Life Spirit Glukontro Kapsulový Doplnok Stravy, Obsahujúce Extrakt z Húb 60 ks

Vegánska doplnková kapsula obsahujúca plnospektrálny extrakt z hnojníka obyčajného (Coprinus comatus) a koralovca ježovitého (Hericium erinaceus).

Skladom
Kód: LS042
Značka: Life Spirit
€24,95
Kategória: Výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.062 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Vegánska doplnková kapsula obsahujúca plnospektrálny extrakt z hnojníka obyčajného (Coprinus comatus) a koralovca ježovitého (Hericium erinaceus).

 

Ako sa Life Spirit Glucontrol vyrába?

Voda aj živiny rozpustné v organických rozpúšťadlách sa z húb extrahujú dvojfázovou extrakciou. Jemnými fyzikálno-chemickými metódami sa teda do finálneho produktu pridávajú všetky živiny a účinné látky v množstve a pomere typickom pre hubu. Už neobsahuje nestráviteľnú vlákninu. Telo ho tak ľahko strávi a využije.

 

Kto by mal užívať kapsuly Life Spirit Glucontrol ?

Ide o doplnok stravy, ktorý sa nepoužíva na diagnostiku ani liečbu cukrovky. Okrem správnej stravy a životosprávy môže svojim komplexným zložením a doplnkovými účinnými látkami výrazne prispieť k udržaniu metabolizmu cukrov, zníženiu inzulínovej rezistencie a na spomalenie progresie diabetu II. typu v jeho skorých až stredne ťažkých štádiách (pokiaľ má telo vlastnú produkciu inzulínu!) a na prevenciu komplikácií, najmä diabetickej polyneuropatie.

 

 

O zdravotných účinkoch zložiek v Life Spirit Glucontrol


Hnojník obyčajný (Coprinus comatus)
je lahodná jedlá huba, s ktorou sa extrémne ťažko manipuluje: v priebehu niekoľkých hodín po zbere sa rozpúšťa vo vlastných enzýmoch a zanecháva za sebou iba polievkovú lyžicu čiernej lepkavej tekutiny. Možno aj preto je jej využitie ako jedlej huby aj ako liečivej huby bezvýznamné. Hoci je významná nielen jeho nutričná hodnota, obsahuje vedecky overené, zdraviu prospešné účinné látky.

Hnojník obyčajný je vysoko cenený predovšetkým pre svoj priaznivý vplyv na metabolizmus cukrov. Viaceré jeho aktívne zložky (komatín, chróm, kobalt, vanád) zlepšujú schopnosť buniek absorbovať cukor a zvyšujú účinok inzulínu stimuláciou faktora glukózovej tolerancie. Inzulínová rezistencia pri udržiavaní diabetu II. typu účinný a efektívny.

Aktívné zložky obyčajného koralovca ježovitého (Hericium erinaceus) blokujúce enzým α-glukozidázu spomaľujú trávenie cukrov, ich vstup do krvi, glykoneogenetické (premena iných živín na cukor) a glykolytické (mobilizácia zásob cukru) činnosť pečene (syntetické inhibítory α-glukozidázy sa používajú na predpis, perorálne aj v antidiabetikách). Obyčajný koralovec ježovitý spomaľuje vstup cukrov do krvi, zatiaľ čo hnojník obyčajný urýchľuje príjem cukrov z krvi. Ich kombinácia teda znižuje výkyvy krvného cukru. Vzhľadom na to, že spoločný syndróm obsahuje aj desať známych účinných látok (deväť typov hericenónu a jeden erinacenín), ktoré pomáhajú regenerovať poškodené nervové bunky, ako aj DLPE (dilinoleoylfosfatidyletanolamín), ktorý zvyšuje množstvo enzýmov indukovaných indukciou enzýmov (enzýmy proteínkinázy), najúčinnejšie prírodné neuroprotektívne činidlo pri polyneuritíde rôzneho pôvodu (neuritída, atrofia). Okrem udržiavania rovnováhy cukru je tiež účinným prírodným prostriedkom pri oddialení rozvoja diabetickej polyneuropatie .

 

Čo obsahuje Life Spirit Glucontrol?

Oobsahuje dvojfázové, plnospektrálne extrakty hnojníka obyčajného (Coprinus comatus) a koralovca ježovitého (Hericium erinaceus)

 

Aktívne zložky Life Spirit Glucontrol

Zloženie Účinná látka mg / 1 kapsula Účinná látka mg / 2 kapsuly NRV%
Celospektrálny extrakt z hnojníka obyčajného (Coprinus comatus) 520 mg 1.040 mg NA
  - v ktorom sú špecifické látky pre huby (ergotamín, flavóny, flavonoidy, komatín) 364 mg 728 mg NA
  - v ktorej sú polysacharidy 156 mg 312 mg NA
Celospektrálny extrakt z obyčajného koralovca ježovitého (Hericium erinaceus) 140 mg 280 mg NA
  - v ktorých špecifické látky pre huby (flavóny, flavonoidy, diterpény atď.) 98 mg 196 mg NA
  - v ktorom sú polysacharidy 42 mg 84 mg NA

 

NRV % = percento oficiálne predpísanej dennej referenčnej hodnoty príjmu

no.d = neuplatňuje sa; nie je potrebný žiadny denný referenčný príjem

 

Life Spirit Glucontrol dávkovanie a spôsob podávania

Dospelým stačí 1-2 kapsuly denne. Odporúča sa užiť kapsulu (kapsuly) krátko (približne 20 minút) pred alebo aspoň s hlavným jedlom.
V prípade dvoch kapsúl priraďte jednu k dvom najvýživnejším jedlám.

 

Možné vedľajšie účinky, upozornenia

Life Spirit Glucontrol je zložka v oboch hubách, ktoré sa môžu konzumovať bez obmedzenia. Žiadne vedľajšie účinky nie sú známe a neboli hlásené. Až na to, že týmto dvom hubám a ich prípravkom sa treba vyhnúť pri známych alergiách na plesne.
Neodporúča sa pre tehotné alebo dojčiace matky z dôvodu nedostatku špecifických výsledkov testov a znalostí.

Je dôležité vedieť, že na rozdiel od všeobecného presvedčenia je hnojník obyčajný jediným členom rodu, ktorý neobsahuje koprín. Pri konzumácii s alkoholom teda nespôsobuje intoleranciu. Pri diabetickej diéte sa však najskôr treba vyhýbať alkoholu!

Life Spirit Glucontrol je doplnok stravy, ktorý nenahrádza predpísanú diétu pre diabetikov, ani nenahrádza zdravú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Nenahrádza starostlivosť o cukrovku, sledovanie a riadnu pravidelnú odbornú starostlivosť. Zníženie dávky akéhokoľvek antidiabetika sa má robiť len po konzultácii a indikácii!

 

Skladovanie kapsúl Life Spirit Glucontrol

Life Spirit Glucontrol skladujte pri izbovej teplote na suchom mieste, chráňte pred svetlom.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí!
Za predpísaných podmienok skladovania si zachová svoju kvalitu v pôvodnom obale do dátumu spotreby uvedeného na etikete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu