prispievať k normálnemu fungovaniu imunitného systému a tráviaceho systémuMôže sa odporučiť pri prechodných dyspeptických ťažkostiach: ako je nadúvanie, strata chuti do jedla, kŕče v bruchu, dočasné poruchy vyprázdňovania na zmiernenie zápchy striedajúcej sa s hnačkou. Možno ho odporučiť na zmiernenie nevoľnosti a zvracania akéhokoľvek pôvodu. Pri chronických ochoreniach pečene v počiatočnom štádiu, počas zotavovania sa z akútneho ochorenia pečene.

 

O ingredienciách


Extrakt z koreňa zázvoru
môže prispieť k prevencii nevoľnosti z cestovania, je dokázané, že je prvotriedny pri tlmení nevoľnosti a zvracania akéhokoľvek pôvodu. Má porovnateľný účinok ako antiemetiká. Prispieva k normálnej činnosti tráviaceho systému, zlepšuje chuť do jedla a podporuje trávenie. Jeho predpísané užívanie (do 4 g/deň) nie je kontraindikované ani u tehotných mamičiek (tehotenská nevoľnosť – vracanie). V prípade dlhšej cesty cca 30 minút pred cestou 1 g dávka, potom zvyšné 3 g rozložené počas trvania cesty, každú hodinu. Celkovo až 4 g. Veľké predávkovanie môže spôsobiť letargiu, depresiu a poruchy srdcového rytmu. Koreň zázvoru môže prispieť k posilneniu imunitného systému a pomôcť pri prevencii prechladnutia a chrípky.


Extrakt z kamennej ruže
má účinný protizápalový, antibakteriálny a antivírusový účinok.
V ľudovom liečiteľstve sa používal aj na liečbu hnačky a červov.


Levanduľa
má známy sedatívny a relaxačný účinok.
Podporuje pocit pohody a vytváranie duševnej rovnováhy. Je tiež miernym povrchovým dezinfekčným prostriedkom. Môžu ho konzumovať aj tehotné ženy.


Extrakt z rozmarínu
má vynikajúce antioxidačné, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Rozmarín má povzbudzujúci a koncentračný účinok. Jej povrchový dezinfekčný účinok je podobný ako u levandule. Okrem príjemnej vône má tráviaci, choleretický a pečeňový ochranný účinok. Spôsobuje tiež lokálny hematóm. Na základe vyššie uvedeného pomáha predovšetkým pri trávení tukov. Miestne prekrvenie tiež podporuje vstrebávanie. Môže zvýšiť krvný tlak a zvýšiť hladinu cukru v krvi. Treba sa mu vyhnúť pri epilepsii a počas chemoterapie. Jeho choleretický účinok je priaznivý aj pri rôznych žlčových ochoreniach, ako je lenivý žlčník, stáza žlčníka, bezdôvodný nie je ani pri žlčníkových kameňoch. Avšak v prípade žlčových kameňov môže pohyb kameňov spôsobiť kŕče. V takýchto prípadoch treba zvážiť jeho prínos a nebezpečenstvo. V takýchto prípadoch sa určite odporúčajú menšie dávky.


Zložky extraktu z grapefruitových jadier
prispievajú k rovnováhe telesných orgánov a tkanív. Grapefruitové semienko má mimoriadne silný antibakteriálny a antivírusový účinok, takže dokáže chrániť pred parazitárnymi a plesňovými (napr. kandidovými) infekciami. Podporuje fungovanie imunitného systému.


Uvedené tvrdenia boli formulované na základe ľudových tradícií a skúseností naturopatov.


Komu to možno odporučiť?

 • Na zmiernenie nevoľnosti a zvracania akéhokoľvek pôvodu, ako je žalúdočná nevoľnosť, tehotenská nevoľnosť a vracanie, kinetóza, morská choroba.
 • Na zmiernenie dočasných dyspeptických ťažkostí (nadúvanie, strata chuti do jedla, kŕče v bruchu, dočasné poruchy vyprázdňovania, zápcha striedajúca sa s hnačkou atď.).
  V prípade pretrvávajúcich ťažkostí je potrebné vyšetrenie, aby sa vylúčilo akékoľvek základné ochorenie.
 • Na odstránenie nechutenstva
 • Pri chronických ochoreniach pečene v počiatočnom štádiu, počas zotavovania sa z akútneho ochorenia pečene. V prípade ochorenia žlčových kameňov by sa mal konzumovať s mimoriadnou opatrnosťou - jeho choleretický účinok môže spôsobiť kŕče.

 

Odporúčané dávkovanie

10 ml (2 čajové lyžičky) 1-3x denne

 

Skladovanie

Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred svetlom a sálavým teplom. Držte mimo dosahu detí!

 

Použitie

Dennú dávku užite zmiešanú s akoukoľvek tekutinou (pitná voda, čaj, džús). Je potrebné sa vyhnúť konzumácii produktu neriedeného!
Pred konzumáciou dobre pretrepte.

 

Ingrediencie

Rastlinný glycerín, čistená voda, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, extrakt z koreňa zázvoru (0,775 w/w%), emulgátor: polysorbát 80; Extrakt z rozmarínu, extrakt zo skalnej ruže, chlorid draselný, extrakt z grapefruitových jadierok, extrakt z levandule, sladidlo: sukralóza

Aktívne zložky 10 ml NRV%
 Extrakt z koreňa zázvoru 77.5 mg NA
    - v ktorom gingerol 15.5 mg NA
 Rozmarínový extrakt 21 mg NA
 Extrakt zo skalnej ruže 12.2 mg NA
 Extrakt z grapefruitových jadierok 9.3 mg NA
 Levanduľový extrakt 7 mg NA


NRV % = Denný referenčný príjem pre dospelých
NA = Nie sú dostupné žiadne údaje

 

Kontraindikácie, varovania

 • Neprekračujte odporúčanú dávku. Najmä tehotné ženy nie!
 • Treba sa mu čo najviac vyhýbať večer, pred zaspávaním alebo odpočinkom.
 • Diabetici a ľudia s vysokým krvným tlakom by mali vhodnú dávku upraviť so zvýšenou pozornosťou a sledovaním svojich hodnôt.
 • Kontraindikované u pacientov podstupujúcich chemoterapiu alebo liečených epilepsiou.
 • Okrem liečby na riedenie krvi sa môže užívať na základe rady a usmernenia ošetrujúceho lekára.
 • V prípade žlčových kameňov sa má používať s mimoriadnou opatrnosťou, pričom treba venovať osobitnú pozornosť dávkam.

 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

 

Balenie

450 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu