Life Spirit L-Glutatión tekutý lipozomálny doplnok stravy 200 ml

Life Spirit Liposomálny Glutatión je tekutý doplnok stravy obsahujúci redukovaný L-glutatión v lipozóme, príchuť mentolovej limetky, so sladidlom. Denná dávka obsahuje 400 mg L-glutatiónu v lipozomálnej forme! Glutatión (GSH) je vynikajúci antioxidant, ktorý pomáha neutralizovať toxíny v tele a odstraňovať nebezpečné voľné radikály. Okrem toho detoxikuje pečeň a podporuje celkové fungovanie celého imunitného systému.

Skladom
Kód: LS030
Značka: Life Spirit
€37,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Liposomálny Glutatión je tekutý doplnok stravy obsahujúci redukovaný L-glutatión v lipozóme, príchuť mentolovej limetky, so sladidlom. Denná dávka obsahuje 400 mg L-glutatiónu v lipozomálnej forme! Glutatión (GSH) je vynikajúci antioxidant, ktorý pomáha neutralizovať toxíny v tele a odstraňovať nebezpečné voľné radikály. Okrem toho detoxikuje pečeň a podporuje celkové fungovanie celého imunitného systému.

Podľa amerického výskumníka Dr. Marka Haymana je glutatión „hlavným detoxikátorom“, „matkou všetkých antioxidantov“ a vodičom imunitného systému („maestro imunitného systému“).

Glutatión má mimoriadnu schopnosť oxidovať sa, ale aj obnovovať (redukovať) oxidované zlúčeniny! Prvý sa vyrába ako surovina pre enzým nazývaný glutatiónperoxidáza (GSSG), zatiaľ čo druhý sa premieňa na glutatión S-transferázu (GST). Pri tomto systéme GSH – GSSG – GST môžeme povedať, že iba on sám riadi detoxikačné procesy.

GSSG je schopný priamo využiť škodlivé voľné radikály prítomné v tele (z rozkladu tukov a rozkladu peroxidu) na ochranu tela, ničenie cudzorodých proteínov, antigénov a alergénov, vírusov a baktérií. Pomer GSH / GSSG v krvnej plazme poskytuje spoľahlivý obraz o intenzite detoxikačných procesov prebiehajúcich v tele: ak sa množstvo GSSG zvýši, znamená to, že telo bojuje proti jedom a voľným radikálom. Dobrou správou je, že telo sa dokáže brániť! Ak je množstvo GSH v norme a množstvo GSSG je menšie, znamená to, že telo nie je preťažené takýmito škodlivými látkami. Potom, čo GSSG použila voľné radikály na ochranu tela, GST zničí všetky prebytočné radikály a zabráni im spôsobiť poškodenie našich vlastných buniek.

Okrem liečby voľných radikálov, oxidoredukčná schopnosť glutatiónu neutralizuje chemické jedy a soli ťažkých kovov, ktoré sa dostali do tela, a dokonca chráni pred škodlivými účinkami UV žiarenia (UV žiarenie tiež produkuje škodlivé voľné radikály v tkanivách očných jamiek a kožu!). Zvlášť silne pôsobí v orgánoch, kde prichádzame do kontaktu s vonkajším svetom (koža, črevná stena, sliznica priedušiek a vzduchových mechúrov), a v pečeni, ktorá je najväčšou chemickou rastlinou v našom tele. Tento obranný systém je najrozsiahlejší, funguje v priestore medzi bunkami a v každom type buniek samostatne.Účinky Glutatiónu na telo

Glutatión (GSH) je vo vode rozpustný tripeptid pozostávajúci z troch aminokyselín (tri = tri, peptid = proteín). Je prítomný vo všetkých živých bunkách - vrátane našej potravy. Prirodzený glutatión sa však rozkladá v tráviacom trakte človeka počas trávenia (enzým gama-glutamyl transpeptidáza). Obsah glutatiónu v našom tele je produkovaný pečeňou z glutamínu, cysteínu a glycínu. V najväčšom množstve sa nachádza v pečeni, slezine, obličkách, kostnej dreni, červených krvinkách a bielych krvinkách a v bunkách nervového tkaniva. Konzumácia kapusty, kelu, pekinskej kapusty, ružičkového kelu, brokolice, reďkovky, repy, mlieka, srvátky a vaječných bielkov priaznivo ovplyvňuje prirodzenú tvorbu glutatiónu. Tiež potraviny obsahujúce vitamíny B6, B9, B12, C a E, ako aj biotín a selén. Zdravotno-ochranný účinok pestreca mariánskeho (Sylibum marianum) sa čoraz viac pripisuje jeho schopnosti zvyšovať produkciu glutatiónu.

 

Prečo je Life Spirit Liposomálny Glutatión lipozomálny?

Technológia výroby lipozómov znamená, že účinná látka je zabalená vo fosfolipidovom (sójovom lecitíne) obale s podobnou štruktúrou ako biologické membrány. Tento obal ho chráni pred trávením a vo zvýšenom množstve prechádza cez črevnú stenu a bunkovú membránu. Vďaka tomu môže byť prirodzene slabo absorbovaná aktívna zložka dodaná do cieľových orgánov v biologicky účinnom množstve.

 L-glutatión dodáva produktu špecifickú (sírnatú) vôňu a adstringentnú chuť. Nepríjemný zápach neznamená zhoršenie kvality!

 

V akých prípadoch a pre koho sa odporúča Life Spirit Lipozomálny Glutatión?

 

Na všeobecnú ochranu zdravia a na spomalenie starnutia. Rozpoznanie biologického účinku glutatiónu sa začalo pozorovaním jeho zníženej prítomnosti v starnúcich a chronicky chorých organizmoch. Muži a ženy nad 60 rokov, ktorí mali v tele viac glutatiónu, ako je priemer pre ich vekovú skupinu, boli vo všetkých prípadoch fyzicky, duševne a duchovne v lepšom stave ako ich súčasníci.

 

Pri chronických ochoreniach dýchacích ciest. Vedecké štúdie našli jasnú súvislosť s chronickými respiračnými ochoreniami, ako je pľúcna astma, chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP), syndróm akútnej respiračnej tiesne (ARDS), pľúcna fibróza a dokonca aj poruchy spôsobené nezrelým vývojom dýchania u predčasne narodených detí. Okrem nedostatku glutatiónu sa zistilo, že adenokarcinóm pľúc (druh rakoviny pľúc) je výrazne častejší. N-acetylcysteín, používaný pri obštrukčných ochoreniach dýchacích ciest, pôsobí aj stimuláciou glutatiónu.

 

Pri ochoreniach tráviaceho traktu. V našom črevnom trakte sa na najväčšej ploche dostávame do kontaktu s látkami, chemikáliami a patogénmi z vonkajšieho sveta. Náš črevný trakt je zároveň naším najväčším imunitným orgánom, pracuje tu viac ako 70 % našich imunitných buniek. Nedostatok glutatiónu je spojený so zápalovými procesmi v tráviacom systéme. Až do takej miery, že nedostatok glutatiónu pri Crohnovej chorobe možno zistiť len špecificky obmedzený na chorú časť čreva. Infekcie Helicobacter pylori sú tiež často spojené s nízkou hladinou glutatiónu.

 

Pri akútnej aj chronickej hepatidíde sa zistilo zníženie hladín glutatiónu v krvnom sére, červených krvinkách a imunitných bunkách. Pri cirhóze pečene, najmä nealkoholickej cirhóze pečene, je obzvlášť nízka hladina GSH s veľmi vysokým množstvom GSSG.

 

Na ochranu červených krviniek, na zníženie rizika hemolytickej anémie. Okrem cytochrómových enzýmov s najväčším množstvom kyslíka pracujú červené krvinky. Molekulový kyslík je životne dôležitá látka, ale zároveň je atómový kyslík (prerušený z molekulárnej väzby alebo ešte nie je v molekulárnej väzbe) silným bunkovým jedom. Z tohto dôvodu je úloha červených krviniek prenášať kyslík považovaná za veľmi nebezpečnú operáciu na bunkovej úrovni. Bez ochrany systému GSH – GSSG – GST sa životnosť červených krviniek výrazne skracuje, rýchlejšie a rýchlejšie odumierajú a rozpadajú sa. To vedie k hemolytickej (spôsobenej rozpadom červených krviniek) anémii.

 

Pri zhubných ochoreniach. Vo vedeckých kruhoch narastá názor, že dôležitým rozdielom medzi zdravými a rakovinovými bunkami je spôsob a rozsah využitia kyslíka. Rakovinové bunky sú väčšinou anaeróbne (bezkyslíkovo) metabolizované. Enzým glutatiónperoxidáza núti bunky absorbovať kyslík, ktorý je pre rakovinové bunky jedovatý, ale zdravým bunkám je ľahostajný. Ide o „donútenie“ rakovinových buniek spáchať samovraždu. Výskum in vitro (v bankách) priniesol povzbudivé výsledky v množstve rakovinových bunkových línií. Pri použití v kombinácii s chemoterapiou (cisplatinou) u pacientok s rakovinou vaječníkov sa znížili nepríjemné vedľajšie účinky liečby a zároveň sa zlepšila jej účinnosť.

Podobné skúsenosti boli zaznamenané u pacientov s karcinómom žalúdka. Pri perorálnej substitúcii glutatiónu medzi mužmi a ženami s rakovinou pečene sa zistili výrazne odlišné výsledky: hoci nedošlo k zvýšeniu glutatiónu v krnom sére, malo priaznivý účinok na pacientky, zatiaľ čo u mužov bolo väčšinou neúčinné. Ukázalo sa však, že perorálne podávanie je účinné aj u podvyživených pacientov s kolorektálnym karcinómom.

 

Pri degeneratívnych ochoreniach nervového systému. Ukázalo sa, že mnohé neurodegeneratívne ochorenia majú veľmi nízke hladiny GSH, ako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Zvýšená smrť neurónových buniek bola pozorovaná pod 70 % normálnych hladín. Perorálny glutatión mal priaznivý vplyv na stav niektorých autistických pacientov, aj keď jeho hladina nebo zvýšená v krnom sére.

 

Nízke hladiny glutatiónu sa našli aj u pacientov infikovaných HIV, vrátane detí a dojčiat narodených s HIV, v ich krvnej plazme, červených krvinkách a cirkulujúcich imunitných bunkách (monocyty a T lymfocyty). Suplementácia glutatiónu v aerosóloch sa ukázala ako prospešná.

 

Okrem vyššie uvedeného je nedostatok glutatiónu pravdepodobne príčinou alebo aktérom mnohých chorôb a stavov: kardiovaskulárne choroby, cukrovka, chronické zápalové procesy, akútne a chronické infekcie, mužská neplodnosť...atď.

 

Čo obsahuje Life Spirit Lipozomálny glutatión?

 

Odporúčaná denná dávka obsahuje 400 mg redukovaného L-glutatiónu. Ďalšie zložky: čistená voda, rastlinný glycerín, sójový lecitín, polysorbát 80, citrónová aróma, sorban draselný, mentolová aróma, sukralóza.

 

Skladovanie Life Spirit Lipozomálny glutatión

 

Môže byť skladovaný v originálnom balení, chránený pred izbovým teplom, slnečným žiarením a sálavým teplom až do dátumu spotreby na obale bez znehodnotenia. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke. Uchovávajte mimo dosahu detí! Poznámka: Glutatión je aktívna zložka obsahujúca sírovodík. Charakteristický sírový zápach je prirodzeným javom pri otvorení fľaše, nenaznačuje zhoršenie kvality.

 

Použitie a podávanie Life Spirit Liposomal Glutatión

Určené len pre dospelých. Ak lekár neurčí inak, 1 x 5 ml denne (odmerka je súčasťou balenia).
Mal by sa konzumovať samostatne alebo zmiešaný so studenou pitnou vodou, čajom, džúsom. Nemiešajte s príliš horúcim nápojom, kofeínom a alkoholickými alebo sýtenými nápojmi.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania


Špecifickú (sírovú) vôňu a ostrú chuť produktu dáva L-glutatión. Nepríjemný zápach neznamená zhoršenie kvality!

L-glutatión je prirodzený vo všetkých živých bunkách, takže je prítomný vo všetkých našich potravinách, rastlinných aj živočíšnych. Nevieme o žiadnych vedľajších účinkoch, alergiách či precitlivenosti, dá sa bezpečne konzumovať.
Výrobok obsahuje sójový lecitín a je potrebné sa mu vyhnúť pri alergii na sóju.
Veľké predávkovanie môže spôsobiť mastnú hnačku sprevádzanú kŕčmi. Zmierňovanie takejto hnačky sa neodporúča – čím skôr sa nadbytočný lecitín odstráni, tým skôr príznaky vymiznú.
Nevyžaduje lekársku starostlivosť. Jeho použitie u detí je neopodstatnené. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám pre nedostatok informácií.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu